Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Günübirlik Turlar

15.06.2024 - 15.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Günübirlik Turlar

Yazın yaklaşması ile birlikte günlük yaşantılarından, iş hayatlarından, yoğun çalışma temposundan sıkılan insanlar tatil yapacak çeşitli alanlar aramaya başlamışlardır. Tatil alanlarının dolup taştığı yaz sezonlarında insanlar, günlük yaşantılarından uzaklaşıp bedenlerine ve zihinlerine rahatlama sağlayacak tatiller yapmak istemektedir. Sıcağın da etkisiyle denize girerek serinlemek isteyen insanlar denize kenarı olan tatil beldelerini tercih etmektedirler. İnsanların yoğun olarak tercih ettiği bu beldeler kalabalık olmaları ve kalacak yerin bulunmaması sebebiyle tatil yapmak isteyen kişiler tarafından günübirlik turlar ile ziyaret edilmektedir.

Günübirlik turlar insanların gittiği tatil beldelerinde konaklama ihtiyacı duymadan tur firmasının sağladığı imkanlara göre çeşitli tatil alanların ziyaret edilmesi tarihi açıdan önemli olan yerlerin gezilmesi şeklinde ve gün içerisinde tatillerini tamamlayıp geri dönmeleri şeklinde oluşur. Konaklama ihtiyacı duymayan tatil severler gittikleri tatil alanlarında konaklama ücreti ödemeden tatillerini yapabilmektedirler.

Günü birlik turlar ülkemizde, ülkemizin farklı tatil alanlarına sık sık yapılsa da nadir olarak yurt dışına yapılan günübirlik turlar da bulunmaktadır. Tatil severler yurt dışı turlarını, tatil alanlarında fazla vakit geçiremeyecekleri sebebiyle sık sık tercih etmemektedirler. Yurt dışı günübirlik turları iş için farklı ülkelere gitmek zorunda olan kişiler tarafından daha sık tercih edilmektedir. Ülkemizde günübirlik turlar tatil severler tarafından, gidilecek bölge, gezilecek alanlar ve yenilecek yemekler gibi farklı kriterlere göre seçilmektedir.

Turları içeriklerine göre inceleyen, kendi istek ve imkanlarına göre en uygun olan turu seçen kişiler bu turların sundukları imkanlara göre belirlenen ücretleri ödemektedirler. Turların ücretleri, gezilecek tatil bölgelerine giriş ücretleri, gezilecek tarihi alan ve müzelerin giriş ücretleri, yenilecek yemeklerin ücretleri ve ulaşımı sağlayan araç ücretleri gibi faktörlerden dolayı farklılık göstermektedir.

Günübirlik turlar, ülkemizde özellikle aileler tarafından sık sık uygulanan çocukların tatil isteklerini daha az maliyetle karşılamak için kullanılan bir yöntemdir. Tatil beldelerinde konaklama ücretlerinin giderek arttığı günümüzde, kişiler tatillerini konaklama ihtiyacı duymadan tatil yerlerinde sadece denize girmek eğlenmek veya tarihi alanları gezerek bilgilenmek için kullanmaktadırlar. Günübirlik turlar için genelde kendi yaşadıkları şehirde belirlenen alanlarda geziler düzenleyen kişiler zaman kaybı yaşamamak için kendilerine uzak alanlara gitmemeyi tercih etmektedirler. Gündüz başlanan aynı gün içinde akşam saatlerinde sona eren günübirlik turlar kişiler için belirli zaman sınırları içerisinde gerçekleşir. Zamanlarını boşa harcamamak iyi değerlendirmek isteyen kişiler bu turlarda zamanlarını boşa harcamadan tur amaçlarına uygun şekilde tatil veya gezi kategorilerinde günlerini değerlendirmek istemektedirler. Kısıtlı sürelerde gerçekleşen bu turlar, kişilerin bir günde yapabileceklerini yapmadan bitirmeyi istemedikleri tur içerisinde bulunan bütün aktiviteleri değerlendirmek, uygulamak istedikleri açısından zaman kavramının önemini ortaya koymaktadır. Turlarda gündelik planlar olup bu planlara uygun olarak çalışan tur rehberlerinin çalışması kişilerin verdikleri ücretlerin karşılığını tam olarak almasını sağlamaktadır

Daha Fazla Oku