Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Çanakkale Turları Kuzey Ege Turu Otobüs ile 4 Gece Kurban Bayramı Özel
Kesin HareketliTur Kodu: 2205

Kuzey Ege Turu Otobüs ile 4 Gece Kurban Bayramı Özel

Kuzey Ege Turu 4 Gece Otel Konaklamalı İstanbul Çıkışlı Kurban Bayramı Özel

Gelibolu Yarımadası - Şehitlik - Assos - Bozcaada - Ayvalık - Cunda Adası Lüks Otobüs ile 5 Gece 6 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün İstanbul - Gelibolu - Çanakkale Şehitlik

23:30 Kartal Köprüsü (Kadiköy Yönü)
23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
00:30 Gayrettepe Metro İstasyonu(Denizbank karşısı)
01:00 Merter Metro istasyonu otoparkı
01:30 Beylikdüzü Marmara Park Avm Önü
02:15 Silivri Kipa Önü

Belirtilen çıkış noktalarından hareketle gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Önemli Not: Turumuz Gelibolu programı ile başladığından dolayı dönüşü Bursa'dan gerçekleşir. Zaman zaman yoğunluğa bağlı olarak program tersten başlayarak dönüş Gelibolu üzerinden geçekleştirilebilir. Beylikdüzü ve Silivri'den biniş yapan misafirlerimiz için dönüş yolculuğunda son durağımız Merter Metro İstasyonudur.

2. Gün Çanakkale Şehitlik - Truva Antik Kenti - Çanakkale

Konforlu otobüslerimiz eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrası sabah saatlerinde Gelibolu yarımadasına ulaşıyoruz. 1914 yılında başlayan toplam 57,263 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini görme fırsatı bulacağız. Çanakkale Şehitler Abidesi, Alçıtepe Köyü, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Şehitlik ziyaretimizin ardından feribot yolculuğu ile Çanakkale şehir merkezine geçiyoruz. Buradan hareket ile  Hisarlık Tepe mevkiinde yer alan, Homeros’un yazmış olduğu Ilyada ve Odessa destanlarına konu olan, Truva savaşının geçmiş olduğu Truva Ören yerine ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla birlikte savaşı tekrar yasayarak, Truva Antik Kentine veda ediyor ve konaklama ve akşam yemeği otelimize geçiyoruz. 

3. Gün Çanakkale - Bozcaada - Assos

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Tenedos adası olarak bilinen, Poseidon un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya doğru yol alıyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız tüm ihtişamı ile bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Panoramik olarak göreceğimiz Bozcaada Kalesi’nden, yapılan anlatım ve çekilen fotoğraflar sonrası, Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) ve Eski Türk Mahallesinin (Ali Bey mahallesi) ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini görüyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına giderek denize girebilirler, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir ayni zamanda Bozcaada üzümlerinden üretilen şaraplarından tadabilirler. Serbest zaman sonrası, bu şirin adadan ayrılarak tekrar feribotla ulaşacağımız Geyikli iskelesinden hareketle birlikte Behramkale Köyü içerisindeki Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans döneminin piskoposluk merkezi olan Assos’a ulaşıyoruz. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde; Akropol, Athena Tapınağı, surlar, sarnıçlar, banyo odalarını görüyoruz. Behramkale Köyü içerisinde verilen serbest zamanın ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Aksam yemeğimiz Çanakkale'de bulunan otelimizde.

4. Gün Çanakkale (Serbest Gün / Ekstra Turlar)

Sabah otelde yapacağımız açık büfe kahvaltı ardından bugünkü programımız için siz sayın misafirlerimize iki tercih hakkı sunuyoruz.

1.Seçenek: Arzu eden misafirlerimiz otelimizde kalarak yılın yorgunluğunu dinlenerek geçirebilirsiniz.

2.Seçenek (Ekstra):

Arzu eden misafirlerimizle de 35 çeşidi endemik olmak üzere toplamda 2500 çeşit bitki bulunan Kaz Dağları’nda Jeep Safari yapmak için rehberimiz eşliğinde otobüsümüzle Akçay'a hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz jeepler ile dünya üzerinde Alp Dağlarından sonra en fazla oksijen barındıran, antik dönemde IDA Dağı olarak adlandırılan Kaz Dağlarına doğru hareket ediyoruz. Dağa tırmanışta doğal yollar bize eşlik ederken ilk durağımız milli park giriş kapısı olacak, seyir tepesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında bir sonraki durağımız Sahin Deresi Kanyonu. Buradaki dağin yukarısından vadi tabanına inen oksijeni hemen fark edecek, fotoğraf molası sırasında temiz havayı ve çam kokusunu içinize çekeceksiniz. Buradan Kaz dağlarında çıkan büyük yangından kurtulabilmiş Ağlayan Çam'a ulaşıyoruz. Ağlayan Çam’ın hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra dağdan akmakta olan kaynak suyunun Çoban Çeşmesi’nde tadına vardıktan sonra yüzme ve yemek molası verecek olduğumuz 1100 metre yükseklikteki Dere Çatı mevkiine varıyoruz. Yüzmek isteyen misafirlerimiz burada bulunan dağin buz gibi sularının oluşturduğu doğal göletlerde atabilir. Gün boyu temiz dağ havasını içimize çekerek ve binlerce endemik bitki içerisinde yapacağımız yürüyüşler sizlere doyumsuz anlar yasatacak. Buradaki programımızın ardından tekrar binerek otobüsümüze doğru hareket ediyoruz ve aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün Çanakkale - Ayvalık - Cunda Adası

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Ayvalık şehir merkezi ve kordonunu panoramik olarak görerek Çamlık mevkiinde bulunan Şeytan Sofrasına varıyoruz. Burada rehberimizden Şeytan Sofrasının hikâyesini dinledikten sonra fotoğraf ve çay kahve içmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın arından dileyen misafirlerimizle teknemize binmek üzere Ayvalık şehir merkezine hareket ediyoruz. (Ekstra) Teknemize bindikten sonra Hakkı Bey yarımadası ve Cunda (Ali Bey) adasını panoramik olarak görüp Pınar Adası (Mosko), Kara Ada (Akvaryum Koyu), Maden Adası, Ortunç Koyu, Hamam Koyu, İncirli adası gibi koylarda yüzme molası veriyoruz. Tekne turumuzun ardından Cunda adasında teknemizden iniyoruz. Rum evlerinin arasından geçerek Taksiryarhis Kilisesini panoramik olarak fotoğraflayıp, aşıklar tepesine ulaşıyoruz. Cunda'da alacağımız serbest zamanda sakız dondurması ve lokmasını tatmanızı tavsiye ederiz. Buradan otelimize doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimize Cunda gecelerinde eğlenmek için rehberimiz yönlendirme yapacaktır.(Ekstra).

6. Gün Adatepe Köyü - Zeytinyağı Müzesi - İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında güzel orman dokusunun içerisinde bulunan Adatepe Köyüne ulaşıyoruz. Köy meydanında verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz köyün içerisinde dolaşarak güzel fotoğraf kareleri yakalayabilir. Serbest zaman sonrasında Adatepe’de bulunan Zeytinyağı müzesini ziyaret ediyor burada zeytin ve zeytinyağı ile ilgili yapılan anlatımları dinliyoruz, dileyen misafirlerimiz zeytinyağı alışverişi yapabilirler. Müze gezisinin ardından Tahta Kuşlar Etnografya Galerisini ziyaret ediyor ve Balıkesir-Bursa-İstanbul güzergâhı üzerinden geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak başka bir organizasyonda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah kahvaltısı 
 • Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 4 Aksam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım 
 • Çevre Gezileri
 • Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Programda belirtilen son gün aksam yemeği Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze kart – (Turizm ve Kültür Bakanlığı’na bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Ayvalık tekne turu
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
Tur Notları

Tur Notları

ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar.

Bu tur Jolly tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

 • Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 5 gün öncesidir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
 • Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
 • Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
 • Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
 • Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
 • Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
 • Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
 • Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.
Kampanyalar

Kampanyalar

400 TL ParafPara

 • 1-30 Haziran 2024 tarihleri arasında yurt içinde seyahat ve konaklama sektörlerinde tek seferde yapılacak 5.000 TL ve üzeri her harcamaya 200 TL, toplamda 400 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması  ya da SEYAHAT yazıp 3404'e SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Kampanya katılım SMS’i bankada kayıtlı cep telefonu numarasından gönderilmelidir.
 • Kampanya katılımı, belirtilen kısa mesajın Halkbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Halkbank tarafından kayıt olduğu bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.
 • Katılım SMS’i ücretsiz olup; kampanyaya katılabilmek için SMS’in Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom operatörleri üzerinden ve yurt içinden gönderilmesi gerekmektedir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 400 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır.
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir.
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf ve Parafly ile yapılan işlemler dahil olup,  Parafree, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 15.08.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 16.08.2024 tarihinde geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ekstra %5 İndirimli Tur

Rezervasyon anında tüm ödemenin kredi kartı ya da havale ile ödeme işlemlerinde %5 ekstra indirim uygulanacaktır. Promosyon Kodu: TUR5

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp