Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Doğu Ekspresi Turları

29.05.2024 - 29.05.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Doğu Ekspresi Turları 

Turist Doğu Ekspresi, Ankara-Kars hattı üzerinde ilerleyen, belirli aralıklarla bazı istasyonlarda duran tren turudur. Trenin durduğu istasyonlarda bölgeyi iyi bilen rehberler bulunur. Bu rehberler sayesinde trenin durduğu şehrin önemli mekanları kısa şekilde tanıtılır. Bu esnada sevdiklerinize gittiğiniz illerden hediyeler satın alabilirsiniz. Ankara çıkışlı gerçekleşen Doğu Ekspresi turları, geniş bir coğrafyayı gezmenize olanak tanır. İki farklı Doğu Ekspresi vardır. Doğal olarak turun tamamlanma süresi de farklılaşır. Özellikle kış tatili ve yeni yerler keşfetmeyi birleştirmek isteyen tatil severler için idealdir. Doğu Ekspresi turları sayesinde rüya gibi bir tatile MNG turizm farkıyla erişebilirsiniz. 

Doğu Ekspresi Nasıl Bu Kadar Popülerleşti?

Doğu Ekspresi’ne olan ilgi her geçen sene artmaya devam ediyor. Bunun nedeni ise Doğu Anadolu bölgesine yeni bir pencere açmış olmasıdır. Doğu Ekspresi sayesinde Doğu Anadolu’da yer alan illerin turizm potansiyeli ciddi bir artış yakaladı. Trenin bu kadar tanınır ve popüler hale gelmesi sosyal medya sayesinde gerçekleşti. Doğu Ekspresi’nde yolculuk yapan kişiler sosyal medya hesaplarından gezdikleri yerleri paylaştı ve Doğu Anadolu bölgesinin bilinmeyen güzellikleri ortaya çıktı. Doğu Ekspresi’ne katılan kişilerin, bu tatili tercih etmesinin bir diğer sebebi ise yolculuğun maliyetinin son derece düşük olmasıydı. Ayrıca planlaması oldukça kolaydı. Doğu Ekspresi, fotoğrafçılar içinde eşine az rastlanır manzaraları yakalama fırsatı yarattı. Seyahat sırasında onlarca hatta yüzlerce manzara fotoğrafı yakalayabilirsiniz. Doğu ekspresi turları özellikle grup halinde gitmek ya da aileyle tatil yapmak isteyenler içinde en ideal seçeneklerden birisi; zira ekstra maliyetler çıkartmıyor. Üstelik Doğu Anadolu kış şartları 
göz önüne alındığında kara yoluna oranla çok daha güvenli. 

Neden İki Farklı Doğu Ekspresi Var? 

Doğu ekspresi konusunda en çok merak edilen konulardan neden iki tür Doğu Ekspresi olduğudur. Öncelikle bilinmesi gereken iki tür Doğu Ekspresi olduğudur. Doğu Ekspresi’ne olan yoğun ilgi karşılanamayınca TCDD aldığı kararla ekspresi ikiye ayırdı; Klasik Ana Hat Treni (Orijinal Doğu Ekspresi) ve Doğu Ekspresi. İkisi arasında en temel farklardan birisi vagon sayılarıdır. Doğu Ekspresi’nde 2 hizmet, 1 yemek ve 6’sı yataklı olmak üzere toplamda 9 vagon bulunur ve tren 29 durakta mola verir. Orijinal Doğu Ekspresi’nde ise yataklı vagon bulunmadığı gibi 50 adet durak bulunuyor. Öte yandan, Ana Hat Trenine göre çok daha gelişmiş imkanlara ve uzun mola sürelerine sahiptir. Bu da turist Doğu Ekspresi turları sayesinde daha fazla kaliteli zaman geçirebileceğiniz anlamına gelir. 

MNG Turizm Farkıyla Doğu Ekspresi Turu

MNG Turizm, yolcularıyla konforlu Doğu Ekspresi turu vaat eder. Turistik Doğu Ekspresi Turu MNG Turizm için özel olarak ayrılmış vagonuna girişi ile başlar. Bu vagonda yataklar bulunur. Trenin yola çıkmasının ardından Kars yolculuğu başlar. İkinci güne ise serbest kahvaltı ve günaydın dendikten sonra turumuz gerçek anlamda başlamış sayılır. Erzincan, Erzurum, Kars, Doğubeyazıt, Van şehirlerini kapsayan turumuz toplamda 5 gün sürmektedir. İlk gece konaklama trende gerçekleşse de diğer günlerin tamamında önceden belirlenmiş otellerde gerçekleştirilir. Toplam beş gün süren yolculuk esnasında söz konusu şehirlerin en önemli noktaları deyim yerindeyse bölgeyi avucunun içi gibi bilen rehberler eşliğinde keşfe çıkılır. Van Ferit Melen Havaalanında son bulan yolculukta Türk Hava Yollarına ait uçakla başlangıç noktasına dönülür. Hayalinizdeki Doğu ekspresi turları için MNG Turizm sayfasını takip etmeyi unutmayın. 

Daha Fazla Oku