Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Önerilen Turlar
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula

Safranbolu Turları

23.02.2024 - 23.02.2025 tarihleri arasında 4 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece Ramazan Bayramı Özel

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece Ramazan Bayramı Özel
İstanbul Çıkışlı 09.04.2024 Ramazan Bayramı Kültür Turları Amasra - Safranbolu - Yörükköyü
Otobüslü
1 Gece 2 Gün
Kesin Hareketli
Ekstra %5 İndirimli Tur
300 TL ParafPara Kampanyası
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece 1 Mayıs Özel

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece 1 Mayıs Özel
İstanbul Çıkışlı 27.04.2024 Batı Karadeniz Turları Amasra - Safranbolu - Yörükköyü
Otobüslü
1 Gece 2 Gün
Kesin Hareketli
Ekstra %5 İndirimli Tur
300 TL ParafPara Kampanyası
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece Kurban Bayramı Özel

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece Kurban Bayramı Özel
İstanbul Çıkışlı 15.06.2024 Kurban Bayramı Kültür Turları Amasra - Safranbolu - Yörükköyü
Otobüslü
1 Gece 2 Gün
Kesin Hareketli
Ekstra %5 İndirimli Tur
300 TL ParafPara Kampanyası
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece 15 Temmuz Özel

Batı Karadeniz Turu Otobüs ile 1 Gece 15 Temmuz Özel
İstanbul Çıkışlı 13.07.2024 Batı Karadeniz Turları Amasra - Safranbolu - Yörükköyü
Otobüslü
1 Gece 2 Gün
Diğer Tarihler
300 TL ParafPara Kampanyası
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Safranbolu Turları 

Türkiye’nin kuzeyinde, Batı Karadeniz’de konumlanan Karabük iline bağlı Safranbolu ilçesi, tarih ile doğanın bir araya geldiği eşsiz bir yerleşim yeri olarak nitelendirilebilir. Günümüzde, tipik Osmanlı mimarisinin somut örneklerinden biri olup UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Aynı tipolojide iki katlı, beyaz boyalı, cumbalı evler 17. yüzyıl Anadolu’sunu yaşatırken ziyaretçilerine de zamanın ötesinde bir yolculuk sunuyor. Özellikle Eski Çarşı bölgesinde konumlanan bu doku Arnavut kaldırımların ve ahşap kapıların kattığı ahenk ile benzersiz bir tarihi deneyim yaşamanıza olanak sağlıyor. Şehrin en önemli bölgesi olan Eski Çarşı, merkezde yer alıyor. Osmanlı mimari üslubuyla bezenmiş bu bölgenin sokaklarında kimisi müzeye dönüştürülmüş, öncelerde büyük kervanların konakladığı tarihi konaklar bulunuyor. Ahşap mimari ile karşımıza çıkan ve mimarinin yaşam biçimi ile şekillendiği bu bölgenin sokaklarını keşfederek tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bölgenin hemen hemen her köşesinde ilginç tarihi dokulara, mimari detaylara, kültürel unsurlara rastlamak mümkün. Yalnızca tarihi dokusu ile değil aynı zamanda sunduğu yeşil ile gündelik karmaşadan uzaklaşmak isteyen ziyaretçiler için öne çıkan yerler arasındadır. 

Safranbolu Turları ile Nereler Gezilir?

Safranbolu’nun tarihi bölgelerinin başında gelen, Safranbolu Yemeniciler Çarşısı olarak da bilinen Arasta Çarşısı’nın her sokağı keşfetmeye değer güzelliktedir. Eskiden yemeni ustalarının bulunduğu bu bölge, günümüzde sınırlı sayıda dükkan kalmış olsa da bu değerli zanaata tanıklık etmenize olanak sağlıyor. Eski Çarşı’da yer alan Cinci Hamamı zamanın en görkemli kervansaraylarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle üç ton ağırlığındaki kapısı, kilit ve anahtarı ilgi çekiyor. Geçmişte hükümet konağı olarak kullanılan Safranbolu Kent Tarihi Müzesi diğer bir önemli yapı. Burada, Safranbolu’ya dair her türlü bilgiyi öğrenebilir ve tarihe biraz daha tanıklık edebilirsiniz. Coğrafya ve mimarinin bir araya gelerek şekillenen Safranbolu dokusuna ait en güzel örneklerden biri de Kaymakamlar Gezi Evi’dir. Safranbolu’da tarihi karaktere sahip en güzel evlerden biri olarak görülmeye değer örnek olan bu yapı ziyaretçilerini ağırlıyor. Çarşı merkezinin yanı sıra, yüksek rakıma sahip kuzeybatıda yer alan Bağlar bölgesi bulunmaktadır. Hava akımına açık olan bu bölge daha çok yazlık olarak kullanılmaktadır. Burada da tarihi konakları ve yazlık evleri yakından görebilir ve çekeceğiniz fotoğraflar ile bu eşsiz manzarayı ölümsüzleştirebilirsiniz. Safranbolu merkeze 20 km uzaklıkta bulunan Yörük Köyü ziyaret edilmesi gereken diğer noktalardandır. Bölge, tarihi, kültürü ve konakları ile kendinizi adeta bir açık hava müzesinde hissetmenize imkan sağlıyor. Tokatlı Kanyonu, Safranbolu’nun tarihi yüzünün yanı sıra, bambaşka bir yüzü ile tanışma fırsatını sunuyor. Burada, nehir boyunca kuş sesleri ile keyifli bir yürüyüş yapabilir, eşsiz doğa deneyimini tadabilirsiniz. Bu eşsiz manzarayı izlemek isterseniz Kristal Teras’a uğramanızı tavsiye ederiz. Yerden 80 metre yükseklikteki bir uçurumda konumlanan bu teras kırılmaz bir cam tabana sahip. Bu sayede harika manzaralara tanıklık etmenizi sağlarken, üzerinde gezinenlere heyecan verici bir deneyim sunuyor.

Safranbolu Tur Fiyatları

Safranbolu turu ve fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için sayfamızda yer alan tur programlarını inceleyebilir ve fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

En Uygun Safranbolu Turları

Firmamızda yıl içinde gerçekleşen fırsat ve kampanyaları takip ederek yüksek indirim oranlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-posta adresiniz ile e-bültenimize kayıt olarak tüm fırsatlardan kolaylıkla haberdar olabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Banka kartınız ya da kredi kartınız ile online ödeme sistemini kullanarak dilediğiniz Safranbolu turu için rezervasyon yaptırabilirsiniz. American Express, Mastercard, Visa ve Troy kartlarından birine sahip olmanız durumunda online ödeme sistemi ile güvenli ve pratik bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilir, birkaç dakika içerisinde Safranbolu turu için yerinizi ayırtabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınız ile yapacağınız işlemlerde taksitlendirme ve puan kazanma avantajı yakalayabilirsiniz. Diğer satın alma yöntemleriniz için çağrı merkezimiz ve satış ofislerimiz sizlere hizmet vermekten memnun olacaktır.

Daha Fazla Oku