Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Şeb-i Arus Turları

17.07.2024 - 17.07.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Şeb-i Arus Turları

Konya'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Mevlana'nın ölüm günü, Şeb-i Arus törenleri, her sene yerli ve yabancı misafirler tarafından ilgi ile karşılanır.

Şeb-i Arus,  Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin öldüğü gecedir. Mevlana Celaleddin Rumi, bu geceyi Rabb'ine, sevgiliye kavuşma gecesi olarak düşündüğü Şeb-i Arus / Düğün Gecesi olarak adlandırır.  Şeb-i Arus her yılın aynı döneminde büyük bir coşku ve geleneksel törenler ile kutlanır. Çağlar boyunca pek çok uygarlığı ev sahipliği yapmış, evliyalar şehri Konya, Seb-i Arus törenlerinde bir başka güzel olur. Mevlevîlerin semazen gösterileri ile renklenen bu büyülü atmosferde yerinizi almak için Konya Şeb-i Arus turlarına katılabilirsiniz.

“Ne olursan ol yine gel” diyen Mevlana’yı anma gecesi olan Konya Şeb-i Arus törenleri siz değerli misafirlerimiz için hazırladığımız tur programları sayesinde dopdolu geçiyor. Konya turları ile Unesco tarafından koruma altına alınmış eserlere sahip eşsiz ve dünyaca bilinen bir şehri gezme fırsatı da yakalamış oluyorsunuz.

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan medeniyetlere ev sahipliği yapan Konya, cilalı taş devri, kalkolitik ve erken bronz çağlarına ait izlerden Roma, Bizans ve Osmanlı egemenliğinde geçen yıllardan kalma büyük eserlere sahiptir. Konya gezi turları ile Aziziye ve Selimiye Camileri, Konya Mevlana Müzesi, Derviş Hücreleri ve Mevlevi Hamuşanı, Üçler Mezarlığı, İstiklal Harbi Şehitliği, Şems-i Tebrizi Türbesi, İplikçi Cami, Şerafettin Cami, Alaeddin Cami ve Tepesi ve müze gezileri gerçekleştirilebilir.

Konya’da geçirilen zaman içinde tasavvuf müziğini dinlemek ve bölgenin kültürünü yakından tanımak için zaman ayırmalısınız.

Konya Şeb-i Arus Turları hem bu birbirinden değerli yerleri gezme hem de Şeb-i Arus törenleri kapsamında gerçekleştirilen özel sema törenine katılma fırsatını sunacaktır. Tur kapsamında alacağınız profesyonel rehberlik hizmeti ile muhteşem bir Konya turu sizleri bekliyor olacak.

Ankara ve İstanbul çıkışlı Konya Şeb-i Arus turları hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 2000’i arayarak seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Oku