Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Adana Turları Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu THY ile 2 Gece
Tur Kodu: 2306

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu THY ile 2 Gece

Uçaklı Adana Portakal Çiçeği Turu 2 Gece 3 Gün

Adana - Tarsus THY ile 2 Gece 3 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Yeni Havalimanı Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün Adana Sabancı Camii – Taşköprü – Büyük Saat Kulesi – Küçük Saat Heykeli – Kazancılar Çarşısı – Bebekli Kilise – Atatürk Evi Müzesi

Değerli Konuklarımız, İstanbul Havalimanı Türk Havayolları TK2454 08:30 Adana Uçuşu ile uçuşumuzu gerçekleştirip, Adana Şakir Paşa Havalimanında bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluşup ilk olarak Adana’da güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Adana Kahvaltısı denince akla gelen meşhur böreklerle yapacağımız kahvaltı sonrasında Adana’yı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız dünyanın yaşayan en eski köprüsü unvanına sahip olan Taşköprü olacak. Taşköprü’de vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Sabancı Camii’ni panaromik görüp Ramazanoğulları döneminden kalan, Ramazanoğlu Külliyesi ve Konağını geziyoruz. Sonrasında Türkiye’nin ilk eczanesi olan 1902 yılında kurulan ve hala hizmet vermekte olan Mustafa Rıfat Gülek Eczanesinin binasını görüyoruz. Sonrasında Adana sokaklarında gezimize devam ediyor ve Adana’nın simgelerinden olan Adana Büyük Saat Kulesini ve Küçük Saat heykellerini fotoğraflıyoruz. Ardından Adana’da öğle yemeği vererek meşhur Adana Mutfağına ait yöresel yemeklerin tadına bakmak için Kazancılar Çarşısına gidiyoruz. Kazancılar Çarşısında alacağımız öğle yemeğinde Adana’ya özgü gizli kalmış bir lezzet olan közde içli köfteyi tadıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında, Bebekli Kiliseyi geziyoruz. Adana Bebekli Kilise veya Aziz Pavlus Kilisesi, üzerinde Meryem'in tunçtan heykelinin bulunduğu, tahminen 1880-90 yılları arasında yapılan Adana'nın merkezindeki İtalyan katolik kilisesidir. Ermeni Apostolik Kilisesi olarak inşa edilmiştir. Kilise gezimizin ardından son olarak Gazi Mustafa Kemal’in 15 Mart 1923 tarihinde eşi ile birlikte Adana'yı ziyaret ettiğinde konakladığı bina olan ve daha öncelleri Ramazanoğulları döneminden kalan konağı ziyaret ediyor ve konaklama otelimize yerleşiyoruz. 

2. Gün Tarsus - Eshab-ı Keyf Mağarası - St Paul Kuyusu – Portakal Çiçeği Festival Alanı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eski bir yerleşim yeri olan Tarsus’a gidiyoruz. Zengin kültürü ile dikkat çeken Tarsus’ta gezimize Eshab -ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Kleopatra Kapısı’nı, Nusret Mayın Gemisi’ni görüyoruz. Güney kültüründe önemli yeri olan Şahmeranın öldürüldüğüne inanılan Şahmeran Hamamını görüyor, Eski Sokaklarda dolanıp Tarihi Tarsus Evleri arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında nar ekşisi ve cezerye alıyoruz. St. Paul Kuyusu, Danyal Peygamber Makamı, Halife Memun’un Kabrini gezip, Öğle yemeği ve festival için Festivalin düzenlendiği alana gidiyoruz. Festival içerisinde Adana’ya özel Şalgam, Bici Bici, Portakal Çiçeğinden Reçelleri gibi Adana yöresine ait ürünlerden alma imkanı bulup sokak sanatçılarını dinleyebilirsiniz. Rehberimizin belirtmiş olduğu saatte tur aracımız ile buluşuyor ve konaklama otelimize dönüyoruz.

3. Gün Varda Köprüsü – Kapıkaya Kanyonu- Adana Merkez Park – Gondol Gezisi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ilk olarak Adana’nın bir başka sembolü olan, film ve dizilere konu olan, Hicaz Demiryolunun sembol köprüsü Varda Köprüsünü görmek ve fotoğraflarını çekmek için yola çıkıyoruz. Torosların eteklerinde yapacağımız muhteşem bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Varda Köprüsünde, fotoğraf molası verdikten sonra, muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için kahve molası da veriyoruz. Kahve molamızın ardından Kapıkaya Kanyonuna hareket ediyoruz. Kapıkaya Kanyonunda Çakıt Çayının kenarında keyifli bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Kapıkaya Kanyonunda geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Adana’ya geri dönüyor ve öğle yemeği için yeniden Adana Mutfağına ait yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Adana’nın bir diğer sembolü olan Adana Merkez Parka ulaşıyor ve burada EKSTRA gondol turuna çıkıyoruz. (Gondol turları su seviyesine bağlı olarak gerçekleşmektedir, gerçekleşmemesi durumunda Adana Merkez Parkda yürüyüş yapılarak, çay kahve molası verilecektir.) Gondol turumuz sonrasında tur aracımıza binerek Adana Şakir Paşa Havalimanına Türk Havayollarının TK2409 20:35 Adana -İstanbul Havalimanı uçuşu için sizleri bir başka programda görüşmek üzere Havalimanına bırakıyor ve sizlere veda ediyoruz.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.) 
 • Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti,
 • Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,             
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                 
 • 1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası,   
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Otopark Ücretleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Akşam Yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde ücreti karşılığında müze kart alabileceklerdir)   

 

Tur Notları

Tur Notları

Bu tur CORAL TRAVEL tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
· Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
· Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
· Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
· 3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
· Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
· Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
· Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
· Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
· Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
· Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
· Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
· Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Kampanyalar

Kampanyalar

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Benzer Turlar
Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp