Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Salda Turları

18.07.2024 - 18.07.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Salda Turları

En derin noktası 184 metreye kadar ulaşan ve bu özelliği ile Türkiye’nin en derin 3. Gölü olma özelliğini taşıyan Salda Gölü MNG Turizm kalitesi ile ziyaret edebileceğiniz yegane noktalardan biridir. Herhangi bir akarsu ile birleşmiyor oluşu sebebiyle kapalı havza özelliklerini taşıyan bu göl, Türkiye’den olduğu kadar, dünyanın da pek çok yerinden turist ağırlamaktadır. Salda magnezyum, soda ve kil içeren bir suya sahiptir ve bu da bazı cilt hastalıklarına olumlu etkiye sebep olmasını sağlayan bir başka özelliğidir. 
MNG Turizm ile katılacağınız bu turlarda hem güzel fotoğraflar çekebileceksiniz hem de doğa ile baş başa kalarak huzurlu bir vakit geçireceksiniz. Gölün berrak, masmavi rengi ve bembeyaz kumları ile çevrilen bu eşsiz göl, Türkiye’nin Maldivler’i olarak anılmakta ve çok uzaklara gitmenize gerek kalmadan bu doğal güzellikleri yaşamanızı sağlamaktadır. 

Salda Gölü Nerede?

MNG Turizm’in Salda turları ile görme imkanınıza sahip olacağınız Salda Gölü, pek çok farklı canlı türüne ev sahipliği yapmakta ve bu gölü çevreleyen ormanlarda yaşayan yaban hayatını keşfetmeye olanak sağlamaktadır. Burdur’a bağlı Yeşilova ilçesinin sınırları içerisinde yer alan bu doğa harikası, Antalya ve Denizli şehirlerine yakınlığı ile de ön plana çıkmaktadır. Bölgede bulunan yüksek magnezyum içeren beyaz kayaçların bir benzerinin Mars gezegeninde bulunuyor olması, Salda gölünün cazibesini artıran, ayırt edici özelliklerinden bir diğeridir. 
MNG Turizm’in düzenlediği Salda Gölü turu programlarına katılarak, bölgedeki diğer güzellikleri de keşfetme olanağına sahip olacaksınız. Tarihi yapıların yanı sıra müze gezilerini de kapsayan bu turlar, bölge coğrafyasının tarihine de tanıklık etmenizi sağlayacaktır. Yaban ördeklerinin bolca bulunduğu Salda aynı zamanda zaman zaman suyun çekilmesi ile oluşan 7 adet beyaz adacıkla da güzel bir manzara sunmaktadır. Deniz seviyesinden 1140 metre yükseklikte bulunan Salda Gölü’nü gezerken, doğal sit alanı kapsamında olduğunu ve korumamız gereken güzelliklerden biri olduğunu unutmamak büyük önem teşkil edecektir.

Salda Turu Fiyatları

Salda Turu fiyatları, gideceğiniz tarihlere ve turun kapsamına göre değişiklik göstermekle birlikte en avantajlı fiyatları sunan MNG Turizm ile planlayacağınız bu programlar, hesaplı ve ekonomik bir seyahat yapmanızı sağlayacaktır. Salda Turu kapsamında bulunan geziler içerisinde, lavanta bahçelerini de ziyaret edebileceğiniz gibi lavanta toplama gibi etkinlikler yapma fırsatı yakalayacak ve bu güzel deneyimi fotoğraflama imkanına sahip olacaksınız. 
MNG Turizm ile ziyaret edeceğiniz Salda Gölü konaklama anlamında da kaliteli tesisleri sizlere sunmakta ve huzurlu bir tatil geçirerek şehir stresinden bir an olsun sıyrılmanızı sağlayacak vakitler geçirmenize fırsat tanıyacaktır. Siz de bu doğa harikasını bir an önce MNG Turizm kültür turları kapsamında ziyaret edip, bu deneyimi anılarınıza kaydedin.

Daha Fazla Oku