Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Yurt Dışı Turları Britanya Turları Elit Büyük Britanya Turu THY ile 7 Gece Ekstra Turlar Dahil
Kesin HareketliTur Kodu: AVM384

Elit Büyük Britanya Turu THY ile 7 Gece Ekstra Turlar Dahil

Şehrin popüler noktalarını ziyaret ediyor, müze gezileri ve panoramik şehir turları ile Birleşik Krallığı keşfediyoruz.

İngiltere ( Londra, Bath, Stratford Upon Avon, Chester, St Helens, Liverpool, York, Durham, Washington) -Galler (Cardiff) - İskoçya ( Falkirk, Edinburgh, Glasgow, Cairnryan) - Kuzey İrlanda (Belfast) - İrlanda ( Dublin ) THY ile İstanbul - Londra - İstanbul 7 Gece 8 Gün Kalkış Yeri: İstanbul İngiltere Vizesi Gereklidir
2.020,00 EUR
den başlayan fiyatlar
Biz Sizi Arayalım Canlı Destek Çevrimiçi

- -

 • 07.07.2024 - 14.07.2024 2149.00 EUR
 • 13.07.2024 - 20.07.2024 2020.00 EUR
 • 21.07.2024 - 28.07.2024 2090.00 EUR
 • 27.07.2024 - 03.08.2024 2249.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 04.08.2024 - 11.08.2024 2149.00 EUR
 • 10.08.2024 - 17.08.2024 2025.00 EUR
 • 18.08.2024 - 25.08.2024 2199.00 EUR
 • 19.08.2024 - 26.08.2024 2249.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 25.08.2024 - 01.09.2024 2199.00 EUR
 • 09.09.2024 - 16.09.2024 2249.00 EUR
 • 14.09.2024 - 21.09.2024 2249.00 EUR
1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı

BÜYÜK BRİTANYA TURU

İNGİLTERE-GALLER-İSKOÇYA-İRLANDA

MNG Elit Tur: Tüm Geziler Dahil, Ekstra tur ödemesi yok!

Farklı tur programlarında toplam 660 € olan ekstra turlar MNG Elit Tur'da ücretsiz...

Ekstra Turlar
Diğer Acentelerde
MNG Elit Programlarında
Londra Şaheserleri
150€
Ücretsiz
Oxford Bath Turu
115€
Ücretsiz
W.Wallace Anıtı-Edinburgh Turu 
110€
Ücretsiz
Liverpool Turu
40€
Ücretsiz
Stratford Upon Avon Turu
70€
Ücretsiz
Oxford-Chester Turu
115€
Ücretsiz
Manchester Turu
60€
Ücretsiz

1. Gün İSTANBUL – LONDRA

istanbul-londra

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 05:00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1979 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:55’da Londra’ya hareket. Yerel saat ile 10.00’da Londra’ya varışımızın ardından özel otobüsümüzle otobüsümüz ile Londra şehir turuna başlıyoruz.  1837’den beri İngiliz Kraliyetinin resmi adresi ve aynı zamanda devlet yönetiminin merkezi olarak kullanılan Buckingham Sarayı, Birleşik Krallık’ta hem politikanın kalbinin attığı,hem de zamanında kraliyet ailesine ev sahipliği yapan Westminster Sarayı (Parlamento Binası),Yalnızca Londra’nın değil bulunduğu coğrafyanın da en önemli yapılarından 96 metre uzunluğa sahip saat kulesi Big Ben ve hemen yanı başında tarihi 1862 yılına kadar uzan üzerinden muhteşem Londra manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz harika fotoğraflar çekebileceğiniz Westminster Köprüsü. 135 metre yüksekliği 120 metre çapıyla Londra’nın en yüksek panaromik gözlem noktası dönme dolap London Eye, Londra’nın en önemli eğlence ve alışveriş mekânlarına ev sahipliği yapan ünlü  Picadilly Meydanı, tarih boyunca birçok kültürel ve siyasi olaya tanık olmuş  dünyaca ünlü Trafalgar Meydanı ile ilk günkü Londra gezimizi tamamlıyoruz ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanda insanlık tarihinin 2 milyon yılından fazlasına tanıklık eden bir koleksiyona sahip dünyanın en prestijli müzelerinden British Museum ve Orta Çağ’dan 20. yüzyıla varan bir zaman diliminde Avrupa’da ortaya konulan resim sanatının en önemli örneklerini bir arada bulabileceğiniz National Gallery’i ücretsiz olarak ziyaret edebilir, birbirinden zengin çeşidin olduğu mağazalarda alışveriş yapabilir. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.
 

Not : 14-21 Haziran ve 21-28 Temmuz Britanya turumuzda 14 Haziran İstanbul – Londra uçuşu nosu TK 1985 saat 13:10 Istanbul Londra hareket. Londra 15:05 varışlıdır. Dönüş saati aynıdır.

 

Not: 08 – 15 Temmuz İstanbul – Londra uçuşu nosu TK 1989 saat 10:25 Istanbul Londra hareket. Dönüş saati aynıdır.

2. Gün LONDRA – OXFORD - LONDRA

Sabah kahvaltısından sonra Londra şehir turumuza devam ediyoruz. 142 hektarlık bir alana yayılan bisikletten, biniciliğe birçok aktivitenin yapıldığı, yeme içme alanlarının olduğu şehrin en büyük ve en işlek kraliyet parkı Hyde Park, Thames Nehri’nin üzerinde yer alan Londra’nın en önemli sembol yapılarından Tower Bridge (Kuleli Köprü), mimari ve tasarım olarak dünyanın en iyi yapıları arasında kabul edilen muhteşem güzelliğiyle dünyanın her yerinden Londra’ya gelen ziyaretçilerin uğrak noktası kentin en önemli tarihi yapılarından Tower of London (dışardan görülecektir.), Londra’nın en büyük dini yapısı hem Piskoposluk merkezi hem de en çok turist çeken noktalarından Aziz Paul Katedrali , Daha Sonra Oxford turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. akademic yaşamın yanı sıra doğası, güzel restoranları, yayımcılıktan sağlığa dinamik endüstriyel yapısı, bin yıllık gelenekleri, Thames Nehri ile eskiden olduğu kadar güzel ve cazip Oxford kentini ziyaret ediyoruz. Ardından akşam saatlerinde otelimize dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde

3. Gün LONDRA – BATH - CARDİFF
 
Sabah kahvaltısından Londra’dan ayrılış. UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan, doğal kaynakları, tarihi ve mimarisiyle Birleşik Krallık’ın en popüler destinasyonlarından Bath yolculuğumuza başlıyoruz. Kente ismini veren Roma banyoları, 150 metre uzunluğunda, yarım daire şeklinde inşa edilmiş ve zamanın zengin ve ünlü kişilerine ev sahipliği yapmış şehrin sembolü haline gelen güneş ve ayı temsil eden The Circus  ve Royal Crescent, en ünlü İngiliz yazarlarından Jane Austin hayatından kesitler de içeren  muhteşem Bath manzarasına sahip Austin Center ziyaretinden sonra Galler’in  başkenti Cardiff’e hareket. Cardiff şehir turumuzda 2000 yıllık bir tarihe sahip olan Cardiff kalesi, Cardiff’in kalbinin attığı yer Deniz Kızı İskelesi, opera, bale, müzikal vb. etkinliklerin yapıldığı Millennium Binası. Eski bir kale burucunu andıran ve birçok etkinliğe ve konferansa ev sahipliği yapan Pierhouse görülecek yerler arasındadır. Cardiff gezimiz sonrasında serbest zaman. Otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.
4. Gün CARDIFF -STRATFORD- CHESTER – MANCHESTER- ST.HELENS
 

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Avon üzerinden Stratford’a hareket ediyoruz. Nehir kıyısında yeşillikler arasındaki tarihi evlerin büyüleyiciliğinin yanı sıra tarihi Stratford-upon-Avon kanalının çevrelediği 16. ve 17. yüzyıllardan kalma tarihi bir dokuya sahip olan kasabada, dünyanın en ünlü oyun yazarı Shakespeare'in ayak izlerini takip ederek ahşap evler arasında zaman yolculuğuna çıkacaksınız. Bir sonraki durağımız surlarla çevrili birçok uygarlığa da ev sahipliği yapmış İngiltere'nin en çok turist çeken bölgeleri arasında yer alan Doğal güzellikleri ve tarihiyle ön plana çıkan Chester, Şehrin en önemli simgeleri arasında bulunan Chester Katedrali, Chester'in sembollerinden Eastgate Saati, tursitler tarafından yoğun ilgi gören M.S. 70-80 arasında ahşaptan inşa edilip 100 yıl sonra kumtaşından yeniden inşa edilmiş Chestre şehir surları görüldükten sonra sanayi, eğitim, spor ve bilim gibi pek çok alanda öncü olma niteliği taşıyan kozmopolit yapısıyla öne çıkan, dünyaca ünlü üniversiteleri, müzeleri ve sanat galerileri ile kültür severlerin gözde rotaları arasında yer alan Manchester’deyiz. 14. yüzyılda inşa edilmiş İngiltere’nin en büyük katedrali Manchester Katedrali, şehrin sembolleşmiş değerleri arasında diğer adıyla "Düşler Sahnesi" olarak tanımlanan Manchester United maçlarının oynandığı 76.000 kişilik Old Trafford stadyumu(dışardan). Manchester’ın en işlek caddesi Market Street, dünyanın en büyük futbol müzesi olan Ulusal Futbol Müzesi ile Manchester gezimizi tamamlayarak St.Helens’e transfer, otele varış ve odalara yerleşme. Geceleme otelinizde.

5. Gün ST HELENS - LİVERPOOL - YORK - DURHAM

Sabah kahvaltısından sonra Denizcilik Tarihi ve zengin sanatsal kültürüyle öne çıkan,Liverpool şehir turumuz için otelimizden ayrılış. Liverpool gezimizde avlu şeklinde tasarlanmış Deniz Müzesi, Efsanevi müzik grubu The Beatles Müzesi nin de içinde bulunduğu Mersey Nehri’nin hemen kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Albert Dock . Pier Head bölgesinde yer alan Royal Liver Building ,  Liverpool şehrinin sembolü olan yeşil renkli, yarı karabatak ve yarı kartal olan mitolojik kuş figürü olan Liver Bird  dünyanın 5. büyük katedrali ve dünyanın en ağır çanlarına sahip Liverpool Katedrali (dışarıdan), şehrin alışveriş merkezi Church Street, şehrin göbeğinde yer alan bir çeşit açık hava müzesi gibi bir alışveriş merkezi Liverpool One görüldükten sonra yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası tarihi Romalılara dayanan,  Avrupa’da tarihsel yapıların en iyi korunduğu İngiltere’nin en güzel kentlerinden biri olan York kentine varış. Dünyadaki en etkileyici katedrallerden biri olan York Minster, Romalılar tarafından inşa edilmiş ve eski York şehrini tamamen çevreleyen antik şehir surları, küçük ve tarih kokan ara sokaklarındaki birçok butik, dükkan, çay salonları ve publarıyla canlı hareketli Shambles Market, Kuzey İngiltere’nin sembolü Clifford Kulesi ile York gezimizi tamamlıyoruz verilen serbets zaman sonrası yaklaşık 1 saat sonra UNESCO Dünya Mirası Alanı olan eski şehir merkezi, Crook Hall, Kingsgate Köprüsü, Elvet Köprüsü ve Belediye Binası dahil olmak üzere 600 listelenmiş binaya sahip Durham şehir gezimizı de yaptıktan sonra  Washington da ki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6. Gün WASHİNGTON - EDİNBURGH - GLASGOW

Sabah kahvaltısından sonra İskoçya’nın başkenti masalsı bir Orta Çağ şehri Edinburgh’a hareket. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Edinburgh şehir turunda eski bir volkan kalıntısı üzerine inşa ettirilmiş Edinburgh Kalesi (dışarıdan), kentin tarihi kısmının en önemli yerlerinden her metresinde kentin geçmişine ışık tutan ayrıntılarla karşılaşacağınız şehrin kalbinin attığı yer Royal Mile (Kraliyet Yolu), mimarisiyle dikkat çeken Holyrood Palace, dünyanın farklı yerlerine özgü manzaralarla karşılaşabileceğiniz Edinburgh Botanik Bahçesi, Viskinin damıtılma teknikleri, farklı üretim türleri, viski yapımında kullanılan ekipmanlar hakkında bilgileri bulabileceğiniz The Scotch Whisky Experience, şehrin önemli tarihi yapılarından St Giles Katedrali, Edinburgh’un gözde alışveriş bölgelerinden Princes Street, şehri ayaklarınızın altında doya doya izleyebileceğiniz muhteşem manzarasıyla Calton Hill, Dünyada bir yazara adanmış en büyük anıt olma özelliği taşıyan Scott Monument, kentte en fazla fotoğraf çekilen yer olma özelliği taşıyan Harry Potter temalı birçok Mekanla karşılaşacağınız Victoria Street, Edinburgh gezimizi tamamlayıp verilen serbest zaman sonrasında Falkrik’e hareket.Falkrik turumuzda endüstriyi simgeleyen yaklaşık 30 metre yüksekliğinde metalden yapılmış at başı heykelleri The Kelpies , Forth ve Clyde Kanalıyla Union Kanalını bağlayan bir dönen tekne asansörü Falkirk Wheel görüldükten sonra Falkrik’ten ayrılarak bugünkü son ziyaret noktamız İskoçya’nın 2.nci büyük şehri Glasgow’dayız. Tarihi yapısıyla baş döndüren yapılardan Glasgow Üniversitesi. İçinde sergilenen eserler kadar tarihi binasıyla da gezginleri cezbeden Kelvingrove Sanat Müzesi (dışardan) Glasgow'un kalbi Buchanan Caddesi, tüm İskoçya'nın ve Avrupa'nın en güzel eserlerinden şehrin sembol yapılarından Glasgow Katedrali, şehrin kalbinin attığı yer olan George Meydanı görüldükten sonra serbest zaman otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

7. Gün GLASGOW - BELFAST - NAAST

Sabah kahvaltısından sonra. Glasgow’dan ve otelimizden ayrılış. Cairnryan’dan feribotumuza biniş. 2,5 saatlik feribot yolculuğumuz sonrasında Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a varış. Belfast şehir turumuzda yüzyıl İngiliz mimarisinin en güzel bir örneklerinden City Hall Belediye Binası, Şehrin merkezi denilebilecek Donegall Square, etkileyici Aziz Anne Katedrali, Kraliçe Victoria’nın eşinin anısına yapılmış Albert Memorial Clock, Belfast’ın kapalı Pazar Yeri St.Georges Market,  ziyaretçilerine eşsiz manzara sunan 1862 yılında yapılmış Belfast Kalesi, 1604 yılına kadar uzanan bir geçmişe sahip  St George’s Market ziyaretinin ardından konaklama yapılacak Naas’a hareket. Otelimize yerleşme, konaklama.

8. Gün NAAST - DUBLİN - İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra. Dublin şehir turu için otelimizden ayrılış. Dublin şehir turumuzda kentin tarihi açıdan kalbi sayılan Dublin Kalesi, Sülket. Patrick’s Cathedrali, Avrupa’nın duvar ile çevrili en büyük kent parkı olma özelliği taşıyan içinde serbestçe dolaşan büyük bir alageyik sürüsüne ev sahipliği yapan Phoenix Parkı, Victoria döneminden bu yana kentteki en popüler alışveriş caddesi konumunda olmayı sürdüren Grafton Street, O’Connell Caddesi’nin tam ortasında mızrağı andıran şekli ve 120 metrelik yüksekliği ile caddeye çok farklı bir görünüm kazandıran Monument of Light ile Dublin gezimizi tamamlayıp verilen serbest zaman sonrasında Dublin havalimanına transfer, Bagaj,bilet  ve pasaport işlemlerinin ardından THY tarifeli seferi TK 1978 ile saat 16:50’de İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz.Yerel saat ile 23:15 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu..

Not : 14-21 Haziran ve 21-28 Temmuz Britanya turumuzda 14 Haziran İstanbul – Londra uçuşu nosu TK 1985 saat 13:10 Istanbul Londra hareket. Londra 15:05 varışlıdır. Dönüş saati aynıdır.

 

Not: 08 – 15 Temmuz İstanbul – Londra uçuşu nosu TK 1989 saat 10:25 Istanbul Londra hareket. Dönüş saati aynıdır.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Londra / Dublin – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri
 • Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler
 • Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cairnryan – Belfast arası feribot ile yolculuk
 • Panaromik Şehir Turları: Londra, Bath, Cardiff, Stratfrod Upon Avon, Chester, St Helens,Manchester, Liverpool, York, Durham, Washington, Edinburgh, Falkirk, Glasgow, Cairnryan, Belfast, Dublin
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur liderliği hizmeti.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
 • 240 Euro (istanbul) - 320 Euro (Ankara-İzmir) vize ücreti ve hizmet bedeli (vize detaylarını sorunuz)
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
Tur Tarihleri ve Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
07.07.2024Sorunuz3.581,67 €
2.149,00 €
4.240,00 €
2.544,00 €
3.581,67 €
2.149,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 1.999,00 €
Taksitler »
13.07.2024Sorunuz3.366,67 €
2.020,00 €
4.025,00 €
2.415,00 €
3.200,00 €
1.920,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 1.870,00 €
Taksitler »
21.07.2024Sorunuz3.483,33 €
2.090,00 €
4.108,33 €
2.465,00 €
3.483,33 €
2.090,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 2.040,00 €
Taksitler »
27.07.2024Son 3 Kişi3.748,33 €
2.249,00 €
4.406,67 €
2.644,00 €
3.748,33 €
2.249,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 2.199,00 €
Taksitler »
04.08.2024Sorunuz3.581,67 €
2.149,00 €
4.240,00 €
2.544,00 €
3.581,67 €
2.149,00 €
0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 1.999,00 €
Taksitler »
10.08.2024Sorunuz3.375,00 €
2.025,00 €
4.000,00 €
2.400,00 €
3.208,33 €
1.925,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 1.875,00 €
Taksitler »
18.08.2024Sorunuz3.665,00 €
2.199,00 €
4.290,00 €
2.574,00 €
3.665,00 €
2.199,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 2.149,00 €
Taksitler »
19.08.2024Son 2 Kişi3.748,33 €
2.249,00 €
4.406,67 €
2.644,00 €
3.748,33 €
2.249,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 2.199,00 €
Taksitler »
25.08.2024Sorunuz3.665,00 €
2.199,00 €
4.290,00 €
2.574,00 €
3.665,00 €
2.199,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 2.149,00 €
Taksitler »
09.09.2024Müsait3.748,33 €
2.249,00 €
4.406,67 €
2.644,00 €
3.748,33 €
2.249,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 2.199,00 €
Taksitler »
14.09.2024Müsait3.748,33 €
2.249,00 €
4.406,67 €
2.644,00 €
3.748,33 €
2.249,00 €
0 - 1 Yaş 150,00 €
2 - 11 Yaş 2.199,00 €
Taksitler »
Tur Notları

Tur Notları

Not : 14-21 Haziran ve 21-28 Temmuz Britanya turumuzda 14 Haziran İstanbul – Londra uçuşu nosu TK 1985 saat 13:10 Istanbul Londra hareket. Londra 15:05 varışlıdır. Dönüş saati aynıdır.

 

Not: 08 – 15 Temmuz İstanbul – Londra uçuşu nosu TK 1989 saat 10:25 Istanbul Londra hareket. Dönüş saati aynıdır.

UÇUŞ BİLGİLERİ : 
 
 • 14.06.2024 TK1985 IST LHR 13:10 - 15:05 21.06.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 7.07.2024 TK1979 IST LHR 07:50 - 09:50 14.07.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 8.07.2024 TK1989 IST LHR 10:25 - 12:30 15.07.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 13.07.2024 TK1979 IST LHR 07:50 - 09:50 20.07.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 21.07.2024 TK1985 IST LHR 13:10 - 15:05 28.07.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 4.08.2024 TK1979 IST LHR 07:50 - 09:50 11.08.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 10.08.2024 TK1979 IST LHR 07:50 - 09:50 17.08.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 18.08.2024 TK1979 IST LHR 07:50 - 09:50 25.08.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 25.08.2024 TK1979 IST LHR 07:50 - 09:50 1.09.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 27.07.2024 TK1989 IST LHR 10:15 - 12:20 03.08.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 19.08.2024 TK1989 IST LHR 10:25 - 12:30 26.08.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30
 • 14.09.2024 TK1989 IST LHR 10:15 - 12:20 21.09.2024 TK1978 DUB IST 16:55 - 23:30

İptal Şartları

 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Kampanyalar

Kampanyalar

%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

%10'unu rezervasyon anında ödenerek, kalanını 35 gün kalaya kadar dilediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz. Üstelik 35 Gün kalaya kadar kesintisiz iptal hakkıyla. Bu kampanya kredi kartına taksit seçeneklerinde geçerli değildir.

Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim

100.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Ekstra 7.500 TL İndirim
50.000TL - 99.999 TL  işlemlerinizde Ekstra 3.000 TL İndirim
40.000TL - 49.999TL arası işlemlerinizde Ekstra 2.000 TL İndirim
25.000TL - 39.999 TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.500 TL İndirim
20.000TL - 24.999 TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.000 TL İndirim

 • Rezervasyon toplam tutarına, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "çağrı merkezimizi" aramanız durumunda anında indirimden yararlanabilirsiniz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz.
 • Kampanya sadece www.mngturizm.com ve çağrı merkezimizde (444 2000) geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir.
 • MNG Turizm bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

400 TL ParafPara

 • 1-30 Haziran 2024 tarihleri arasında yurt içinde seyahat ve konaklama sektörlerinde tek seferde yapılacak 5.000 TL ve üzeri her harcamaya 200 TL, toplamda 400 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması  ya da SEYAHAT yazıp 3404'e SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Kampanya katılım SMS’i bankada kayıtlı cep telefonu numarasından gönderilmelidir.
 • Kampanya katılımı, belirtilen kısa mesajın Halkbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Halkbank tarafından kayıt olduğu bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.
 • Katılım SMS’i ücretsiz olup; kampanyaya katılabilmek için SMS’in Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom operatörleri üzerinden ve yurt içinden gönderilmesi gerekmektedir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 400 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır.
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir.
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf ve Parafly ile yapılan işlemler dahil olup,  Parafree, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 15.08.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 16.08.2024 tarihinde geri alınacaktır.

Vize Bilgileri ve Gerekli Evraklar

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Hususi pasaportlar; Türkiye Büyük Millet Meclisi eski üyeleri, eski Bakanlar ile birinci, ikinci ve üçüncü derece kadrolarda bulunan veya bu kadrolar karşılık gösterilmek veya T.C. Emekli Sandığı ile ilgilendirilip emekli kesenekleri bu derecelerden kesilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalıştırılan Devlet memurları ve diğer kamu görevlilerine; diplomatik pasaport verilmesini gerektiren vazifelerden başka herhangi bir resmi vazife ile veya kendi hesaplarına yabancı ülkelere gittikleri zaman verilir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulu üyeleri için, T.C. Emekli Sandığı ile ilgilendirilme ve emekli keseneklerinin bu derecelerden kesilmesi şartı aranmaz. Bunlardan emeklilik veya çekilme sebepleri ile vazifelerinden ayrılmış olanlara da bu tür pasaport verilir. İl ve ilçe belediye başkanlarına, görevleri süresince hususi pasaport verilir. Hususi pasaport alabilecek durumda bulunanların eşlerine de aynı tür pasaport verilir. Hususi pasaport almaya hakkı bulunduğu sırada vefat edenlerin dul eşlerine başkası ile evlenmemiş ise aynı türden pasaport verilmesi mümkündür. Hususi damgalı pasaport alabilecek durumda bulunanların ergin olmayan veya ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan öğrenimi devam eden çocuklarına 25 yaşının ikmaline kadar, yine ergin olsalar dahi evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan, aynı zamanda bedensel, zihinsel veya ruhsal özürlerinden en az biri nedeniyle sürekli bakıma muhtaç durumda olduğu resmi sağlık kurumlarının düzenlediği sağlık kurulu raporu ile belgelenen çocuklarına da hususi damgalı pasaport verilir. Hak sahibi ebeveynin vefatı durumunda vefat eden ebeveynden dolayı emekli aylığı (yetim maaşı) bağlanan çocuklar iş sahibi olarak değerlendirilmeyip yukarıda belirtilen diğer şartları taşımaları halinde hususi pasaport verilebilecektir.

Hizmet Pasaportları, Hükümetçe, Hususi İdarelerce veya Belediyelerce resmi vazifeyle dış memleketlere gönderildiklerinde veya dış memleketlerde vazifeye alınanlara, Türkiye Cumhuriyetinin üyesi bulunduğu uluslararası kuruluşlarda memur statüsünde çalışanlara, Türk Hava Kurumu ve Türkiye Kızılay Cemiyetince görevlendirilenlere verilir. Hizmet damgalı pasaport alabilecek durumda bulunanların eşlerine, ergin olmayan veya ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan öğrenimi devam eden çocuklarına 25 yaşının ikmaline kadar, yine ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan, aynı zamanda bedensel, zihinsel veya ruhsal özürlerinden en az biri nedeniyle sürekli bakıma muhtaç durumda olduğu resmi sağlık kurumlarının düzenlediği sağlık kurulu raporu ile belgelenen çocuklarına da hak sahibi kişinin pasaportu ile aynı süre geçerli hizmet damgalı pasaport verilir.

Diplomatik pasaportlar, Dışişleri Bakanlığı ile yabancı memleketlerde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik ve Konsoloslukları tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyelerine, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi olmayan Bakanlara, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Sayıştay, Genel Kurmay birinci ve ikinci başkanlarına, Cumhuriyet Başsavcısına, orgenerallere, oramirallere, eski cumhurbaşkanlarına, yasama meclisleri eski başkanlarına, eski başbakanlar ve dışişleri eski bakanlarına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterine, Başbakanlık ve bakanlık müsteşarları ile Diyanet İşleri Başkanına,Valilere, Büyükşehir Belediye Başkanlarına, Büyükelçilik unvanı almış olanlar ile, Dışişleri Bakanlığı meslek mensuplarına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği üst düzey görevlilerinden resmi bir görevle gönderilenlere, Türkiye Cumhuriyeti dış temsilcilikleri nezdinde memur edilen müşavirlere, ataşelere ve muavinlerine, Hükümet adına milletlerarası resmi müzakereler yapılması, mukavelenameler akdi için veya milletlerarası toplantılarla kongre ve konferanslara katılmak üzere gönderilenlere ve yabancı devletler veya millletlerarası teşekküller nezdinde daimi veya geçici görev yapmak üzere gönderilenlere, siyasi kuryelere verilir. Diplomatik pasaport alabilecek durumda bulunan veya alan kimselerin sıfat veya vazifeleri devam ettiği müddetçe, eşlerine, ergin olmayan veya ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan öğrenimi devam eden çocuklarına 25 yaşının ikmaline kadar, yine ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan, aynı zamanda bedensel, zihinsel veya ruhsal özürlerinden en az biri nedeniyle sürekli bakıma muhtaç durumda olduğu resmi sağlık kurumlarının düzenlediği sağlık kurulu raporu ile belgelenen çocuklarına da hak sahibi kişinin pasaportu ile aynı süre geçerli diplomatik pasaport verilir. Diplomatik pasaportlar hiçbir harç veya resme tabi değildir.

 • Geçerli pasaportunuz varsa eski pasaportlarınız 
 • İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben İngilizce olarak düzenlenmiş seyahat sebebinizi ve seyahat tarihinizi belirten tarafınızdan imzalanmış dilekçe
 • Varsa Emekli kimlik kartı fotokopisi veya e-devletten alınmış emekli kaydı
 • Son 3 aylık emekli maaş hesap ekstresi aslı (bankadan kaşeli imzalı ekstre alınmalıdır)
 • Son halinde bakiye bulunan ve son 3 aylık hesap hareketini yansıtan bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde ekstreyi imzalayan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi 
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişiler varsa geçerli pasaportlarının resimli sayfasının ve geçerli vizelerinin kopyası
 • Otel uçak rezervasyonları
 • İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.
 • Geçerli pasaportunuz varsa eski pasaportlarınız
 • İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben İngilizce olarak düzenlenmiş seyahat sebebinizi ve seyahat tarihinizi belirten tarafınızdan imzalanmış dilekçe
 • Geçiminizi sağlayan sponsor kişinin iş durumunu ve gelirini gösteren belgeler (evli olanlar için eşe ait belgeler ,bekar olanlar için anne veya babaya ait belgeler sunulmalı. Aşağıdaki listelerden sponsorunuzun mesleklerine göre gerekli belgeleri temin edebilirsiniz)
 • Varsa şahsınıza ait Son halinde bakiye bulunan ve son 3 aylık hesap hareketini yansıtan bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde ekstreyi imzalayan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi 
 • Nüfus müdürlüğünden veya e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı (nüfus aile seçiminden detaylı döküm alınmalıdır)
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişiler varsa geçerli pasaportlarının resimli sayfasının ve geçerli vizelerinin kopyası
 • Otel uçak rezervasyonları
 • İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.

Sponsor İşveren veya Ücretli Çalışan ise

 • Sponsor işveren ise şirket antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş eşinizin/çocuğunuzun seyahat sebebini, seyahat tarihlerini, tüm seyahat masraflarını karşılayacağınızı belirten kaşeli imzalı vize talep dilekçesi aslı(çalışan iseniz bu dilekçeyi düz kağıda yazıp imzalamanız yeterlidir)
 • Sponsor çalışan ise; işveren tarafından şirket antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş şirketteki görevinizi belirten kaşeli imzalı dilekçe
 • Şirketin imza sirküsü fotokopisi
 • Şirketin ticaret odasından faaliyet belgesi (6  aydan eski olmamalıdır)
 • Son vergi yılı işlenmiş vergi levhası fotokopisi
 • Şirketin sicil gazetesi fotokopisi
 • Çalışan iseniz ;SGK işe giriş bildirgesi(şirket tarafından kaşeli imzalı olmalıdır) ,son 3 aylık maaş bordrosu(şirket tarafından kaşeli imzalı olmalıdır) ve  SGK hizmet dökümü(barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri

Sponsor Memur ise

 • Tarafınızdan İngilizce olarak yazılmış eşinizin/çocuğunuzun seyahat sebebini, seyahat tarihlerini ve tüm seyahat masraflarını karşılayacağımızı belirten imzalı dilekçe
 • Çalıştığınız kurumdan iş yerindeki görevinizi belirten kaşeli imzalı dilekçe
 • Son 3 aylık maaş bordrosu  (kurum tarafından kaşeli ve imzalı olmalı)
 • Eğer SGK’lı iseniz SGK işe giriş bildirgesi 
 • SGK hizmet dökümü(barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri

Sponsor Emekli ise

 • Tarafınızdan İngilizce olarak yazılmış eşinizin/ çocuğunuzun seyahat sebebini, seyahat tarihlerini ve tüm seyahat masraflarını karşılayacağımızı belirten imzalı dilekçe
 • Varsa emekli kimlik kartı fotokopisi veya e-devletten alınmış emekli kaydı
 • Son 3 aylık emekli maaş hesap ekstresi aslı (bankadan kaşeli imzalı alınmalıdır)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri

Sponsor Serbest Meslek Sahibi ise

 • Tarafınızdan antetli kağıda İngilizce olarak yazılmış eşinizin/çocuğunuzun seyahat tarihlerini ve tüm seyahat masraflarını karşılayacağımızı belirten kaşeli imzalı dilekçe
 • İmza beyannamesi fotokopisi
 • Son vergi yılı işlenmiş vergi levhası fotokopisi
 • Bağlı bulundukları odadan faaliyet belgesi aslı (6 aydan eski olmamalıdır)
 • Varsa sicil gazetesi fotokopisi
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Geçerli pasaportunuz varsa eski pasaportlarınız
 • İş yeri antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş şirketteki görevinizi,seyahat tarihlerinizi ve seyahat sebebinizi belirten yetkili tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş dilekçe 
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • Ticaret odasından faaliyet belgesi(6 aydan eski olmamalı)
 • Vergi levhası fotokopisi (son vergi yılı işlenmiş olmalıdır)
 • Sicil gazetesi fotokopisi
 • SGK hizmet dökümü (E-devletten SGK tescil ve hizmet dökümü seçeneğinden barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Şahsınıza ve şirkete ait son halinde bakiye bulunan ve son 3 aylık hesap hareketini yansıtan bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde ekstreyi imzalayan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi 
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişiler varsa geçerli pasaportlarının resimli sayfasının ve geçerli vizelerinin kopyası
 • Otel uçak rezervasyonları
 • İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.
 • Geçerli pasaportunuz varsa eski pasaportlarınız 
 • İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben İngilizce olarak düzenlenmiş seyahat sebebinizi ve seyahat tarihinizi belirten tarafınızdan imzalanmış dilekçe
 • Çalıştığınız kurumdan İngilizce olarak düzenlenmiş işi yerindeki görevinizi ve izinli olduğunuz tarihleri belirten kaşeli imzalı dilekçe( Türkçe olması durumunda İngilizce tercümesi yaptırılmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu aslı (kurum tarafından kaşeli imzalı olmalıdır)
 • Eğer SGK’lı iseniz SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü(barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Son halinde bakiye bulunan ve son 3 aylık hesap hareketini yansıtan bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde ekstreyi imzalayan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi 
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişiler varsa geçerli pasaportlarının resimli sayfasının ve geçerli vizelerinin kopyası
 • Otel uçak rezervasyonları
 • İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.
 • Geçerli pasaportunuz varsa eski pasaportlarınız 
 • Okuldan öğrenci belgesi
 • Öğrenci ailesinin iş durumunu ve gelirini gösteren belge (aşağıdaki listelerden ailenizin mesleklerine göre gerekli belgeleri temin edebilirsiniz)
 • Anne ve baba tarafından noterden çıkarılmış muvaffakatname aslı ( 18 yaş altı olanların; anne ya da babadan birinden bağımsız seyahat etmesi durumunda gereklidir, İngilizce tercümesi yaptırılmalıdır)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi 
 • Nüfus müdürlüğünden veya e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı (nüfus aile seçiminden detaylı döküm alınmalıdır)
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişiler varsa geçerli pasaportlarının resimli sayfasının ve geçerli vizelerinin kopyası
 • Otel uçak rezervasyonları
 • İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.

Sponsor İşveren veya Ücretli Çalışan ise

 • Sponsor işveren ise şirket antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş eşinizin/çocuğunuzun seyahat sebebini, seyahat tarihlerini, tüm seyahat masraflarını karşılayacağınızı belirten kaşeli imzalı vize talep dilekçesi aslı(çalışan iseniz bu dilekçeyi düz kağıda yazıp imzalamanız yeterlidir)
 • Sponsor çalışan ise; işveren tarafından şirket antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş şirketteki görevinizi belirten kaşeli imzalı dilekçe
 • Şirketin imza sirküsü fotokopisi
 • Şirketin ticaret odasından faaliyet belgesi (6 aydan eski olmamalıdır)
 • Son vergi yılı işlenmiş vergi levhası fotokopisi
 • Şirketin sicil gazetesi fotokopisi
 • Çalışan iseniz ;SGK işe giriş bildirgesi(şirket tarafından kaşeli imzalı olmalıdır) ,son 3 aylık maaş bordrosu(şirket tarafından kaşeli imzalı olmalıdır) ve  SGK hizmet dökümü(barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri

Sponsor Memur ise

 • Tarafınızdan İngilizce olarak yazılmış eşinizin/çocuğunuzun seyahat sebebini, seyahat tarihlerini ve tüm seyahat masraflarını karşılayacağımızı belirten imzalı dilekçe
 • Çalıştığınız kurumdan iş yerindeki görevinizi belirten kaşeli imzalı dilekçe
 • Son 3 aylık maaş bordrosu  (kurum tarafından kaşeli ve imzalı olmalı)
 • Eğer SGK’lı iseniz SGK işe giriş bildirgesi
 • SGK hizmet dökümü(barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri

Sponsor Emekli ise

 • Tarafınızdan İngilizce olarak yazılmış eşinizin/ çocuğunuzun seyahat sebebini, seyahat tarihlerini ve tüm seyahat masraflarını karşılayacağımızı belirten imzalı dilekçe
 • Varsa emekli kimlik kartı fotokopisi veya e-devletten alınmış emekli kaydı
 • Son 3 aylık emekli maaş hesap ekstresi aslı (bankadan kaşeli imzalı alınmalıdır)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri

Sponsor Serbest Meslek Sahibi ise

 • Tarafınızdan antetli kağıda İngilizce olarak yazılmış eşinizin/çocuğunuzun seyahat tarihlerini ve tüm seyahat masraflarını karşılayacağımızı belirten kaşeli imzalı dilekçe
 • İmza beyannamesi fotokopisi
 • Son vergi yılı işlenmiş vergi levhası fotokopisi
 • Bağlı bulundukları odadan faaliyet belgesi aslı (3 aydan eski olmamalıdır)
 • Varsa sicil gazetesi fotokopisi
 • Şahsınıza ait son halinde bakiye görünen ve son 3 aylık hesap hareketinizi yansıtan banka hesap cüzdan fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Geçerli pasaportunuz varsa eski pasaportlarınız
 • İş yeri antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş seyahat sebebinizi ve seyahat tarihlerinizi belirten tarafınızdan imzalanmış ve kaşelenmiş dilekçe 
 • İmza beyannamesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi(son vergi yılı işlenmiş olmalıdır)
 • Varsa sicil gazetesi fotokopisi
 • Bağlı bulundukları odadan faaliyet belgesi ( 6 aydan eski olmamalı)
 • SGK hizmet dökümü(e-devletten SGK tescil ve hizmet dökümü seçeneğinden barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Son halinde bakiye bulunan ve son 3 aylık hesap hareketini yansıtan bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde ekstreyi imzalayan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi 
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişiler varsa geçerli pasaportlarının resimli sayfasının ve geçerli vizelerinin kopyası
 • Otel uçak rezervasyonları
 • İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.
 • Geçerli pasaportunuz varsa eski pasaportlarınız
 • İş yeri antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş şirketteki görevinizi ve izin tarihlerinizi belirten yetkili tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş dilekçe 
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • Ticaret odasından faaliyet belgesi(6 aydan eski olmamalı)
 • Vergi levhası fotokopisi (son vergi yılı işlenmiş olmalıdır)
 • Sicil gazetesi fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu(şirket tarafından kaşeli imzalı olmalıdır)
 • SGK hizmet dökümü(e-devletten SGK tescil ve hizmet dökümü seçeneğinden barkodlu döküm alınmalıdır)
 • Son halinde bakiye bulunan ve son 3 aylık hesap hareketini yansıtan bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap ekstresi aslı ve ekinde ekstreyi imzalayan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi
 • Varsa üzerinize kayıtlı tapuların, gelir getiren kira kontratlarının fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişiler varsa geçerli pasaportlarının resimli sayfasının ve geçerli vizelerinin kopyası
 • Otel uçak rezervasyonları
 • İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.
Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp