Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
  • Macahel Turları
  • Kıbrıs Kültür Turları
  • Kapadokya Turları
  • Karadeniz Turları
/yurtici-turlar

Kültür Turları

Kültür bakımından çok zengin bir bölge olan ülkemiz adeta bir kültür turizmi cenneti konumundadır. Her bölgesinde birbirinden farklı kültürlere, tarihi mekanlara ve içerisinde önemli eserler barındıran müzelere ev sahipliği yapan Türkiye’de kültür turlarına dahil olarak bu coğrafyanın kültür mozaiğini görme şansı elde edebilirsiniz. 

Bütçenizi aşmadan, en ekonomik kültür turları arasından istediğinize katılabilir ve farklı bölgeleri keşfetme fırsatını yakalayabilirsiniz. Eğer zaman kısıtınız varsa günübirlik kültür turları veya hafta sonu kültür turları ile kısa süre için tura dahil olabilir ve zamanınızı dolu dolu geçirebilirsiniz. MNG Turizm ile kültür turlarına kolayca dahil olabilir ve uygun fiyatlarla yeni yerler keşfedebilirsiniz.

En Ekonomik Kültür Turları

Kültür turları sayesinde gezdiğiniz bölgedeki tarihi dokuyu, sanatı ve geleneksel lezzetleri keşfedebilirsiniz. En ekonomik yurt içi turlar ile bütçeniz dahilinde keyifli, eğlenceli ve heyecan verici kültür turlarına katılabilirsiniz. 

Türkiye’de UNESCO’nun koruma listesinde yer alan ve her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği çok önemli bölgeler bulunmaktadır. Turlara dahil olarak bu bölgeleri görebilir ve uygun fiyata unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Kültür Turları Fiyatları

Kültür turları fiyatları, yapılan turun içeriğine göre farklılık göstermektedir. Kapsamlı ve uzun süren turlarda fiyat normal seviyelerin biraz üstüne çıkabilirken daha kısa süren turlara uygun fiyata katılmak mümkündür.

Düşük fiyatlarla kültür turlarına katılmak isterseniz günübirlik turları tercih edebilirsiniz. Ayrıca yoğunluğun az olduğu dönemlerde ve kampanyaların düzenlendiği zaman aralıklarında da uygun fiyat fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Günübirlik Kültür Turları

Uzun bir tura çıkmak için vaktiniz yoksa ama belirli bir bölgenin kültürel değerlerini görmek istiyorsanız günübirlik kültür turları size tam olarak bunu sunar. Kısa sürede istediğiniz yerdeki en önemli kültürel varlıkları keşfetme şansı bulabilirsiniz.

Günübirlik kültür turları genel olarak yakın çevredeki bölgeler için yapılmaktadır. Yaşadıkları bölgenin çevresindeki il ve ilçelerdeki kültür turlarına katılan tatilciler bu bölgelerdeki kültürleri daha yakından tanıyabilirler. Kısa süreli bir tur olduğu için her tatilci bu turlara kolayca katılabilir ve keyifli vakit geçirebilir.

Hafta Sonu Kültür Turları

Kültür turları hem hafta içinde hem de hafta sonunda yapılabilmektedir. Ancak tatilciler turlara daha rahat vakit ayırabildiği için hafta sonlarını özellikle tercih etmektedir. Hafta sonu kültür turları ile hafta sonunda unutulmayacak bir yolculuğa çıkabilir ve gittiğiniz yerin kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.

İzmir Çıkışlı Kültür Turları

Ege’nin incisi İzmir’den kültür turlarına katılarak unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanını keşfetme ve kültürleri yakından tanıma fırsatı sunan İzmir çıkışlı kültür turları ile istediğiniz her bölgeye gidebilirsiniz. MNG Turizm ile İzmir çıkışlı kültür turları için yerinizi kolayca ayırtabilir ve keyifli bir kültür turuna çıkabilirsiniz.

Ankara Çıkışlı Kültür Turları

Başkent Ankara konumu itibarıyla kültür açısından zengin birçok bölgeye yakındır. Bu nedenle Ankara çıkışlı kültür turları sıklıkla tercih edilmekte ve bu turlara yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Ankara çıkışlı olan ve Anadolu’nun farklı bölgelerine düzenlenen kültür turları sizi benzersiz bir yolculuğa davet ediyor.

Farklı Mevsimlerde Kültür Turları

Kültür turları yılın her döneminde yapılabilmektedir. Farklı mevsimlerde kültür turları arasından istediğinize katılarak binlerce yıllık kültürleri keşfe çıkabilirsiniz. İster yaz aylarında isterseniz de kış aylarında kültür turlarına katılabilirsiniz. Böylece tam olarak istediğiniz gibi bir tatil planı yapabilirsiniz.

Kültür Turlarını Keşfedin

MNG Turizm’in sunduğu birbirinden güzel ve kapsamlı kültür turlarını keşfedin. İnternet sitemiz üzerinden farklı şehirlerde düzenlenen kültür turlarını ve bu turların detaylarını görebilir, katılmak istediğiniz tur için kolay ve güvenli bir şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.