Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Kıbrıs Kültür Turları Kıbrıs Kültür Turu Ramazan Bayramı Özel
Kesin HareketliTur Kodu: 2113

Kıbrıs Kültür Turu Ramazan Bayramı Özel

Ramazan Bayramı Özel Kıbrıs Kültür Turu

Kıbrıs Pegasus HY ve Free Bird HY ile 3 Gece Kalkış Yeri: İstanbul Hv. - Sabiha Gökçen Hv. - Esenboğa Hv. - Şakir Paşa Hv. - Adnan Menderes Hv.

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün Kıbrıs Varış ve Otele Yerleşme

Tur hareket tarihimizde satın aldığımız paket kapsamındaki havaalanından acentemiz tarafından sizlere iletilen uçuş saatinden 2,5 saat öncesinde Pegasus kontuarında buluşuyoruz. Pegasus havayollarından işlemlerimizi tamamladıktan sonra pasaport kontrolüne gidiyoruz ve buradan uçağımızı beklemek üzere uçağımızın kalkacağı kapı numarası bekleme alanında bekliyoruz. Kuzey Kıbrıs Ercan Havaalanına indiğimizde pasaport işlemlerimizi yaptırdıktan sonra çıkış kapısında sizleri bekleyen rehberimiz ile buluşuyoruz.

Rehberimiz eşliğinde transfer aracımıza geçiyoruz ve konaklayacağımız tesise yolcuğumuz başlıyor. Tesis girişinde rehberimiz otel giriş işlemlerimize yardımcı olarak oda anahtarınızı sizlere iletecektir. Tesis rehberimiz sizlere kültür turu hareket saati ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

2. Gün Kapalı Maraş - Kaleiçi Turu (Dahil)

Tatilinizin 2.gününde Gazimağusa & Kapalı Maraş turumuz için hareket ediyoruz. Acentemizin deneyimli rehberleri ile Kıbrıs tarihine yolcuğumuz başlıyor. Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuzun ardından Gazimağusa Kaleiçi bölgesine ulaşıyoruz. Burada bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gazimağusa’nın tarihine ait bilgileri alırken , serbest zamanınızda alışveriş yapabilir aynı zamanda Kıbrıs’a özgü yiyecekleri de keşfedebileceksiniz.

Gazimağusa Kaleiçi bölgesinde bazı tarihi bölgeleri de ziyaret etme şansımız olacaktır.

Bunların başlıcaları;
• Lala Mustafa Paşa Camii (St.Nicholas Katedrali)
• Othello Kalesi
• Venedik Sarayı
• Namık Kemal Zindanı
• Latin St.George Kilisesi
• Deniz Kapısı (Porta Del Mare)

Gazimağusa Kaleiçi Bölgesindeki ziyaretlerimizden sonra Kapalı Maraş bölgesine hareket ediyoruz. Kapalı Maraş bölgesinde bisiklet kiralayarak gezebilir ya da rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapalı Maraş Tarihi Hakkında Kısa Bilgi;
Maraş, KKTC’nin Gazimağusa şehrinde bulunan mahalle, ülkenin en ünlü bölgesiydi. Maraş, Akdeniz'in Las Vegas'ı olarak biliniyordu. ‘Hayalet Şehir’ olarak da bilinen Maraş, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin aldığı karar uyarınca hem yerleşime hem de iskâna kapatılmıştı.Maraş, 1974 yılında 13 Ağustos’ta (o gün son bulan) İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Maraş, 1974 yılında 13 Ağustos’ta İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirildi. Türk ordusunun eline geçmesinin ardından Maraş, askerî yasak bölge ilan edildi. 1976-77 yıllarında Maraş bölgesinin kuzeyinde kalan bazı sınırlı bölgeler iskâna açılarak önce güneyden göçmen olan Kıbrıslı Türkler, sonrasında da Türkiyeli göçmenler yerleştirildi. Maraş bölgesi, 1974-1990 yılları arasında doğrudan Türk Silahlı Kuvvetlerinin parçası olan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı tarafından idare edildi ve 1981'de resmen birinci derece askerî yasak bölge ilan edildi. 8 Ekim 2020 Perşembe günü, 1.5 km'lik Maraş kıyı şeridinin ve denizinin KKTC halkının kullanımına açılmıştır. Günümüz itibari ile Maraş bölgesinde belirlenen güzergahta yürüyerek veya bisiklet kiralayarak saat 08.00 ile 17.00 saatleri arasında gezi yapılabilmektedir. Tüm ziyaretlerimizin ardından bizleri bekleyen aracımız ile konaklayacağımız tesise hareket ediyoruz. Ertesi gün yapılacak olan Lefkoşa & Girne turumuza rehberiniz ile görüşerek kayıt yaptırabilirsiniz.

3. Gün Lefkoşa - Girne Turu (Ekstra)

Tesiste kahvaltımızı aldıktan sonra bizleri bekleyen tur aracımız ile turumuza başlıyoruz. Öncelikle Boğaz Şehitliğine gidiyoruz. Boğaz Şehitliği ; Kıbrıs Barış Harekâtı’nda, şehit olan Türk askerlerinin naaşlarının bulunduğu iki şehitlikten bir tanesidir. Boğaz Şehitliği ile beraber, Karaoğlanoğlu Şehitliği’nde de Türk askerlerinin naaşları bulunmaktadır. 20 Temmuz ve 16 Ağustos tarihleri arasında nihayete erdirilen Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan Türk askerlerinden; er, erbaş, subay, astsubay, yedek subay ve mücahitlerden oluşan 329 şehit Boğaz Şehitliği’nde yatmaktadır. Anıtsal bir şehitlik olması sebebi ile de o dönemin durumunu hissetmek isteyen pek çok kişi, Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Lefkoşa’ya yolculuğumuza devam ediyoruz ve Lefkoşa’nın kalbinde Girne Kapı’da 2. Molamızı veriyoruz. Girne Kapı; Girne Kapısı, Lefkoşa surlarında yer alan bir kapı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan kapı; şehrin kuzeye, dolayısıyla Girne'ye ulaşımını sağlamaktaydı. 1567 yılında inşa edilmiş olup, Venediklilerin yaptığı üç kapıdan biridir. 1821 yılında Osmanlılar tarafından tadilattan geçirilmiştir. 1931 yılında her iki yanındaki surlar yıkılarak motorlu araçlar için yol açılmıştır. Günümüzde Lefkoşa Turizm Enformasyon Ofisi'ne ev sahipliği yapmaktadır.Kısa bir yürüyüş ile Lefkoşa Sur içi bölgesinde Lefkoşa’nın tarihi bölgelerini deneyimli rehberimiz ile ziyaret etmeye devam ediyoruz. Sırası ile Venedik Sütunu ve tarihi Mahkeme Binaları’nı göreceğiz. Buradan devam ederek tarihi Büyükhan’da kısa bir kahve molası veriyoruz. Kahve molasından sonra Rum tarafına yaya geçişi olarak açılan Lokmacı Kapısı’nı da göreceğiz, yürüyüşümüze devam ederek tarihi Lefkoşa Belediye Pazarını gezeceğiz ve tam yanında bulunan Selimiye Camii’sini isteyen misafirlerimiz ile gezeceğiz.

4. Gün Kıbrıs'tan Ayrılış

Ercan Havaalanına dönüş transferimizin saati ile ilgili rehberimiz sizlere bilgi verecektir.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Otel Seçimine göre 3 Gece Konaklama 
 • Pegasus Havayolları & Freebird Havayolları (Çift Yön - Özel Uçuş) uçak biletleri
 • Çift Yön Ekonomik Transfer (Havalalanı-Otel-Havaalanı)
 • 1 Gün Kültür Turu ( Gazimağusa & Kapalı Maraş )
 • Kültür turu esnasında kokartlı rehber
 • Tesis Rehberlik Hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tesis Ekstra kullanımlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Tur esnasında öğle yemeği
 • Havayolu koltuk & yiyecek satın almaları
 • Kapalı Maraş turu esnasında bisiklet kiralama
 • Müze & Ören yeri giriş ücretleri
 • 2.Gün Organize edilecek Ekstra Kültür Turu
Tur Notları

Tur Notları

Uçak Detayları

Pegasus HY ile Sabiha Gökçen (06:20 Gider - 18:10 Döner)

Pegasus HY ile Sabiha Gökçen (11:00 Gider - 21:55 Döner)

Pegasus Hy ile Esenboğa (07:40 Gider - 20:30 Döner)

Pegasus HY ile Adnan Menderes (06:00 Gider - 19:30 Döner)

Pegasus HY ile Şakirpaşa (09:15 Gider - 20:15 Döner)

Pegasus Hy ile Hatay (18:30 Gider - 17:00 Döner)

Pegasus Hy ile Antalya (12:05 Gider - 22:55 Döner)

 

 

 

İptal Şartları

Kampanyalar

Kampanyalar

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp