Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Yurt Dışı Turları Balkan Turları Saraybosna ve Belgrad Turu Pegasus HY ile 4 Gece
Kesin HareketliTur Kodu: AVT301

Saraybosna ve Belgrad Turu Pegasus HY ile 4 Gece

Pegasus HY ile 4 Gece 5 Gün!

Saraybosna - Belgrad Pegasus HY ile İstanbul – (Saraybosna/Belgrad) – İstanbul 4 Gece 5 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Vizesiz Tur

Tur Programı


1. Gün İstanbul - Saraybosna

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar Touristica kontuarında saat 06:25'te buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 291 seferi ile saat 09:25'te Saraybosna'ya hareket. Yerel saat 10:20'de Saraybosna'ya varış. Varışın ardından rehber eşliğinde şehir turumuzda ziyaret edeceğimiz noktalar Latin Köprüsü, İnat Evi, Milli Kütüphane, Başçarşı, Sebilj Çelmesi ve meşhur zanaatlar sokağı, Gazi Hüsrev Beg Camii ve Medresesi, Morica Han. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Savaş Tünelleri Turuna katılabilir. Turumuza katılan misafirlerimizle otelimizden hareketle ilk olarak Saraybosna'nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; güne güzel bir kahveyle başlayabilir, parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradaki turumuzun devamında yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız.Öğle yemeği rehberimizin belirleyeceği saatte ekstra olarak alınacaktır. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saati itibarıyla turun devamında Doğu ve Batı kültürlerinin buluşma noktasından sonra Yahudi tapınağı, şehrin sembollerinden olan Katedral ve Ortodoks Kilisesi, Markale Pazarı ve Sonsuz ateş görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde serbest zaman. Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli, eğlence ve müzikli Boşnak Gecesi Turuna katılabilir. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Öğle Yemeği (Ekstra): Kişi başı 15 Euro Restoran Sac Burek [3 çeşit menü içecekler hariç.]
Ekstra Savaş Tünelleri Turu: Kişi Başı 20 Euro
Ekstra Akşam Yemekli Boşnak Gecesi Turu: Kişi Başı 35 Euro Restoran Djulagin Dvor[4 çeşit menü içecekler hariç, transferler dahil.]

 

2. Gün Saraybosna

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyoruz. Sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek olan Konjic - Blagaj - Mostar Turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa'nın en güzel nehirlerinden biri olan Neretva Nehri eşliğinde Konjic ve köprüsü, Jablanica ve 2.Dünya savaş müzesi, Mostar Köprüsü ve Mostar çarşısını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği ekstra olarak Blagaj'da alınacaktır. Serbest zaman sonrası otelimizde transfer. Akşam yemeği ekstra olarak Jablanica'da alınacaktır. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


Öğle Yemeği (Ekstra): Kişi Başı 15 Euro [3 çeşit menü içecekler hariç.]
Akşam Yemeği (Ekstra): Kişi Başı 25 Euro [4 çeşit menü içecekler hariç transferler dahil.]
Ekstra Konjic - Blagaj - Mostar Turu: Kişi Başı 40 Euro

 

3. Gün Saraybosna – Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp otelden ayrılıyoruz. Ardından Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Visegrad şehrine uğrayıp meşhur Drina Köprüsü'nü ziyaret edeceğiz. Ardından öğle yemeği için mola vereceğiz.(Öğle yemeği molası yol ve hava şartlarına göre rehberin insiyatifinde değişkenlik göstrebilir.) Öğle yemeği ekstra alınacaktır. Öğle yemeği sonrası Belgrad'a hareket ve Belgrad'a varış. Şehir turu esnasında Kalemegdan, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Belgrad Galibi Heykeli, Fikirbayır, Stambol Kapısı, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Knez Mihailova Caddesi, St.Sava Kilisesi ve Cumhuriyet meydanını göreceğiz. Ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer, geceleme otelimizde. Akşam yemeği ekstra olarak alınacaktır.


Öğle Yemeği (Ekstra): Kişi Başı 20 Euro Restoran Kastel Visegrad [3 çeşit menü içecekler hariç.]
Akşam Yemeği (Ekstra): Kişi Başı 35 Euro Restoran Comunale [4 çeşit menü içecekler hariç, transferler dahil.]

 

4. Gün Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Karlofça & Novi Sad turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Sremski Karlovci'den başlıyoruz. Barış anlaşmasının yapıldığı tarihi kiliseyi ziyaret edeceğiz. Burada, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak dünyaca ünlü Karlofça şarap tadımına katılabilirler. Ardından Petrovaradin Kalesi'ne doğru hareket. Devamında Novi Sad şehrinde yürüyerek panoramik şehir turu yapacağız. Öğle yemeğimizi Tuna nehri kıyısında ekstra olarak alacağız. Ardından Zmaj Jovina caddesi, Belediye Binası, Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Kotilik katedralini göreceğiz. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Balkan Gecesi Turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer, geceleme otelimizde. 


Öğle Yemeği (Ekstra): Kişi Başı 25 Euro Restoran Aqua Doria [3 çeşit menü, içecekler hariç.]
Ekstra Şarap Tadımı: Kişi Başı 15 Euro
Ekstra Karlofça & Novi Sad Turu: Kişi Başı 45 Euro
Ekstra Akşam Yemekli Balkan Gecesi Turu: Kişi Başı 35 Euro Restoran Tri Sesira [4 çeşit menü içecekler hariç, transferler dahil.]

 

5. Gün Belgrad – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp otelden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tesla Müzesi veya Tuna Nehri Tekne turumuza katılabilirler. (Çoğunluğun seçtiği program gerçekleştirilmektedir.) Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 374 seferi ile yerel saat 17:00'de İstanbul'a hareket. Türkiye saati ile 19:40'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
Ekstra Tesla Müzesi Turu (Giriş ücretleri dahil): Kişi Başı 40 Euro
Ekstra Tuna Nehri Tekne Turu (1 saat 30 dk): Kişi Başı 35 Euro

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 215 Euro yerine 195 Euro!
Savaş Tüneli (20 Euro) + Boşnak Gecesi (35 Euro) + Mostar (40 Euro) + Karlofça & Novi Sad (45 Euro) + Belgrad Balkan Gecesi (35 Euro) + Tesla Müzesi (40 Euro)

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul - Saraybosna gidiş, Belgrad - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri
 • Saraybosna'da 2 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Belgrad'ta 2 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Saraybosna şehir turu
 • Belgrad şehir turu
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu mesleki sigorta
 • Seyahat sağlık sigortası (65 yaşa kadar)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Otelde alınacak ekstralar
 • Yurtdışı çıkış harcı: (Güncel tutar için sorunuz) Sadece Bankaya veya havalimanı vergi ofisine ödenmektedir.
 • Açıkça belirtilmemiş olan her türlü hizmet
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası (65 Yaş Üzeri Sürprimi)
 • Covid 19 seyahat sağlık Sigorta Ücreti: 2-65 Yaş: 15 € 66- 70 Yaş: 25 €, 71-75 Yaş: 30 € (75 Yaş üzeri için hastalık teminatı bulunmamaktadır.)
 •  

 

Ek Bilgiler

Tur Notları

Bu tur Touristica tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Kampanyalar

Kampanyalar

%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

%10'unu rezervasyon anında ödenerek, kalanını 35 gün kalaya kadar dilediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz. Üstelik 35 Gün kalaya kadar kesintisiz iptal hakkıyla. Bu kampanya kredi kartına taksit seçeneklerinde geçerli değildir.

Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim

100.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Ekstra 7.500 TL İndirim
50.000TL - 99.999 TL  işlemlerinizde Ekstra 3.000 TL İndirim
40.000TL - 49.999TL arası işlemlerinizde Ekstra 2.000 TL İndirim
25.000TL - 39.999 TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.500 TL İndirim
20.000TL - 24.999 TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.000 TL İndirim

 • Rezervasyon toplam tutarına, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "çağrı merkezimizi" aramanız durumunda anında indirimden yararlanabilirsiniz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz.
 • Kampanya sadece www.mngturizm.com ve çağrı merkezimizde (444 2000) geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir.
 • MNG Turizm bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Vize Bilgilendirme

Bu turda Türk pasaportuna vize uygulanmamaktadır. Diğer ülke vatandaşlarının kendi konsolosluklarından ilgili ülke için giriş şartları hakkında bilgi alması gerekmektedir. (Vize aracılık hizmetimiz sadece Türk pasaportları için yapılmaktadır.)

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp