Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Yurt Dışı Turları Finlandiya Turları Sömestre Özel Lapland Kuzey Işıkları Gezisi Turu - THY ile 4 Gece
Tur Kodu: AVM201

Sömestre Özel Lapland Kuzey Işıkları Gezisi Turu - THY ile 4 Gece

Lapland Kuzey Işıkları Gezisi Turu

Rovaniemi-Kuzey Işıkları - Noel Baba Köyü - Ren Geyiği Çiftliği ve Kızak Turu - Husky Safari Turu – Kar Safari Turu - Articum Müzesi - Arctic Snow Hotel( Buz Hotel) Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi/Rovaniemi-İstanbul 3 Gece 4 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Schengen Vizesi Gereklidir

Tur Programı

Sömestre Özel Lapland Kuzey Işıkları Gezisi Turu

Santa Claus Gezisi Dahil!


1. Gün İSTANBUL – ROVANİEMİ – SANTA CLAUSE VİLLAGE (NOEL BABA KÖYÜ) -ROVANİEMİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat  05.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 08.40’da THY  nın TK 1749  sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat 12:10 da Finlandiya’nın kutup dairesi içinde yer alan Kuzey ışıklarını görebileceğiniz en güzel masalsı şehri Rovaniemi’deyiz.  Turumuza adını veren Lapland İsveç ve Finlandiya’nın kutup dairesi içinde kalan bölgesine verilen isim. Rovaniemi Havalimanında bekleyen özel aracımızla sadece 15 dakika  uzaklıktaki Noel Baba Köyüne (Santa Claus Village) hareket ediyoruz. 

Ziyaretimize Santa Claus Köyü'nün ilk yapısı olan Roosvelt kulübesi ile başlıyoruz. Amerika başkanlarından Franklin Roosvelt’in eşi Eleanor Roosvelt 2. Dünya savaşı sonrası yıkıma uğramış olan Lapland bölgesinin yenilenmesini görmek üzere Lapland’ın başkenti Rovaniemi’ye geliyor ve hazır buradayken Kuzey Kutup Dairesini görmek istiyor. İşte bu ziyarette dinlenebilmesi için yapılan bu kulübe ve kendisinin “burası öyle güzel ve büyüleyici ki Noel Baba, burada yaşamış olmalı” sözü Noel Baba Köyünün yapılmasına sebep oluyor. 
Gün boyunca çalan harika noel müzikleriyle bu çok renkli köyde dolaşırken  postaneden dostlarınıza Santa pulu ile kart atabilir, her gün çocukları görmek için gelen Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsinşiz. Santa Park’ta bulunan kutup dairesi çizgisi üzerinden geçebilir, serbest zamanınızda hediyelik eşya mağazaları, orman şurubu, sıcak çikolata, sıcak şarap içebileceğiniz cafelerde vakit geçirebilirsiniz. Akşam saatlerine kadar sürecek Noel Baba Köyü (Santa Claus Village) gezimiz sonrası sadece 8 km uzaklıktaki otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Otelimizde konaklama.
 Gece dileyen misafirlerimizle Kuzey Işıkları AvI Turunu gerçekleştireceğiz. 

Kuzey Işıkları AvI Turu: ’Kuzey Işıkları’’ yani adını Şafak Tanrıçası Aurora’dan alan ‘’Aurora Borealis’’ yeşil, kırmızı, mavi ve mor olmak üzere 4 farklı renkten oluşan doğanın en göz kamaştırıcı ışık gösterisidir. Gökyüzünün açık (bulutsuz) ve berrak olması, havanın mümkün olduğunca karanlık olması gerekiyor. Kuzey Işıkları Avı turu rehberimizin mobil uygulamasından hava koşulları takip edilerek görülebleceği en uygun gece için bir gece önceden tespit edilerek belirlenen saatte yapılacaktır.  
(Turun süresi 2 saat )

2. Gün SERBEST ZAMAN - HUSKY KIZAK TURU – REN GEYİĞİ ÇİFTLİĞİ- ROVANİEMİ

 Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği muhteşem manzaralar eşliğinde son derece keyifli, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Ren Geyiği ÇiftliğiHusky Safari turumuza katılabilirler.
Husky Safari Turu; Lapland’in karlarla kaplı doğasında, husky cinsi köpeklerin çektiği kızaklarla yapacağınız yolculuk, husky çiftliğinde geçireceğiniz keyifli zamanlar bu kış masalının olmazsa olmazı! Kar manzaralı  keyifli yolculuk ile Sibirya ve Alaska cinsi kurtlarında bulunduğu yerel bir Husky çiftliğine gidiyoruz. Varışımızda sıcak içecekler eşliğinde Husky köpeklerini tanıyor, her köpeğin karakterine göre eğitilmesini ve ilginç hikayelerini dinliyoruz. Onları sevip, okşadıktan sonra yerel rehberinizden kızakları nasıl kontrol edeceğinize dair bilgileri alarak Husky'lerin çektiği kızaklar ile belki de turumuzda sizi en çok heyecanlandıracak  son derece keyifli bir yolculuk ve benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız (Turun toplam uzunluğu 3 saat).  

Ren Geyiği Çiftliği; 14 bin Ren Geyiğinin yaşadığı Rovaniemi’nin bazı bölgelerinde insanlardan fazla sayıda avlanması yasak Ren Geyiği var.  Sadece Finlandiya Laponya’sında 185.000 bin insana karşılık 200.000 ren geyiği yaşıyor. Masalları gerçeğe dönüştürmek için Lapland’da Ren Geyiği safarisi yapmak şart. Ateş etrafında Ren geyiği sürüleri hakkında rehberimizden bilgi alıp,  sürüş hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra muhteşem manzaralar eşliğinde Ren Geyiği kızak gezisi için için yola çıkıyoruz ( Turun süresi yaklaşık 2 saat ).

Turlarımızı yaptıktan sonra otelimize dönüş serbest zaman. Otelde konaklama   

 

3. Gün SERBEST ZAMAN - KAR MOTORU SAFARİSİ – ARTİCUM MÜZESİ-ROVANİEMİ

Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin extra opsiyonel olarak düzenleyeceği Kar Motoru Safarisi Vahşi Yaşam Parkı ve Aticum Müzesi turlarımıza katılabilirler. 
Kar Motoru Safarisi; Lapland’in beyaza bürünen doğasında adrenalin dolu bir aktivite yaşamak istiyorsanız kar motosikletlerine atlayıp ormanlar içerisinde sürüş keyfini yaşamalısınız. Lapland’in vahşi doğasında geleneksel bir ulaşım aracı olan kar motosikletleri ile sürüş deneyimi aynı zamanda karlarla kaplı ağaçlı yollar arasında, donmuş göllerin üzerinde tabiatı keşfetmenin en heyecan dolu aktivitesi ( Turun süresi yaklaşık 1 saat).
Articum Müzesi; Rovanemi’nin tarihini, kutuplar ile ilgili bilimsel verileri,  Sami Irkını ve yaşayışlarını, günlük yaşam nesnelerini, özellikle çocukların ilgisini çekecek bölgede yaşayan hayvanların etkileyici balmumu heykellerini mimarisi de oldukça ilginç bu müzede aynı zamanda simülasyon odasında Kuzey Işıklarının gerçeği aratmayacak derecede etkileyici  simülasyon gösterisini bilimsel açıklamasıyla dinleyerek turumuzu sonlandıracağız ( Turun süresi 2 saat).

 

4. Gün BUZ HOTEL – ROVANİEMİ

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer saatimiz 15:00 a kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize Arctic Snow Hotel Turu (Buz Hotel)  gerçekleştireceğiz. 
Arctic Snow Hotel ( Buz Hotel) Turu; Her sene Nisan ayında tamamen eriyen ve her Kasım’da sıfırdan bambaşka bir tasarımla yeniden yapılan ve inşaatında  15 milyon kilo kar ve 300.000 kilo doğal buz kullanılan dünyanın en ilginç tasarımlı otelini geziyoruz.  Üzerinde ren geyiği postları bulunan  buzdan oyulmuş yataklı odalarını,  buzdan heykellerin süslediği restourantları, buz barı, buz sineması,  evlilik gibi özel günler için kiralanabilen buzdan kilisesini  – 20 derecede  gezerken yapılışı ile ilgili bilgiler alarak  ilginç  Artic Snow Hoteli turumuzu tamamladıktan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme bölgedeki otelimizde.

 

5. Gün ROVANİEMİ- HAVALİMANINA TRANSFER - İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman ve sonrasında saat 10:00 otelimizden havalimanına hareket. Bilet, pasaport ve bagaj işlemleri sonrası  THY'nın TK 1750 sefer sayılı uçağı ile saat 13:20 de İstanbul’a hareket, yerel saat ile 18:25 de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

 

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul – Rovaniemi / Rovaniemi - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* Otel kategori otellerde oda kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler ile Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Biniş veya iniş Havalimanı'nda karşılar.)
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli (160 Euro İstanbul / 180 Euro Ankara-İstanbul)
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (20 Euro 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 66-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
 • Tüm Ekstra Turlar: Kuzey Işıkları Avı Turu, Husky Safari Turu, Kızaklı Ren Geyiği Çiftliği Turu, Kar Motoru Safari Turu, Articum Müze Turu, Artic Snow Hotel (Buz Otel) Turu. 
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ek bagaj uçuş ücreti
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
Ek Bilgiler

Tur Notları

İptal Şartları

 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 8 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat bitim tarihi itibariyle minimum 9 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.9 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 15 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 9 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil Pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Vize alımlarında izlenecek prosedür hakkında acentemiz yardımcı olabilir. ABD Konsolosluğu veya Büyükelçiliği randevu bazında çalışmakta olup, vize müracaatını şahsen kabul etmektedir.
 • Amerika Birleşik Devletlerinde sadece Triband özelliğine sahip cep telefonları çalıştığından, bu özelliklere sahip olmayan cep telefonları çalışmayacaktır. Elektrik 110 Volt olmakta olup, farklı bir priz sistemi kullanılması nedeni ile yanınızda getireceğiniz kamera, fotoğraf makinesi ve cep telefonlarının Türkiye elektrik sistemine uyumlu fişleri kullanılamaz. Bu nedenle ihtiyacınız olan dönüştürücüyü Türkiye’den yad a Amerika’da rehberinizin yardımı ile temin edebilirsiniz.
 • Kimi oteller check-in esnasında yapılacak muhtemel harcamalar için oda başına kredi kartından bir miktar bloke etmektedir. Amerika uçuşlarında online check-in işlemi havayollarından kaynaklanan sebeplerden dolayı yapılamamaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Amerika iç hat uçuşlarında her bagaj ücretlidir. Ücretsiz bagaj taşıma hakkı bulunmamaktadır. Tüm bagaj ücretleri yolcuya ait olup ücretler havayolu firması tarafından belirlenmektedir.
 • Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden veya oradan gelecek yolcularımızın artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmalarını isteyebilmekte ve şarjı olmayan cihazların uçağa alınmaması ve ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirildiğini bildiririz.
 • Otellere giriş saati 14.00 – 15.00 arası, çıkış ise 11.00-12.00 arasıdır.
 • Bu seyahat esnasında Türk Hava Yolları ile yapacağımız uçuşlarda serbest bagaj hakkınız kişi başı (2) parça olup, valiz başı 23 kg. ile sınırlıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı en fazla 7 kg olabilir.
 • ABD içerisinde yapacağımız iç uçuşlarda valiz başına 25 USD / 35 USD arası ücret alınmaktadır.
 • Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Son zamanlarda artan terör ihbarları yüzünden kabin içerisine alabileceğiniz eşyalar konusunda ciddi kısıtlamalar getirilmiştir. Kabin içerisine alacağınız çantalarınızda kesinlikle hiçbir kesici, delici, yanıcı, parlayıcı madde bulundurmayınız. Su da dahil olmak her türlü yiyecek, içecek maddesini kabin bagajınıza kesinlikle almayınız. Kabin içerisine alacağınız likitlerin (deodorant, krem, diş macunu, parfüm v.b.) toplam miktarı 50 ml’yi aşmamalıdır.
Kampanyalar

Kampanyalar

%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

%10'unu rezervasyon anında ödenerek, kalanını 35 gün kalaya kadar dilediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz. Üstelik 35 Gün kalaya kadar kesintisiz iptal hakkıyla. Bu kampanya kredi kartına taksit seçeneklerinde geçerli değildir.

Ekstra 3.000TL'ye varan İndirim

50.000TL ve üzeri işlemlerinizde Ekstra 3.000 TL İndirim
40.000TL - 49.999TL arası işlemlerinizde Ekstra 2.000 TL İndirim
25.000TL - 39.999TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.500 TL İndirim
20.000TL - 24.999TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.000 TL İndirim

 • Rezervasyon toplam tutarına, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "çağrı merkeimizi" aramanız durumunda anında indirimden yararlanabiliriz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz.
 • Kampanya sadece www.mngturizm.com ve çağrı merkezimizde (444 2000) geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir.
 • MNG Turizm bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

300 TL ParafPara Kampanyası

 • 1-29 Şubat 2024 tarihleri arasında yurt içinde MNG Turizm üzerinden tek seferde yapılacak 5.000 TL ve üzeri her harcamaya 150 TL, toplamda 300 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması  ya da SYHT1 yazıp 3404'e SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 300 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır.
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf ve Parafly ile yapılan işlemler dahil olup,  Parafree, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 15.04.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 16.04.2024 tarihinde geri alınacaktır.

Vize Bilgileri ve Gerekli Evraklar

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Hususi pasaportlar; Türkiye Büyük Millet Meclisi eski üyeleri, eski Bakanlar ile birinci, ikinci ve üçüncü derece kadrolarda bulunan veya bu kadrolar karşılık gösterilmek veya T.C. Emekli Sandığı ile ilgilendirilip emekli kesenekleri bu derecelerden kesilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalıştırılan Devlet memurları ve diğer kamu görevlilerine; diplomatik pasaport verilmesini gerektiren vazifelerden başka herhangi bir resmi vazife ile veya kendi hesaplarına yabancı ülkelere gittikleri zaman verilir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulu üyeleri için, T.C. Emekli Sandığı ile ilgilendirilme ve emekli keseneklerinin bu derecelerden kesilmesi şartı aranmaz. Bunlardan emeklilik veya çekilme sebepleri ile vazifelerinden ayrılmış olanlara da bu tür pasaport verilir. İl ve ilçe belediye başkanlarına, görevleri süresince hususi pasaport verilir. Hususi pasaport alabilecek durumda bulunanların eşlerine de aynı tür pasaport verilir. Hususi pasaport almaya hakkı bulunduğu sırada vefat edenlerin dul eşlerine başkası ile evlenmemiş ise aynı türden pasaport verilmesi mümkündür. Hususi damgalı pasaport alabilecek durumda bulunanların ergin olmayan veya ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan öğrenimi devam eden çocuklarına 25 yaşının ikmaline kadar, yine ergin olsalar dahi evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan, aynı zamanda bedensel, zihinsel veya ruhsal özürlerinden en az biri nedeniyle sürekli bakıma muhtaç durumda olduğu resmi sağlık kurumlarının düzenlediği sağlık kurulu raporu ile belgelenen çocuklarına da hususi damgalı pasaport verilir. Hak sahibi ebeveynin vefatı durumunda vefat eden ebeveynden dolayı emekli aylığı (yetim maaşı) bağlanan çocuklar iş sahibi olarak değerlendirilmeyip yukarıda belirtilen diğer şartları taşımaları halinde hususi pasaport verilebilecektir.

Hizmet Pasaportları, Hükümetçe, Hususi İdarelerce veya Belediyelerce resmi vazifeyle dış memleketlere gönderildiklerinde veya dış memleketlerde vazifeye alınanlara, Türkiye Cumhuriyetinin üyesi bulunduğu uluslararası kuruluşlarda memur statüsünde çalışanlara, Türk Hava Kurumu ve Türkiye Kızılay Cemiyetince görevlendirilenlere verilir. Hizmet damgalı pasaport alabilecek durumda bulunanların eşlerine, ergin olmayan veya ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan öğrenimi devam eden çocuklarına 25 yaşının ikmaline kadar, yine ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan, aynı zamanda bedensel, zihinsel veya ruhsal özürlerinden en az biri nedeniyle sürekli bakıma muhtaç durumda olduğu resmi sağlık kurumlarının düzenlediği sağlık kurulu raporu ile belgelenen çocuklarına da hak sahibi kişinin pasaportu ile aynı süre geçerli hizmet damgalı pasaport verilir.

Diplomatik pasaportlar, Dışişleri Bakanlığı ile yabancı memleketlerde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik ve Konsoloslukları tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyelerine, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi olmayan Bakanlara, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Sayıştay, Genel Kurmay birinci ve ikinci başkanlarına, Cumhuriyet Başsavcısına, orgenerallere, oramirallere, eski cumhurbaşkanlarına, yasama meclisleri eski başkanlarına, eski başbakanlar ve dışişleri eski bakanlarına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterine, Başbakanlık ve bakanlık müsteşarları ile Diyanet İşleri Başkanına,Valilere, Büyükşehir Belediye Başkanlarına, Büyükelçilik unvanı almış olanlar ile, Dışişleri Bakanlığı meslek mensuplarına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği üst düzey görevlilerinden resmi bir görevle gönderilenlere, Türkiye Cumhuriyeti dış temsilcilikleri nezdinde memur edilen müşavirlere, ataşelere ve muavinlerine, Hükümet adına milletlerarası resmi müzakereler yapılması, mukavelenameler akdi için veya milletlerarası toplantılarla kongre ve konferanslara katılmak üzere gönderilenlere ve yabancı devletler veya millletlerarası teşekküller nezdinde daimi veya geçici görev yapmak üzere gönderilenlere, siyasi kuryelere verilir. Diplomatik pasaport alabilecek durumda bulunan veya alan kimselerin sıfat veya vazifeleri devam ettiği müddetçe, eşlerine, ergin olmayan veya ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan öğrenimi devam eden çocuklarına 25 yaşının ikmaline kadar, yine ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan, aynı zamanda bedensel, zihinsel veya ruhsal özürlerinden en az biri nedeniyle sürekli bakıma muhtaç durumda olduğu resmi sağlık kurumlarının düzenlediği sağlık kurulu raporu ile belgelenen çocuklarına da hak sahibi kişinin pasaportu ile aynı süre geçerli diplomatik pasaport verilir. Diplomatik pasaportlar hiçbir harç veya resme tabi değildir.

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp