Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Maçahel Turları Doğu Karadeniz Yaylalar ve Maçahel Turu Mosa Bungalow Konaklamalı Ulaşımsız 3 Gece Ramazan Bayramı Özel
Kesin HareketliTur Kodu: 2324

Doğu Karadeniz Yaylalar ve Maçahel Turu Mosa Bungalow Konaklamalı Ulaşımsız 3 Gece Ramazan Bayramı Özel

Ramazan Bayramı Özel 4 Kişilik Tur

Trabzon - Rize - Artvin Bölge Buluşmalı 3 Gece 4 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı

Doğu Karadeniz'in Yaylaları ve Maçahel'in eşsiz doğasını göreceğiniz bu programımızda, eğlence ve huzuru birlikte yaşacayacaksınız.

Bölge buluşmalı ulaşımsız programdır. 

Önerilen Uçuş Saat Aralığı;

Geliş Rize Havalimanı 06:00 - 09:00

Dönüş Trabzon Havalimanı 20:00 - 22:00


1. Gün Şenyuva Köyü - Sevdaluk Köprüsü - Zil Kale - Palovit Şelalesi - Şimşir Ormanları - Çat Vadisi - Elevit Yaylası

Siz değerli misafirlerimizi havaalanında karşıladıktan sonra ilk durağımız olan Fırtına vadisine doğru hareket ediyoruz. Sabahın en güzel saatlerinde fırtına vadisi eşliğinde yapacağımız kahvaltı ile güne mükemmel başlıyoruz. Yolumuza devam edip ikinci rotamız olan Şenyuva köyüne ulaşıyoruz dileyen misafirlerimiz burada kahve içip dileyen misafirlerimiz sevdaluk köprüsünde fotoğraf çekilebilir. Buradaki kısa molamızın ardından Zil kaleye ulaşmak için yola çıkıyoruz Türkiye’nin en görkemli kalesi olan Zil Kaleye ulaşıyoruz Burada tarihi bir mola verip, turumuzun tarih ve doğayla birleşen kalemizi Karadeniz hatıralarımıza ekleyip mis gibi Karadeniz çayı içtikten sonra Türkiye’nin debisi en fazla olan şelalelerden biri olan Palovit Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 10-15 dk yolculuğumuzdan sonra Palovit Şelalesi’nin muhteşem görüntüsü ile karşı karşıya geliyoruz. Dileyen üst kısımdan fotoğraf çekerken dileyende ahşap merdiven eşliğinde şelalenin yanına kadar inebilir. Ufak bir uyarı debisi yüksek olduğu için hızlı bir şekilde akan palovit şelalesinin yakınında fotoğraf çekilmek için yağmurluk bulundurmanız gerekmektedir. Yoksa birazcık ıslana bilirisiniz. Sonraki rotamız olan şimşir ormanlarına doğru hareket ediyoruz şimşir ormanlarında ki fotoğraf molamızın ardından çat vadisinin güzel manzarası eşliğinde elevit yaylasına ulaşıyoruz elevit yaylası bölgenin 12 ay boyunca ulaşım olan ikinci yaylasıdır, elevit yaylasının tarihi ahşap köprüsü ve deresi adeta büyüleyici bir tablo gibi fotoğraf molamızın ve güzel dinlenmemizin ardından günümüzü burada bitirip otelimize yerleşmek için hareket ediyoruz.

2. Gün Çifte Kemer Köprüsü - Mençuna Şelalesi - Artvin Borçka Karagöl

Sabah mosa bungalovun mükemmel doğasına uyanıp kahvaltımızı yaptıktan sonra Arhavide bulunan çifte kemer köprüsüne doğru hareket ediyoruz. Arhavi ilçesinde bulunan iki bitişik kemer köprüdür. Köprüler, Kamilet ve Durğuna nehirlerinin üstünde yer alırlar. Köprülerin ne zaman inşa edildiklerini gösteren herhangi bir yazıt bulunmamaktadır. Bilim insanları, köprünün Osmanlı İmparatorluğu sırasında, 18. yüzyılda inşa edildiğini tahmin etmişlerdir, burada ki fotoğraf molamızın ardından mençuna şelalesine doğru hareket ediyoruz Mençuna adı; Lazcada hissedar anlamına gelen mençu kelimesine yer adlarında kullanılan -na ekinin gelmesiyle oluşmuştur. Taşlar üzerinden süzülen bu şahane şelalesinin keyfini sürüp fotoğraflandırdıktan sonra Artvin'in en gözde yerlerinden biri olan Artvin Borçka Karagöle doğru hareket ediyoruz. 1450 rakımlı bölgede bulunan ve 19 yy. da toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önü kapanmasıyla oluşan Borçka Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle göl etrafında tam tur bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşe katılmayan misafirlerimizde göl kenarında bulunan Çay ocağından aldığı semaveri muhteşem göl manzarasında yudumlayabilir. Karagöl’de yapılan yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından günümüzü burada bitirip otelimize yerleşmek için hareket ediyoruz.

3. Gün Tam Gün Batum Turu

Oksijeni bol muhteşem doğa manzarasına karşı uyandıktan sonra sabah erken saatte kahvaltımızı yapıp otelden ayrılıyoruz. Gürcistan Batum’a doğru hareket etmek için yolculuğumuza başlıyoruz. 2 saatlik yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra Batum Turuna başlamak için aracımızla buluşuyoruz, Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye başlıyoruz, ilk durağımız döviz ofisi oluyor Gürcistan’da harcanacak kadar Türk lirasını Gürcü Larisine çeviriyoruz. Okaliptüs ağaçlarının arasından Batum’a doğru hareket ediyoruz rehberimiz bölge iklimi ve coğrafi yapısı ile ilgi bilgiler edindikten sonra Batum merkeze varıyoruz isteğe bağlı öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Batum şehir merkezine dönüp şehir merkezinde bulunan Batum’um tek ayakta kalan camisi Orta Camiyi ziyaret ediyoruz, daha sonra Batum’um en güzel meydanlarından bir tanesi olan Piazza Meydanı gezimizi gerçekleştirip sırasıyla Avrupa Meydanı, Tiyatro Binası, Batum Bulvarı görüyoruz daha sonra dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra dizilerde sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino heykelini görüyor ve Batum Turunu tamamlıyoruz ve Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz sınır kapısına ulaştıktan sonra çıkış işlemlerinin ardından günümüzü burada bitirip otelimize varmak için yola çıkıyoruz akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün Uzungöl - Çeçeva Çay Bahçesi - Sürmene Bıçakları - Rize Bezi Atölyesi

Oksijeni bol muhteşem doğa manzarasına karşı uyandıktan sonra sabah erken saatte kahvaltımızı yapıp otelden ayrılıyoruz. Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan ve birçok çay reklamı çekimleri yapılan Haremtepe (çeçeva) köyünü ziyaret ederek set halinde özenle dikilen çay bahçesi harikasını fotoğraflıyoruz. Bu eşsiz manzarayı fotoğraflandırdıktan sonra yolumuza devam edip Güzergahımız üzerinde yer alan Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği Sürmene Bıçakçısına gidiyoruz. Ayrıca bölgenin önemli geçim kaynaklarından Çay üretiminin nasıl yapıldığı göreceğimiz İki Çay Fabrikasına doğru yola çıkıyoruz. Burada çeşitli çay yapım tekniklerini görerek alışveriş için sizlere mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından son durağımız olan Uzungöl’ e doğru hareket ediyoruz Uzungöl Türkiye'nin Trabzon ilinde yer alan bir heyelan set gölüdür. Çaykara ilçesinin Uzungöl Mahallesi'nde bulunur. Yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. Uzunluğu 1.000 m, genişliği 500 m, alanı 500.000 ha olan gölün en derin yeri 15m'dir 2004 yılında DSİ'nin gölde gerçekleştirdiği rusubat temizliği sonucunda göl alanı %67 büyümüştür. Uzungöl, 3 Ekim 1989'da ilan edilen Uzungöl Tabiat Parkı'nın bir parçasıdır. Bu bilgileri ve daha fazlasını rehber arkadaşımızdan aldıktan sonra fotoğraf molası için serbest zaman veriliyor. Günümüzü burada bitirip Uçuş saatimizin yaklaşmasıyla başka turlarımızda görüşmek dileğiyle sizleri Trabzon Havaalanından yolcu ediyoruz.

 

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Mosa Bungalowda 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Programda Belirtilen Geziler
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Bölgece ulaşım
 • Tüm içecekler
 • Öğlen Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Kart
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
Tur Notları

Tur Notları

Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 

Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.
Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri  ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente kesinlikle sorumlu değildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acente temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

İptal Şartları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuzda kademeli fiyat artışı mevcuttur.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tüm iptal – değişiklik işlemlerinde paket tur bedelinin %50 si No Show olarak uygulanır. (Uçak biletleri promosyon sınıf olması sebebiyle bilet üzerinde iptal yada değişiklik işlemi yapılamamaktadır.)
Tur kalkışına 3 gün kalaya kadar yapılan iptal değişiklik işlemlerinde %50, 3 günden daha az kalan günlerde yapılacak işlemlerde %100 No Show uygulanır.

Kampanyalar

Kampanyalar

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Benzer Turlar
Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp