Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Bayram Tatili

Gidilecek Yer
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Uygula

Bayram Tatili - Resmi Tatil Günleri

2023 bitmesiyle, bizi bekleyen 2024 yılı için tatil günlerini iple çekiyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de 2024 yılına resmi tatillerin kaç gün olacağı merak konusu. Ramazan bayramı hangi günlere denk geliyor? Kurban bayramı ne zaman? 2024'de kaç gün tatil var resmi tatil günleri nelerdir? 2024'de tatile nereye gidilir? gibi soruları sorduğunuzu biliyoruz. İşte bu soruların cevabını almanız ve yeni yılda tatil planlarınızı önceden yapmanız için 2024 yılı resmi tatillerini sizin için derledik.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – 23 Nisan resmi tatil mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2023'de Pazar günü kutlanacak. Hafta sonu tatiline denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı baharın gelişiyle kısa süreli hafta sonu tatil fırsatlarını doğuruyor. - Bu dönemde ilkbahar aylarının gelişiyle birlikte doğanın uyanışına şahit olmak için Abant, Ağva ve Şile gibi yakın destinasyonları tecih edebilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte bir tatil planlıyorsanız çocuk dostu oteller ve her şey dahil oteller de keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Tatilinizi hem 23 Nisan otelleri hem de günübirlik tur ve haftasonu tur avantajları ile değerlendirebilirsiniz. Resmi tatil günleri içerisinde bu yıl hafta sonu tatiliyle birlikte 2 günlük 23 Nisan tatili sizleri bekliyor.

Emek ve Dayanışma Günü – 1 Mayıs 2023 Cumartesi | 1 Mayıs resmi tatil mi?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü 2023 Pazartesi gününe denk geliyor. Haftaiçine denk gelen 1 Mayıs'ta bu yıl ekstra bir tatil avantajı bulunmuyor. 1 Mayıs resmi tatil dönemini 2 günlük hafta sonu tatil fırsatıyla değerlendirmek isterseniz MNG Turizm haftasonu turları sayfasını inceleyebilir, Emek ve Dayanışma Günü'nde kutlamalara katılarak keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

2023 Bayram Tatili - Ramazan Bayramı | Bayram hangi gün?

2023 Ramazan Bayramı tatili 20 Nisan Perşembe arife günü ile başlıyor. Ramazan Bayramı hangi gün? diye merak edenler Cuma günü bayramın birinci günü. Resmi tatil günleri arasında yerini alan bayram tatili 21 Nisan Cuma günü başlıyor, 22 Nisan Cumartesi bayramın ikinci günü olurken 23 Nisan Pazar günü ise bayramın üçüncü ve son günü olarak takvimlerde işaretleniyor. Resmi tatilin başlangıç günü, 20 Nisan Perşmebe yarım gün arefe tatili. Hafta sonu tatiliyle birleştirenler için bayram tatili 2023 yılında 4 gün olacak. 3 gün ek izin alarak 9 gün tatil yapma fırsatı elde etmeniz de mümkün. 9 gün bayram tatili fırsatı yakalayabileceğiniz bu dönemde Ramazan bayramı otelleri ekstra indirimler ile uygun fiyatlı tatilin de kapılarını aralıyor. Yurtdışı Ramazan Bayramı turları arasında tercih yapacaksanız bu dönemde İtalya'yı ve Paris'i mutlaka görmelisiniz! Erken rezervasyon döneminde yapacağınız tatil seçimleri ile %50'ye varan indirimlerden yararlanabilir, aileniz ve sevdiklerinizle tüm kışın yorgunluğunu atabileceğiniz tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bayramı – 19 Mayıs 2023 Cuma | 19 Mayıs resmi tatil mi ?

2023 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı bu sene Cuma gününe denk geliyor. Haftanın son iş gününe denk gelen 19 Mayıs resmi tatilini haftasonu tatiliyle birleştirip toplam 3 gün tatil planı yapabilirsiniz. Yaz tatili fırsatı yakalayabileceğiniz Mayıs ayında Akdeniz kıyıları ve Güney Ege sahilleri sıcacık havası ile sizleri bekliyor olacak. Kıbrıs, eğlenceli ve konforlu otelleri ile bu dönemde tatil yapmak için oldukça elverişli. Önceden yapacağınız rezervasyonlar ile uygun fiyatlı tatil fırsatları yakalamanız da mümkün. 3 günlük tatilde Karadeniz'in muhteşem yaylalarını keşfetmek ve Karadeniz kültürünü yakından görmek için turları tercih edebilirsiniz. 3 günlük tatil süresi boyunca yurtdışı turlarını değerlendirerek yeni yerler keşfedebilir, haftasonu tatili yapabileceğiniz gibi kutlamalara katılarak dolu dizgin bir bayram geçirebilirsiniz. 

Demokrasi ve Milli Birlik Günü – 15 Temmuz resmi tatil mi?

15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanacak. Haftasonu tatili ile başlayan 15 Temmuz gününde, anma programlarına katılıp, tatil programı yapabilirsiniz. Çeşme, bu dönemde eğlenceli tatiller için en güzel rotalardan biri. Bodrum da her yıl olduğu gibi eğlenceli tatilin tartışılmaz adreslerinden biri olmaya devam ediyor. Son dakika fırsatlarını değerlendirerek Bodrum ve Çeşme gibi bölgelerde uygun fiyatlı tatil yapmanız mümkün. 

2023 Kurban Bayramı Ne Zaman? Bayram Kaç Gün Tatil?

2023 Kurban Bayramı 27 Haziran Salı arefe ile başlıyor. 28 Haziran Çarşamba günü ise Kurban Bayramı'nın birinci günü olarak belirleniyor. Dört gün süren dini bayram 1 Temmuz Cumartesi akşamı sona eriyor. Kurban Bayramı tatilini 1 gün ek izin alarak 9 gün süren bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Resmi tatiller ve ek izinlerle 9 gün sürecek tatil boyunca Kurban Bayramı turlarına katılabilir, yurtiçindeki pek çok otelde muhteşem tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. 9 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatillerini yurt dışında değerlendirmek isteyenler içi pek çok şehri görebileceğiniz 5 günlük Balkan turları, Viyana-Prag-Budapeşte gibi bayram turları sizleri bekliyor. Eğer uzun soluklu tatil boyunca bir otelde konaklamak isterseniz Kurban bayramı otelleri arasından seçim yaparak konforlu ve güvenli bir şekilde tatil yapabilirsiniz.

Zafer Bayramı – 30 Ağustos 2023 Çarşmab | 30 Ağustos resmi tatil mi?

30 Ağustos Zafer Bayramı 2023 yılında Çarşamba gününe denk geliyor. İsterseniz Zafer Bayramı kutlamalarına katılabilir ya da 3 gün ek izin alarak 5 günlük 30 Ağustos turları ile yurtdışı tatili planlayabilirsiniz. Bu dönemde Ağva ve Şile gibi destinasyonlarda hem doğa tatili hem de deniz tatili yapmanız mümkün. 30 Ağustos resmi tatilini hafta sonu tatiliyle birleştirecekler için 5 günlük muhteşem bir tatil fırsatı doğuyor.

Cumhuriyet Bayramı – 29 Ekim 2023 Pazar

29 Ekim 2023'de cumhuriyetin ilanının 100. yılını kutlayacağız. Pazar gününe denk gelen resmi tatilde kutlamalara katılabilir ya da 28 Ekim Cumartesi günü tatil fırsatını değerlendirerek haftasonu tatili için yurt içi ve yurt dışı tatil destinasyonlarını değerlendirebilirsiniz. Sonbahar döneminde Abant gibi doğa tatilinin ilk adresleri yeşilin ve sarının her tonunu gözler önüne seriyor. 29 Ekim tatilinde Ankara turları da sizler için yeni keşif rotalarından olacaktır. Bu dönemde Ankara'ya düzenlenen turlarda anıtkabir, eski TBMM ve pek çok müzeyi gezme fırsatınız olacaktır. Siz de Cumhuriyet Bayramı tatilini keyifli bir rota ile değerlendirmek isterseniz MNG Turizm'in sunduğu binlerce ürün arasından tercih yapabilirsiniz.

10 Kasım Resmi Tatil mi ?

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım Cuma, hiçbir zaman resmi tatil olmamıştır. Bayrakların yarıya indiği 10 Kasım'da  saat 9:05'de saygıyla anma törenleri düzenlenmektedir. 10 Kasım resmi tatil olmadığı için tüm okullar, devlet kurumları, bankalar ve resmi kurumlar hizmet vermeye devam etmektedir.

Yılbaşı Tatili – 1 Ocak 2023 Pazar | 31 Aralık resmi tatil mi?

Yılbaşı tatili 1 Ocak Pazar gününe denk geliyor. 2023 takvimi başında yer alan yılbaşı aynı zamanda yılın ilk resmi tatili anlamına da geliyor. Yılbaşı tatili kaç gün? diye merak edenler hafta sonu tatiliyle birleşen yılbaşı tatili 2023 yılında 2 gün süreyle yapılabilecek. Yılbaşı gecesinin olduğu akşam 31 Aralık resmi tatil mi? diye merak edenler için  resmi tatil olmadığını ancak Cumartesi gününe denk geldiğinden dolayı tatil yapmak istiyorsanız ek izin almanız gerekmektiğini belirtmeliyiz. Yılbaşını farklı bir şehirde eğlenerek ya da dinlenerek geçirmek isterseniz yılbaşı otelleri muhteşem programları ve aktivite imkanları ile sizleri bekliyor. Uludağ, Abant, Kartepe gibi kış tatili rotaları yılbaşı eğlenceleri ile hem keyifli bir kış talili yapmanızı hem de yılbaşı eğlenceleri ile unutulmaz bir yeni yıl tatili yapmanızı sağlıyor. Ayrıca 2023 yılbaşı tatilinde de Kıbrıs otelleri, Antalya otelleri unutulmaz galalara ünlü sanatçılar eşliğinde imzasını atacak. Oteller aldıkları koronavirüs önlemleriyle sizlere güvenli bir tatil sunmayı da ihmal etmiyor. Siz de 2023 yılbaşı tatilini muhteşem yeni yıl eğlenceleri sunan yılbaşı otelleri ile geçirebilirsiniz.

İlk Ara Tatil Ne Zaman?

14 Kasım Pazartesi başlayan ilk ara tatil 18 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek. Ara tatilde çocuklarınızla birlikte sonbaharın tadını çıkarabileceğiniz ve kışı karşılayabileceğiniz tatil rotalarını tercih edebilirsiniz. Abant, Uludağ, Bursa, Eskişehir gibi çeşitli destinasyoları ziyaret edebilir, haftasonu tatiliyle 9 gün sürecek olan ilk ara tatillin keyfini çıkarabilirsiniz.

2023 15 Tatil Ne Zaman Başlıyor? (Sömestir Tatili)

MEB 2023-2024 eğitim takvimine göre Sömestir tatili 23 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında yapılacak. 15 Tatil ne zaman başlıyor diye merak edenler ilk dönemin bitmesini heyecanla bekliyor. 6 Eylül tarihinde başlayan 2023-2024 eğitim öğretim yılı 15 tatille birlikte ilk dönemini tamamlayacak. Tüm çocukların heyecanla beklediği kış tatili fırsatını da beraberinde getiren 15 tatil, 20 Ocak Cuma günü başlıyor. İlk dönem karnelerini alacak olan çocuklarınıza hem karne hediyesi vermek hem de onlar kadar yorulmuş velilere keyifli bir dinlence sunmak için sömestir otelleri sizleri bekliyor. 6 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek olan sömestir tatili takvime bakıldığında hafta sonlarıyla birlikte 16 günlük bir tatil fırsatına dönüşüyor. Bu uzun soluklu resmi tatiller fırsatlarını kış tatili rotaları ile değerlendirmek için Uludağ, Palandöken, Erciyes, Kars gibi şehirleri tercih edebilirsiniz. Çocuklar ve öğretmenler için resmi tatil günleri arasından sayılan sömestir tatilinde hem sizin hem de çocuklarınızın keyifli destinasyonları MNG Turizm'in geniş ürün yelpazesiyle keşfedebilirsiniz.Yakın bölgelerde kısa soluklu bir kar tatili yapmak için Kartepe ve Abant otelleri  hem size hem de çocuklarınıza eğlenceli bir yarı yıl tatili geçirme fırsatı sunuyor. Kış dönemi tatili için tarihin gizemli sokaklarında dans etmek isteyenler için Göbeklitepe turları güzel bir alternatif olabilir.

2. Dönem Ara Tatil Ne Zaman?

2023-2024 MEB Eğitim Takvimine göre Nisan ara tatili 17-21 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Hafta sonu tatilleriyle birlikte 9 günlük bir tatil fırsatı da sizleri bekliyor. Çocuklar ve aileleri için bir haftalık tatil fırsatı 2. dönem ara tatili ile doğuyor. Öğrencilerin yıl ortasında heyecanla beklediği 2. dönem ara tatil 14 Nisan 2023 Cuma günü başlıyor. Eğitim öğretime bir hafta boyunca ara verilecek ve ders zili 24 Nisan Pazartesi günü yeniden çalacak. 2. dönem ara tatilini MNG Turizm ara tatil otelleri kampanyaları ile değerlendirebilirsiniz. Ara tatil otelleri bir haftalık tatil boyunca indirimli fiyatlarla hizmet verecek. Baharın gelişiyle huzurlu bir hafta geçirmek isterseniz Antalya, Kıbrıs gibi Akdeniz bölgelerini tercih edebilirsiniz. Yakın bölgeleri tercih etmek isterseniz günübirlik turlara katılabilirsiniz