Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları İç Anadolu Turları Orta Anadolu Turu Otobüs ile 7 Gece 23 Nisan Özel
Kesin HareketliTur Kodu: 2022

Orta Anadolu Turu Otobüs ile 7 Gece 23 Nisan Özel

Adım Adım Anadolu'da Tarihin İzinde..

Konya'da Mevlana - Antep'te Mozaik Müzesi - Malatya'da Arslantepe - Divriği'de Ulu Cami - Sivas'ta Çifte Minerali Cami - Tokat'ta Ballıca Mağarası - Çorum'da Hattuşaş - Ankara'da Anıtkabir - Beypazarı'nda Yıldırım Beyazıt Cami ve daha fazlası bu turumuzda.. Otobüsü İle İstanbul - Orta Anadolu - İstanbul 7 Gece 8 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

  1 Oda 2 Yetişkin
  1
  Oda Ekle

  Tur Programı


  1. Gün İstanbul – Konya

  Siz değerli misafirlerimizle saat 22:00 Yenibosna Kültür Üniversitesi Yanı, (Yeni Bosna Metrobüs Durağı Yanı) - 23:00 Mecidiyeköy Metrobüs Durağı - 24:00 Kadıköy Yeni Salıpazarı Otoparkı - 00:30 Çayırova Mc Donaalds önünden aracımıza biniş geceçekleştirerek gece yolculuğu ile Konya'ya gidiyoruz.

   

  2. Gün Konya – Adana

  Sabah yol üzerinde alacağımız serbest kahvaltı sonrası Konya’ya varışımızla Aziziye ve Selimiye Camileri’ni ve Konya Mevlana Müzesi’ni, Derviş Hücreleri ve Mevlevi Hamuşanı, Üçler Mezarlığı, İstiklal Harbi Şehitliği, Şems-i Tebrizi Türbesi, İplikçi Cami, Şerafettin Cami, Alaeddin Cami ve Tepesi, Karatay ve İnce Minare Müzeleri, Sırçalı Medrese gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezililerimiz sonrası Adana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla otelimize giderek yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelde. (Bazı mekanlar dışarıdan görülecektir.)

  3. Gün Adana – Gaziantep

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sorası Adana Garı, Taş Köprü, Kuruköprü Mahallesi, Tahtalı Camisi, Kemeraltı Camisi, Yeni Cami, Bebekli Kilise, Yağ Camisi, Ulu Cami, Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesi, Akça Mescit, Anadolu’nun ilk Türk eczanesi Gülek Eczanesi, tarihi Tepebağ Evleri, Büyük ve Küçük Saat Meydanları, eski bedesten ve çarşı bölgesi gezilerini gerçekleştireceğiz. Gezilerimiz sonrası Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla Zeugma Mozaik ve Kültür Merkezi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında Zincirli Bedesten ve Elmacı pazarında serbest zaman veriyoruz. Sedef atölyelerini gördükten sonra Tahmis kahvesinde kısa bir mola veriyoruz ve otelimize giderek yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. (Bazı mekanlar dışarıdan görülecektir.)

  4. Gün Gaziantep – Malatya

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza biniş gerçekleştirerek yaklaşık 3 saatlik yolculuk Malatya’ya gidiyoruz. Varışımızla Malatya’nın en önemli arkeolojik alanı olarak kabul edilen Arslantepe Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Alanda yapılan kazılarda MÖ.5000’li yıllara tarihlenen bir tapınak ve MÖ.3000-3300 yıllarına tarihlenen bir kerpiç saray ortaya çıkarılmıştır. Arslantepe gezimiz sonrasında Malatya Müzesi’ne gidiyoruz. Hitit, Asur, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserlerin sergilendiği müzede MÖ.8000 yılında kireçtaşından yapılmış olan heykelcikleri, MÖ.3200 yıllarına ait bronzdan yapılmış gümüş kakmalı kılıç ve mızrak uçları gibi birçok eseri göreceğiz. Ardından Eski Malatya’ya (Battal Gazi ilçesine) gidiyoruz. Tarihi ilçede; Alaaddin Keykubat tarafından 1224 yılında yaptırılmış olan Ulu Cami’yi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı, Şehir surlarını görüyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

  5. Gün Divriği – Sivas – Tokat

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza biniş gerçekleştirerek Divriği’ye hareket ediyoruz. Varışımızla Mengücekoğullarından hükümdar Süleyman Şahoğlu Ahmed Şah tarafından 1228 yılında yaptırılmış Divriği Ulu Cami'yi görüp büyüleneceğiz. Sonrasında Divriği Kalesi'ni gördükten sonra Sivas Kalesi'ne hareket ediyoruz ve sonrasında Anadolu Selçuklu Medeniyeti'nin önemli eserlerinden biri olan Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Mederese'yi (Sahibiye Medresesi), Danışmendi dönem eseri olarak kabul edilen Ulu Cami'yi, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüneyvi tarafından 1271 yılında yaptırılmış olan Çifte Minerali Medrese'yi ve Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yapılan muhteşem taç kapısıyla bizi karşılayan Buruciye Medresesi’ni gördükten sonra Tokat’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

  6. Gün Tokat – Ballıca Mağarası – Zile – Amasya – Çorum

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Gökmedrese ve Tokat Kalesi gezilerimizden sonra Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarası’nı geziyoruz. Gezimiz sonrasında Zile'ye gidiyoruz. Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro ve Eski Evleri görerek Nasuh Paşa Camisi’ni geziyoruz, ardından Şehzadeler Şehri Amasya'ya hareket ediyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya Arkeoloji Müzesi ile başlıyoruz. Ardından İlhanlılar döneminden kalan mumyaların sergilendiği Mumyalar Müzesi'ni görüyoruz. Meşhur Yalı Boyu evlerini görüp, Hazeranlar Konağını gezdikten sonra Amasya’da yetişen, tahta çıkan ve çıkamayan şehzadelerin büstlerinin sergilendiği ayrıca Ferhat ile Şirin’in de anıtlarının bulunduğu Şehzadeler Parkı'nı göreceğiz. Bayezid Külliyesi, Burmalı Minare, Fethiye Camisi, Çelebi Mehmet Camisi, Saat Kulesi, Dar-ül Şifa, Gök Medrese gibi birçok yapıyı gezdikten sonra, Çorum’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. (Bazı mekanlar dışarıdan görülecektir.)

  7. Gün Alacahöyük – Hattuşaş Antik Kenti – Yazılıkaya – Ankara

  Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası şehir merkezinde Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Alacahöyük‘te bulunan kent kalıntıları geziyoruz. Asurlardan başlayıp sırasıyla Hititler, Firigler, Roma ve Bizans’lara ev sahipliği yapmış olan Hitit İmparatorluğu’nun başkenti Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihe dayanan bu antik kentte ilk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Aslına uygun olarak inşa edilen ve Dünyada ilk olan Hitit Surlarını, Büyükkale, Nişantaşı, Hiyeroglifli oda, Güneykale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yerkapı, Sfensklikapı, Aslanlı Kapı’yı gezdikten sonra, M.Ö. 13.yüzyılda Hitit Tapınağı olan, Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’da, Teşup ve karısı Hepat’ında kabartmalarını görerek Ankara’ya hareket ediyoruz. Varışımızla otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

  8. Gün Ankara – Beypazarı – İstanbul

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, şehrin simgesi olan Ankara Kalesi ile başlıyoruz başkentimizi gezmeye. Anadolu arkeolojik eselerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği müze dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Eski Meclis’e (1. Meclis Binası) geçiyoruz. Ulus semtinde bulunan ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak kullanılan I.Meclis Binası ve I. Meclis Binasına 100 metre uzaklıkta bulunan II.Meclis Binasını görüyoruz. Sonrasında Anıtkabir'e gidip Atamızı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası Beypazarı’na hareket ediyoruz. Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarı'na varışımızla, şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor ve şehrin panoramasını gördükten sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarın’da gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müzeyi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Kurşunlu Cami, İncirli Camisini dışarıdan görüp, Gümüşçüler Çarşısında telkari takılardan, Suluhan'da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağını gezerken şehir sizi büyüleyecek. Sonrasında Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Cami ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde varışımızla bir başka programdan buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Lüks Turizm otobüsü ile programda belirtilen tüm geziler,
  • 3* ve 4* otelerde 6 gece yarım pansiyon konaklama,
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
  • Profesyonel rehberlik hizmeti,
  • Bahşişler ve bağışlar,
  • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Kişisel harcamalar,
  • Öğle yemekleri,
  • Öğle ve akşam yemeklerinde alınan içecekler,
  • Otel ekstraları,
  Tur Notları

  Tur Notları

  ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

  Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
  HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

   

  Kültür Turları Covid Tedbirleri
  • Paket turlarımızda HES kodu alınması zorunludur. Bu şekilde tüm misafirlerimizin sağlık geçmişleri Sağlık Bakanlığı tarafından otomatikman kontrol altına alınmış olur.
  • Paket turlarda kullandığımız otobüslerimizde tüm araç personeli covid 19 eğitimlerini almış, her gün tur bitiminde araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini prosedürler ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirmektedirler.
  • Tur otobüslerinin ön ve orta kapılarında el dezenfektanı bulunacaktır.
  • Paket turlarımıza katılan tüm misafirlerimize tur başlangıcında hijyen kiti teslim edilecektir.
  • Havalimanında başlayan turlarımızda misafirlerimiz alana girişlerinde ateş ölçümleri görevli personel tarafından yapıldıktan sonra tur otobüsüne geçildiği dönemde rehberiniz tarafından her gün ateş ölçümleri yapılacak ve kayıt altına alınacaktır.
  • Turlarımızda kullandığımız tüm oteller Kültür ve Turizm bakanlığının normlarında belirttiği covid 19 sertifikalı olma özelliği taşıyacaktır.
  • Otellerimizde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri için restoran bölümlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilecek, misafirlerimizin kullanabilmesi için tek kullanımlık kişiye özel çatal bıçak setleri ile servisler yapılacaktır.
  • Araçlarımızda seyahat esnasında maske kullanmak zorunludur.
  • Seyahat esnasında kapalı bardak su ikramı yapılacak olup, sıcak çay ve kahve servisleri rehberinizin uygun gördüğü tesislerde ikram edilecektir.

  İptal Şartları

  Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  Turumuz 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
  Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
  Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
  Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
  Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
  Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
  Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
  Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
  Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
  Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  Kampanyalar

  Kampanyalar

  200 TL Worldpuan

  Kampanya tarihi

  • Kampanya 1-30 Eylül 2023 tarihleri arasında geçerlidir.

  Kampanya katılım kanalları

  • Kampanyaya SMS (kısa mesaj) ile veya World Mobil uygulaması üzerinden katılım yapılabilecektir.
  • Kampanyaya katılmayan müşteriler kampanyadan puan kazanamayacaklardır.

  Kampanyaya dahil harcamalar

  • MNG Turizm üzerinden tek seferde yapılacak 2000 TL ve üzeri harcamanın ilki kampanyaya dahil olacaktır.
  • Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar, Vakıfbank ve Albaraka Worldcard'lar dahildir, Anadolubank Worldcard’lar kampanyaya dahil değildir.
  • Nakit çekim, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.
  • Kampanyaya peşin ve taksitlendirme yapılabilen harcamalar ve mail order ve dijital kartla yapılan işlemler dahildir.
  • Kampanya kapsamında ek kartlar ile yapılacak harcamalardan da puan kazanılmaktadır. Puan yüklemesi asıl karta yapılmaktadır.

  Kampanya faydası

  • Kampanya müşteri bazında geçerli olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 200 TL Worldpuan kazanabilir.

  Puan yükleme ve geri alım tarihleri

  • Kampanya kapsamında kazanılan puanlar açık statülü Yapı Kredi bireysel kredi kartları ya da TLcard’lara en az 1 adet kullanıma açık Yapı Kredi bireysel kredi kartı ya da TLcard olması durumunda 6 Ekim 2023'te yüklenecektir. Puanların son kullanma tarihi 6 Kasım 2023’dir. Kullanılmayan puanlar 7 Kasım 2023 itibarıyla geri alınacaktır.

  Kampanya Katılım Detayları

  • Müşterilerin kampanya katılımı yapabilmesi için açık statülü en az 1 adet Yapı Kredi bireysel kredi kartlarının veya bireysel TLcard’larının olması gerekmektedi.
  • Kampanyaya World Mobil uygulamasından “Hemen Katıl” butonuna tıklayarak katılım yapılması gerekmektedir.
  • Yapı Kredi bireysel kredi kartı ve bireysel TLcard müşterilerinin, SMS ile kampanyaya katılmak için TATIL yazıp bir boşluk bırakarak müşteri numaralarını 4454'e göndermeleri gerekmektedir.
  • Vakıfbank Worldcard sahiplerinin kampanya katılımı için TATIL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra, kartın son 6 hanesini SMS ile 5724’e göndermeleri gerekmektedir.
  • Albaraka Worldcard sahiplerinin kampanya katılımı için TATIL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra, AL yazıp boşluk bırakmadan 8 haneli olacak şekilde (00******) müşteri numaralarını SMS ile 4454’e göndermeleri gerekmektedir.
  • SMS gönderim bedeli GSM operatörlerinin kendi tarifeleri üzerinden belirlenmektedir.

  Peşin Fiyatına 12 Taksit

  Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

  Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp