Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Salihli Turları Kula ve Salihli Jeoparkı Turu Otobüs ile 1 Gece 23 Nisan Özel
Kesin HareketliTur Kodu: 2024

Kula ve Salihli Jeoparkı Turu Otobüs ile 1 Gece 23 Nisan Özel

İlk Paranın Basıldığı Yer Sardes Harabeleri'nde Lidyalıların İzinde..

Kurşunlu Şelalesi - Sart Harabeleri - Salihli - Divlit Jeoparkı - Kula Otobüs ile İstanbul - Salihli - Kula - İstanbul 1 Gece 2 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

  1 Oda 2 Yetişkin
  1
  Oda Ekle

  Tur Programı


  1. Gün İstanbul – Kurşunlu – Sart – Adala – Göl Marmara – Salihli

  06:00 Yenibosna Shell Benzin İstasyonu, 06:30 Mecidiyeköy Metrobüs Durağı, 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 07:30 Çayırova MC Donald’s önünden aracımıza binerek Manisa’nın incisi, taşı toprağı altın şehir Salihli’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculumuz sonrası varışımızla ilk durağımız Kurşunlu Şelalesi, Kurşunlu deresinin akışını düzenlemek için yapılan setlerden oluşan Şelaleyi ve Kurşunlu Kaplıcalarını gördükten sonra, Sardes Antik kentine gidiyoruz. M.Ö. 15. Yüzyıla kadar giden sardes şehri, M.Ö 1000’li yıllarda Lidya Krallığının başkentliğini yapmıştır. Roma Döneminde Eyalet merkezi, Bizans döneminde ise Piskoposluk merkezi konumunda olan şehir, Ege sahillerini İç Anadolu’ya bağlayan yol üzerinde kurulmuştur. Şehrin en önemli kalıntılarını bu gün hamam (gymnasium) ve havra’nın (synagogue) bulunduğu kompleks ile Kutsal artemis tapınağı oluşturmaktadır. Artemis tapınağı için geçmişte inşa edilmiş en büyük mabetlerden biri olduğu belirtilmektedir. Paranın ilk basıldığı şehri ve Artemis tapınağını gördükten sonra Salihli şehir merkezine giderek öğle yemeğimizi serbest olarak alacağımız Odun Köftecisine gidiyoruz. Yemek molası sonrası Kent müzesini geziyoruz. Müdire Hanım Evi olarak bilinen mekanı 1901 tarihinde Kıbrıslı Ahmet Sadık bey tarafından yapıldığı bilinmektedir. Kurtuluş savaşı sırasında Çerkez Ethem Efendiye hem karargâh hem de ikametgâh olan evi gezerken eski günleri anacağız. Salihli Kadınlar Kooperatifi çatısı altında yeniden hayat bulan müzede Salihli Kadınlarının el emeği olan ürünlerden hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Kent müzesinin bahçesinde çaylarımızı yudumladıktan sonra Adala Volkanik Kanyonu’na gidiyoruz. Ardından Kız Köprüsü ve Suuçtu Şelalesinin görüp fotoğrafladıktan sonra, Bintepeler’e hareket ediyoruz. Kral Mezarı olarak bilinen yaklaşık 119 Tümüslüs’ten oluşan Lidya soylularına ait olan mezarları panoramik olarak gördükten sonra Marmara gölü’ne yönelerek göl kenarında serbest zaman veriyoruz. Göl kenarında yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir ve ikramımız olan çaylarınızı yudumlayabilirsiniz. Gezimiz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz göl balıklarının servis edildiği Köy Restoranında göl manzarası eşliğinde Balık keyfi yapabilir. Katılmak istemeyen misafirlerimiz otele bırakılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

  2. Gün Salihli – Tabduk Emre Köyü - Divlit Jeoparkı – Kula – Kula Peri Bacaları – İstanbul

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kula’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Tabduk Emre Köyüne uğrayarak Carullah Bin Süleyman Cami’ni, Tabduk Emre ve Yunus Emre türbelerini görüyoruz. Gezimiz sonrası Divlit Volkanik Parkına gidiyoruz. Günümüzden yaklaşık 30 bin yıl öncesine dayanan patlamalarda lav akıntıları ile oluşmuş yer şekillerini göreceğiz. Yaklaşık 3 Km yürüyüş parkurunda gerçekleştireceğimiz yürüyüş sizlerde heyecan yaratacak. Gezimiz sonrası Kula ilçe merkezine hareket ediyoruz. Varışımızla serbest öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Yemek sonrasında Kula’nın dar sokaklarında dönemin konakları ve meskenleri arasında yapacağımız yürüyüş gezimizde zamanda yolculuğa çıkacağız ve bol bol fotoğraf çekme imkânı bulacağız. Örnek konaklardan birini gezdikten sonra çarşıda vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapma imkânı bulacaksınız. Kula gezimiz sonrası Peri Bacalarına hareket ediyoruz. Kısa yürüyüş gezimizde Peri Bacası oluşumlarını görüp fotoğrafladıktan sonra bölgenin şarap üretimiyle, satış mağazasının birlikte bulunduğu Anemon otele hareket ediyoruz. Şarap üretiminin evreleri hakkında alacağımız bilgiler sonrası tadım gerçekleştireceğiz. Dileyen misafirlerimiz bölgenin üzümlerinden elde edilmiş ürünlerden satın alabilir. Gezimizi tamamladıktan sonra doğasıyla, bağlarıyla, havasıyla, tarihi dokusuyla, jeolojik geçmişiyle büyülendiğimiz Salihli ve Kula’ya veda ederek İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde varışımızla buluşma noktalarımızda sizlerle bir başka programda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Lüks Turizm midibüsü ile ulaşım hizmetleri,
  • Belirtilen otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama,
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
  • Profesyonel rehberlik hizmeti,
  • Bahşişler ve bağışlar,
  • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Kişisel harcamalar,
  • Öğle yemekleri,
  • Öğle ve akşam yemeklerinde alınan içecekler,
  • Otel ekstraları,
  Tur Notları

  Tur Notları

  ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

  Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
  HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

   

  Kültür Turları Covid Tedbirleri
  • Paket turlarımızda HES kodu alınması zorunludur. Bu şekilde tüm misafirlerimizin sağlık geçmişleri Sağlık Bakanlığı tarafından otomatikman kontrol altına alınmış olur.
  • Paket turlarda kullandığımız otobüslerimizde tüm araç personeli covid 19 eğitimlerini almış, her gün tur bitiminde araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini prosedürler ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirmektedirler.
  • Tur otobüslerinin ön ve orta kapılarında el dezenfektanı bulunacaktır.
  • Paket turlarımıza katılan tüm misafirlerimize tur başlangıcında hijyen kiti teslim edilecektir.
  • Havalimanında başlayan turlarımızda misafirlerimiz alana girişlerinde ateş ölçümleri görevli personel tarafından yapıldıktan sonra tur otobüsüne geçildiği dönemde rehberiniz tarafından her gün ateş ölçümleri yapılacak ve kayıt altına alınacaktır.
  • Turlarımızda kullandığımız tüm oteller Kültür ve Turizm bakanlığının normlarında belirttiği covid 19 sertifikalı olma özelliği taşıyacaktır.
  • Otellerimizde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri için restoran bölümlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilecek, misafirlerimizin kullanabilmesi için tek kullanımlık kişiye özel çatal bıçak setleri ile servisler yapılacaktır.
  • Araçlarımızda seyahat esnasında maske kullanmak zorunludur.
  • Seyahat esnasında kapalı bardak su ikramı yapılacak olup, sıcak çay ve kahve servisleri rehberinizin uygun gördüğü tesislerde ikram edilecektir.

  İptal Şartları

  Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  Turumuz 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
  Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
  Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
  Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
  Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
  Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
  Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
  Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
  Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
  Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  Kampanyalar

  Kampanyalar

  200 TL Hediye Bonus

  KATILMAK İÇİN
  Kampanyaya katılmak için ilk harcamadan önce BonusFlaş'tan "Hemen Katıl"ı tıklayabilir ya da CepPOS uygulaması üzerinden katılım sağlanabilir.

  NASIL KAZANIRIM?
  30 Eylül tarihine kadar MNG Turizm'den tek seferde yapacağınız 2.000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 100 TL, toplamda 200 TL bonus kazanın.
  Garanti BBVA POS sahiplerinin ticari kartları ile yapacakları harcamalara özel ekstra 20 TL bonus daha verilecektir. Sadece son 3 ay içerisinde POS cirosu geçiren müşteriler ek ödülü kazanabilir.

  DİĞER BİLGİLER:

  • Kampanya müşteri bazındadır ve her müşteri en fazla 200 TL bonus kazanabilir.
  • Garanti BBVA POS sahipleri en fazla 220 TL bonus kazanabilir.
  • Kampanyaya BonusFlaş ve CepPOS uygulaması üzerinden katılım sağlanabilir. 
  • Garanti Bonus'lar, Money Bonus, Paracard Bonus, Bonus Business, Easy, Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç ve Troy Logolu Garanti BBVA Bireysel kredi kartları ve bu kredi kartlarının ek kartları kampanyaya dahildir.
  • Aynı gün aynı işyerinden yapılan harcamaların sadece ilki dahil edilecektir.
  • Kazanılan bonus'lar 3 Ekim – 3 Kasım 2023 tarihleri arasında kullanılabilir. Kullanılmayan bonus'lar 4 Kasım 2023 tarihinde geri alınacaktır.
  • Kampanya oteller, tatil köyleri, seyahat acentaları, tur operatörleri, seyahat gemileri firmaları ile demiryolu, karayolu ulaşım firmalarında bilet alımlarını kapsamaktadır.
  • Havayolu firmalarından yapılan harcamalarda geçerli değildir.
  • Sadece şahıs şirketi sahibi müşteriler ticari kartları ile BonusFlaş'tan kampanyaya katılım sağlayabilmektedir. Tüzel müşteriler CepPOS uygulaması üzerinden katılım sağlayabilir. 
  • Bonus sanal kartlar, internetten yapılan harcamalar, MoTo (Mail order, Telephone order), temassız işlemler dahildir.
  • Düzenli ödeme talimatı, otomatik ödemeler, bonus kullanımları dahil değildir.
  • Kampanyaya FastPay ile yapılan işlemler dahil değildir.
  • Sadece yurt içinde yapılan peşin ve taksitli işlemler harcamalar dahildir.
  • Kampanya dahilinde iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır.
  • Garanti BBVA kampanyayı dilediği zaman durdurma ve/veya kampanya koşullarını değiştirme yetkisine sahiptir.

  200 TL Worldpuan

  Kampanya tarihi

  • Kampanya 1-30 Eylül 2023 tarihleri arasında geçerlidir.

  Kampanya katılım kanalları

  • Kampanyaya SMS (kısa mesaj) ile veya World Mobil uygulaması üzerinden katılım yapılabilecektir.
  • Kampanyaya katılmayan müşteriler kampanyadan puan kazanamayacaklardır.

  Kampanyaya dahil harcamalar

  • MNG Turizm üzerinden tek seferde yapılacak 2000 TL ve üzeri harcamanın ilki kampanyaya dahil olacaktır.
  • Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar, Vakıfbank ve Albaraka Worldcard'lar dahildir, Anadolubank Worldcard’lar kampanyaya dahil değildir.
  • Nakit çekim, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.
  • Kampanyaya peşin ve taksitlendirme yapılabilen harcamalar ve mail order ve dijital kartla yapılan işlemler dahildir.
  • Kampanya kapsamında ek kartlar ile yapılacak harcamalardan da puan kazanılmaktadır. Puan yüklemesi asıl karta yapılmaktadır.

  Kampanya faydası

  • Kampanya müşteri bazında geçerli olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 200 TL Worldpuan kazanabilir.

  Puan yükleme ve geri alım tarihleri

  • Kampanya kapsamında kazanılan puanlar açık statülü Yapı Kredi bireysel kredi kartları ya da TLcard’lara en az 1 adet kullanıma açık Yapı Kredi bireysel kredi kartı ya da TLcard olması durumunda 6 Ekim 2023'te yüklenecektir. Puanların son kullanma tarihi 6 Kasım 2023’dir. Kullanılmayan puanlar 7 Kasım 2023 itibarıyla geri alınacaktır.

  Kampanya Katılım Detayları

  • Müşterilerin kampanya katılımı yapabilmesi için açık statülü en az 1 adet Yapı Kredi bireysel kredi kartlarının veya bireysel TLcard’larının olması gerekmektedi.
  • Kampanyaya World Mobil uygulamasından “Hemen Katıl” butonuna tıklayarak katılım yapılması gerekmektedir.
  • Yapı Kredi bireysel kredi kartı ve bireysel TLcard müşterilerinin, SMS ile kampanyaya katılmak için TATIL yazıp bir boşluk bırakarak müşteri numaralarını 4454'e göndermeleri gerekmektedir.
  • Vakıfbank Worldcard sahiplerinin kampanya katılımı için TATIL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra, kartın son 6 hanesini SMS ile 5724’e göndermeleri gerekmektedir.
  • Albaraka Worldcard sahiplerinin kampanya katılımı için TATIL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra, AL yazıp boşluk bırakmadan 8 haneli olacak şekilde (00******) müşteri numaralarını SMS ile 4454’e göndermeleri gerekmektedir.
  • SMS gönderim bedeli GSM operatörlerinin kendi tarifeleri üzerinden belirlenmektedir.

  Peşin Fiyatına 12 Taksit

  Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

  Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp