Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Erzurum Turları Uçaklı Butik Tunceli Kemaliye Elazığ Divriği Turu 2 Gece İstanbul Çıkışlı
Tur Kodu: 2238

Uçaklı Butik Tunceli Kemaliye Elazığ Divriği Turu 2 Gece İstanbul Çıkışlı

Uçaklı Butik Tunceli Kemaliye Elazığ Turu 2 Gece 3 Gün İstanbul Çıkışlı

Erzurum - Kemaliye - Elazığ - Tunceli - Divriği - Sivas Anadolujet Havayolları Gidiş / Pegasus Havayolları Dönüş 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Kalkış Yeri: Sabiha Gökçen Havalimanı Türkçe Rehberlik Hizmeti

Tur Programı


1. Gün İstanbul - Erzurum - Elazıg

Anadolujet Özel - TK7400 
08:20 - İstanbul, Türkiye (SAW-Sabiha Gökçen Uls.) 
09:50 - Erzurum (ERZ)

Erzurum Havalimanı’nda rehberimizle buluştuktan sonra Erzurum şehir merkezine geçiyoruz. Burada alınacak ekstra kahvaltımızın ardından Doğu Anadolu ’nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 mt.lik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi olan Erzurum’un eski eserlerinin neredeyse tamamı volkanik, bazaltik kara taştandır. Şehrin geneline yayılmış olan kasvetli hava ile Palandöken’in karlı zirveleri tam bir tezat yaratırlar. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden olan Çifte Minareli Medrese, Saltuklular dönemine tarihlenen Üç Kümbetler, Osmanlı mimarisinin şehirdeki gözde temsilcilerinden ve aynı zamanda da “oltu taşı” mağazalarının bulunduğu Taşhan ve ilgi çekici çinileriyle ön plana çıkan Yakutiye Medresesi (panoramik) gezilerimizden sonra Girlevik Şelalesi’ne gitmek üzere Erzurum’dan ayrılıyoruz. Karasu Vadisi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda Aşkale ve Tercan ilçelerini panoramik görerek Erzincan iline bağlı Girlevik Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaklaşık 30 metre yükseklikten dökülen ve 3 katlı birçok koldan akan Girlevik Şelalesi’nin muhteşem fotoğraflarını aldıktan sonra  Pülümür Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Munzur Dağları’nın eşsiz manzarası ve gürül gürül akan Pülümür Vadisi’ndeki yolculuğumuza Kutu Deresi’nde ara verip doğanın benzersiz güzelliklerini görüp Kutu Deresi kenarında çay ve kahvemizi yudumladıktan sonra turumuzu tamamlayıp Tunceli - Pertek güzergahını takiben otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün Elazığ - Tunceli - Kemaliye

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında, Elazığ şehrinin ilk yerleşim yeri olan Harput Kalesine çıkıyoruz. 4000 bin yıllık tarihi bulunan Harput Kalesi’ne neden Süt Kalesi dendiğini rehberimizden dinledikten sonra Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak da adlandırılan Yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Tarihi Harput evlerini dışarıdan gördükten sonra Arap Baba türbesine gidiyor ve Arap Baba’nın hikayesini dinliyoruz. Buradaki gezi ve serbest zamanımızın ardından Keban Baraj Göleti’nin kenarına gidip Tunceli’ye geçmek için feribota biniyoruz. Baraj göletinin tam ortasında bütün ihtişamı ile bizleri karşılayacak olan Pertek Kalesi’nin fotoğraflarını alarak karşı kıyıya Tunceli sınırlarına varıp Munzur Suyu’nun manzarası eşliğinde Tunceli şehir merkezine ulaşıyoruz. Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat bölgesinde bulunan Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı ile tanınan bir bölge. Şehir Merkezi serbest zamanımızı değerlendirip Tunceli Müzesi’ni gezdikten sonra Munzur Çayı’nın ilk doğduğu nokta olan gözdelere gitmek üzere şehirden ayrılıyoruz. Sarp kayalıkların arasından, daracık vadilerden geçerken doğanın bakirliği göz kamaştıracak. Munzur Vadisi boyunca yapacağımız keyifli yolculuğumuzun ardından Munzur Dağları’nın güney eteklerine kurulmuş olan Ovacık ilçesine ulaşıyoruz. Ovacığa ulaştığımız zaman az önce derin vadilerden oldukça geniş bir ovaya ulaşmış olmanın hayretine düşeceksiniz. Organik tarım ile gündeme gelen Ovacık ilçesinden devam ederek Munzur Gözeler’e ulaşıyoruz. Gerçekten görenleri kendisine hayran bırakan güzelliğiyle Munzur Gözeler bölgesi, Munzur dağlarının kalbinden çıkıp gelen pırıl pırıl suların çağladığı büyülü bir manzara sunuyor ziyaretçilerimize. Munzur Baba efsanesini dinledikten sonra Gözelerden çıkan suların çevresinde çay kahve içebileceğimiz ve doğanın keyfini çıkarabileceğimiz bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından tarihte resmi olarak Dersim olarak bilinen Hozat ilçesine doğru hareket ediyoruz. İlçe merkezinde görülebilecek tarihi yada doğal bir öğe bulunmasada sıklıkla eski ismi ile gündemden hiç düşmemiş Hozat(Dersim) bölgesini ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan yollarını keşfetmiş olarak Çemişgezek - Başpınar bucağı üzerinden Karasu Nehri’nin manzarası eşliğinde Recep Yazıcıoğlu Köprüsü’ne ulaşıyoruz. Öncülüğünü Recep Yazıcıoğlu’nun yaptığı ve Devlet-Millet iş birliği ile yapılan ilk proje olan köprünün bölge için ne denli öneme sahip olduğunu rehberimizden dinleyip fotoğraflarımızı aldıktan sonra günümüzü sonlandırıyor otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün Kemaliye - Divriği - Sivas - İstanbul

Pegasus Airlines - PC2753 
22:15 - Sivas (VAS) 
23:50 - İstanbul, Türkiye (SAW-Sabiha Gökçen Uls.)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye Taş Yol’a ulaşıyoruz. Ülkemizin en büyük kanyonlarından biri olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehrinin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye - Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür.(Su seviyesinin uygun olması durumunda dileyen misafirlerimiz ile Karanlık Kanyon’da tekne turu yapacağız.(EKSTRA) Taş Yol gezimiz sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’orada bir köy var uzakta’’ dizelerine konu olan Apçağa köyüne ulaşıyoruz. Apçağa köyünde fotoğraflarımızı çekiyor, çaylarımızı ve kahvelerimizi yudumlayarak Kemaliye gezimizi sonlandırıyor ve yolumuzu takiben Divriği’ye ulaşıyoruz. Selçuklu döneminin bu önemli kentindeki ilk gezi noktamız olan Selçuklu mimarisinin dış cephe ve sembolü konusunda ulaştığı en üst noktayı, Divriği Ulu Camii'ni görmeye gidiyoruz. Gün ışığına bağlı gölge oyunlarının hakim olduğu ve her bir bezemesinin taşıdığı anlama göre birçok farklı inancı süslemelerinde barındıran Divriği Ulu camii aynı zamanda Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alıyor. Rehberimizin anlatımlarının ardından bu sanat eserini daha detaylı fotoğraflamak isteyenler için bir serbest zamanımız olacaktır. Serbest zaman sonrasında Cumhuriyet kenti Sivas'a geçiyoruz. Cumhuriyet tarihi ve Selçuklu döneminin bu önemli kentinde ilk ziyaret noktamız Gök Medrese olacak.(panoramik) Ardından zamanla eğilen ve eğri olarak ayakta kalan minaresiyle ünlü Ulu Cami ’yi görüyoruz. Buruciye Medresesi , Çifte Minareli ve Şifaiye Medresesiyle güzel Sivas meydanını ziyaretimize devam ediyoruz. Yıllarca lise olarak sonrasında ise kongre binası olarak kullanılan Sivas Kongre Binası’nı dışardan gördükten sonra Cumhuriyet meydanında serbest zamanımız başlıyor. Madımak otelini görebileceğimiz ve meşhur Çerkez’in Kahvesi’nde içebileceğimiz kahvelerin eşliğiyle tamamladığımız serbest zamanımız sonrasında Sivas Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada siz değerli misafirlerimizi havalimanına bırakıp bir sonraki organizasyonda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Gidiş – Dönüş Uçak Bileti
 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otellerde 2 Açık Büfe Sabah kahvaltısı
 • Otellerde 2  Açık Büfe Veya Set Menü Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
 • Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Programda Belirtilen Tüm Müze Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltısı 
 • Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
 • Hava Limanı Ulaşımı
Ek Bilgiler

Tur Notları

ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

 

Bu tur Jolly tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
· Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
· Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
· Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
· 3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
· Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
· Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
· Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
· Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
· Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
· Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
· Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
· Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Kampanyalar

Kampanyalar

200 TL Hediye Bonus

KATILMAK İÇİN
Kampanyaya katılmak için ilk harcamadan önce BonusFlaş'tan "Hemen Katıl"ı tıklayabilir ya da CepPOS uygulaması üzerinden katılım sağlanabilir.

NASIL KAZANIRIM?
30 Eylül tarihine kadar MNG Turizm'den tek seferde yapacağınız 2.000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 100 TL, toplamda 200 TL bonus kazanın.
Garanti BBVA POS sahiplerinin ticari kartları ile yapacakları harcamalara özel ekstra 20 TL bonus daha verilecektir. Sadece son 3 ay içerisinde POS cirosu geçiren müşteriler ek ödülü kazanabilir.

DİĞER BİLGİLER:

 • Kampanya müşteri bazındadır ve her müşteri en fazla 200 TL bonus kazanabilir.
 • Garanti BBVA POS sahipleri en fazla 220 TL bonus kazanabilir.
 • Kampanyaya BonusFlaş ve CepPOS uygulaması üzerinden katılım sağlanabilir. 
 • Garanti Bonus'lar, Money Bonus, Paracard Bonus, Bonus Business, Easy, Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç ve Troy Logolu Garanti BBVA Bireysel kredi kartları ve bu kredi kartlarının ek kartları kampanyaya dahildir.
 • Aynı gün aynı işyerinden yapılan harcamaların sadece ilki dahil edilecektir.
 • Kazanılan bonus'lar 3 Ekim – 3 Kasım 2023 tarihleri arasında kullanılabilir. Kullanılmayan bonus'lar 4 Kasım 2023 tarihinde geri alınacaktır.
 • Kampanya oteller, tatil köyleri, seyahat acentaları, tur operatörleri, seyahat gemileri firmaları ile demiryolu, karayolu ulaşım firmalarında bilet alımlarını kapsamaktadır.
 • Havayolu firmalarından yapılan harcamalarda geçerli değildir.
 • Sadece şahıs şirketi sahibi müşteriler ticari kartları ile BonusFlaş'tan kampanyaya katılım sağlayabilmektedir. Tüzel müşteriler CepPOS uygulaması üzerinden katılım sağlayabilir. 
 • Bonus sanal kartlar, internetten yapılan harcamalar, MoTo (Mail order, Telephone order), temassız işlemler dahildir.
 • Düzenli ödeme talimatı, otomatik ödemeler, bonus kullanımları dahil değildir.
 • Kampanyaya FastPay ile yapılan işlemler dahil değildir.
 • Sadece yurt içinde yapılan peşin ve taksitli işlemler harcamalar dahildir.
 • Kampanya dahilinde iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır.
 • Garanti BBVA kampanyayı dilediği zaman durdurma ve/veya kampanya koşullarını değiştirme yetkisine sahiptir.

200 TL Worldpuan

Kampanya tarihi

 • Kampanya 1-30 Eylül 2023 tarihleri arasında geçerlidir.

Kampanya katılım kanalları

 • Kampanyaya SMS (kısa mesaj) ile veya World Mobil uygulaması üzerinden katılım yapılabilecektir.
 • Kampanyaya katılmayan müşteriler kampanyadan puan kazanamayacaklardır.

Kampanyaya dahil harcamalar

 • MNG Turizm üzerinden tek seferde yapılacak 2000 TL ve üzeri harcamanın ilki kampanyaya dahil olacaktır.
 • Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar, Vakıfbank ve Albaraka Worldcard'lar dahildir, Anadolubank Worldcard’lar kampanyaya dahil değildir.
 • Nakit çekim, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.
 • Kampanyaya peşin ve taksitlendirme yapılabilen harcamalar ve mail order ve dijital kartla yapılan işlemler dahildir.
 • Kampanya kapsamında ek kartlar ile yapılacak harcamalardan da puan kazanılmaktadır. Puan yüklemesi asıl karta yapılmaktadır.

Kampanya faydası

 • Kampanya müşteri bazında geçerli olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 200 TL Worldpuan kazanabilir.

Puan yükleme ve geri alım tarihleri

 • Kampanya kapsamında kazanılan puanlar açık statülü Yapı Kredi bireysel kredi kartları ya da TLcard’lara en az 1 adet kullanıma açık Yapı Kredi bireysel kredi kartı ya da TLcard olması durumunda 6 Ekim 2023'te yüklenecektir. Puanların son kullanma tarihi 6 Kasım 2023’dir. Kullanılmayan puanlar 7 Kasım 2023 itibarıyla geri alınacaktır.

Kampanya Katılım Detayları

 • Müşterilerin kampanya katılımı yapabilmesi için açık statülü en az 1 adet Yapı Kredi bireysel kredi kartlarının veya bireysel TLcard’larının olması gerekmektedi.
 • Kampanyaya World Mobil uygulamasından “Hemen Katıl” butonuna tıklayarak katılım yapılması gerekmektedir.
 • Yapı Kredi bireysel kredi kartı ve bireysel TLcard müşterilerinin, SMS ile kampanyaya katılmak için TATIL yazıp bir boşluk bırakarak müşteri numaralarını 4454'e göndermeleri gerekmektedir.
 • Vakıfbank Worldcard sahiplerinin kampanya katılımı için TATIL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra, kartın son 6 hanesini SMS ile 5724’e göndermeleri gerekmektedir.
 • Albaraka Worldcard sahiplerinin kampanya katılımı için TATIL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra, AL yazıp boşluk bırakmadan 8 haneli olacak şekilde (00******) müşteri numaralarını SMS ile 4454’e göndermeleri gerekmektedir.
 • SMS gönderim bedeli GSM operatörlerinin kendi tarifeleri üzerinden belirlenmektedir.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp