Giriş Yap

veya Üye Ol

444 2000 Sizi Arayalım
Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Kıbrıs Kültür Turları Kıbrıs Kültür Turu Ramazan Bayramı Özel
Kesin HareketliTur Kodu: 2113

Kıbrıs Kültür Turu Ramazan Bayramı Özel

Ramazan Bayramı Özel Kıbrıs Kültür Turu

Kıbrıs Pegasus HY ve Free Bird HY ile 3 Gece Kalkış Yeri: İstanbul Hv. - Sabiha Gökçen Hv. - Esenboğa Hv. - Şakir Paşa Hv. - Adnan Menderes Hv.

- -

  1 Oda 2 Yetişkin
  1
  Oda Ekle

  Tur Programı


  1. Gün Kıbrıs Varış ve Otele Yerleşme

  Tur hareket tarihimizde satın aldığımız paket kapsamındaki havaalanından acentemiz tarafından sizlere iletilen uçuş saatinden 2,5 saat öncesinde Pegasus kontuarında buluşuyoruz. Pegasus havayollarından işlemlerimizi tamamladıktan sonra pasaport kontrolüne gidiyoruz ve buradan uçağımızı beklemek üzere uçağımızın kalkacağı kapı numarası bekleme alanında bekliyoruz. Kuzey Kıbrıs Ercan Havaalanına indiğimizde pasaport işlemlerimizi yaptırdıktan sonra çıkış kapısında sizleri bekleyen rehberimiz ile buluşuyoruz.

  Rehberimiz eşliğinde transfer aracımıza geçiyoruz ve konaklayacağımız tesise yolcuğumuz başlıyor. Tesis girişinde rehberimiz otel giriş işlemlerimize yardımcı olarak oda anahtarınızı sizlere iletecektir. Tesis rehberimiz sizlere kültür turu hareket saati ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

  2. Gün Kapalı Maraş - Kaleiçi Turu (Dahil)

  Tatilinizin 2.gününde Gazimağusa & Kapalı Maraş turumuz için hareket ediyoruz. Acentemizin deneyimli rehberleri ile Kıbrıs tarihine yolcuğumuz başlıyor. Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuzun ardından Gazimağusa Kaleiçi bölgesine ulaşıyoruz. Burada bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gazimağusa’nın tarihine ait bilgileri alırken , serbest zamanınızda alışveriş yapabilir aynı zamanda Kıbrıs’a özgü yiyecekleri de keşfedebileceksiniz.

  Gazimağusa Kaleiçi bölgesinde bazı tarihi bölgeleri de ziyaret etme şansımız olacaktır.

  Bunların başlıcaları;
  • Lala Mustafa Paşa Camii (St.Nicholas Katedrali)
  • Othello Kalesi
  • Venedik Sarayı
  • Namık Kemal Zindanı
  • Latin St.George Kilisesi
  • Deniz Kapısı (Porta Del Mare)

  Gazimağusa Kaleiçi Bölgesindeki ziyaretlerimizden sonra Kapalı Maraş bölgesine hareket ediyoruz. Kapalı Maraş bölgesinde bisiklet kiralayarak gezebilir ya da rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kapalı Maraş Tarihi Hakkında Kısa Bilgi;
  Maraş, KKTC’nin Gazimağusa şehrinde bulunan mahalle, ülkenin en ünlü bölgesiydi. Maraş, Akdeniz'in Las Vegas'ı olarak biliniyordu. ‘Hayalet Şehir’ olarak da bilinen Maraş, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin aldığı karar uyarınca hem yerleşime hem de iskâna kapatılmıştı.Maraş, 1974 yılında 13 Ağustos’ta (o gün son bulan) İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Maraş, 1974 yılında 13 Ağustos’ta İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirildi. Türk ordusunun eline geçmesinin ardından Maraş, askerî yasak bölge ilan edildi. 1976-77 yıllarında Maraş bölgesinin kuzeyinde kalan bazı sınırlı bölgeler iskâna açılarak önce güneyden göçmen olan Kıbrıslı Türkler, sonrasında da Türkiyeli göçmenler yerleştirildi. Maraş bölgesi, 1974-1990 yılları arasında doğrudan Türk Silahlı Kuvvetlerinin parçası olan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı tarafından idare edildi ve 1981'de resmen birinci derece askerî yasak bölge ilan edildi. 8 Ekim 2020 Perşembe günü, 1.5 km'lik Maraş kıyı şeridinin ve denizinin KKTC halkının kullanımına açılmıştır. Günümüz itibari ile Maraş bölgesinde belirlenen güzergahta yürüyerek veya bisiklet kiralayarak saat 08.00 ile 17.00 saatleri arasında gezi yapılabilmektedir. Tüm ziyaretlerimizin ardından bizleri bekleyen aracımız ile konaklayacağımız tesise hareket ediyoruz. Ertesi gün yapılacak olan Lefkoşa & Girne turumuza rehberiniz ile görüşerek kayıt yaptırabilirsiniz.

  3. Gün Lefkoşa - Girne Turu (Ekstra)

  Tesiste kahvaltımızı aldıktan sonra bizleri bekleyen tur aracımız ile turumuza başlıyoruz. Öncelikle Boğaz Şehitliğine gidiyoruz. Boğaz Şehitliği ; Kıbrıs Barış Harekâtı’nda, şehit olan Türk askerlerinin naaşlarının bulunduğu iki şehitlikten bir tanesidir. Boğaz Şehitliği ile beraber, Karaoğlanoğlu Şehitliği’nde de Türk askerlerinin naaşları bulunmaktadır. 20 Temmuz ve 16 Ağustos tarihleri arasında nihayete erdirilen Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan Türk askerlerinden; er, erbaş, subay, astsubay, yedek subay ve mücahitlerden oluşan 329 şehit Boğaz Şehitliği’nde yatmaktadır. Anıtsal bir şehitlik olması sebebi ile de o dönemin durumunu hissetmek isteyen pek çok kişi, Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Lefkoşa’ya yolculuğumuza devam ediyoruz ve Lefkoşa’nın kalbinde Girne Kapı’da 2. Molamızı veriyoruz. Girne Kapı; Girne Kapısı, Lefkoşa surlarında yer alan bir kapı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan kapı; şehrin kuzeye, dolayısıyla Girne'ye ulaşımını sağlamaktaydı. 1567 yılında inşa edilmiş olup, Venediklilerin yaptığı üç kapıdan biridir. 1821 yılında Osmanlılar tarafından tadilattan geçirilmiştir. 1931 yılında her iki yanındaki surlar yıkılarak motorlu araçlar için yol açılmıştır. Günümüzde Lefkoşa Turizm Enformasyon Ofisi'ne ev sahipliği yapmaktadır.Kısa bir yürüyüş ile Lefkoşa Sur içi bölgesinde Lefkoşa’nın tarihi bölgelerini deneyimli rehberimiz ile ziyaret etmeye devam ediyoruz. Sırası ile Venedik Sütunu ve tarihi Mahkeme Binaları’nı göreceğiz. Buradan devam ederek tarihi Büyükhan’da kısa bir kahve molası veriyoruz. Kahve molasından sonra Rum tarafına yaya geçişi olarak açılan Lokmacı Kapısı’nı da göreceğiz, yürüyüşümüze devam ederek tarihi Lefkoşa Belediye Pazarını gezeceğiz ve tam yanında bulunan Selimiye Camii’sini isteyen misafirlerimiz ile gezeceğiz.

  4. Gün Kıbrıs'tan Ayrılış

  Ercan Havaalanına dönüş transferimizin saati ile ilgili rehberimiz sizlere bilgi verecektir.

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Otel Seçimine göre 3 Gece Konaklama 
  • Pegasus Havayolları & Freebird Havayolları (Çift Yön - Özel Uçuş) uçak biletleri
  • Çift Yön Ekonomik Transfer (Havalalanı-Otel-Havaalanı)
  • 1 Gün Kültür Turu ( Gazimağusa & Kapalı Maraş )
  • Kültür turu esnasında kokartlı rehber
  • Tesis Rehberlik Hizmeti
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tesis Ekstra kullanımlar
  • Kişisel Harcamalar
  • Tur esnasında öğle yemeği
  • Havayolu koltuk & yiyecek satın almaları
  • Kapalı Maraş turu esnasında bisiklet kiralama
  • Müze & Ören yeri giriş ücretleri
  • 2.Gün Organize edilecek Ekstra Kültür Turu
  Tur Notları

  Tur Notları

  Uçak Detayları

  Pegasus HY ile Sabiha Gökçen (06:20 Gider - 18:10 Döner)

  Pegasus HY ile Sabiha Gökçen (11:00 Gider - 21:55 Döner)

  Pegasus Hy ile Esenboğa (07:40 Gider - 20:30 Döner)

  Pegasus HY ile Adnan Menderes (06:00 Gider - 19:30 Döner)

  Pegasus HY ile Şakirpaşa (09:15 Gider - 20:15 Döner)

  Pegasus Hy ile Hatay (18:30 Gider - 17:00 Döner)

  Pegasus Hy ile Antalya (12:05 Gider - 22:55 Döner)

   

   

   

  İptal Şartları

  Kampanyalar

  Kampanyalar

  150 TL Hediye World Puan

  28 Şubat tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, tek seferde yapacağınız her 2000 TL ve üzeri harcamalarınıza 75 TL, toplamda 150 TL Worldpuan hediye.

  Kampanya Koşulları

  • Tek seferde yapacağınız her 2000 TL ve üzeri harcamalarınıza 75 TL, toplamda 150 TL Worldpuan hediye!
  • Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar dahildir.
  • Kampanyaya peşin ve taksitlendirme yapılabilen harcamalar dahildir.
  • Dijital kartla yapılan harcamalar kampanyaya dahildir.
  • Aynı gün aynı üye işyerinden tek seferde yapılacak 2000 TL ve üzeri harcamanın ilki kampanyaya dahil olacaktır.
  • Kampanyaya SMS (kısa mesaj) ile veya World Mobil uygulaması üzerinden katılım yapılabilecektir.
  • Kampanya müşteri bazında geçerli olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 150 TL Worldpuan kazanabilir.
  • Kampanya kapsamında tek seferde yapılan her 2000 TL ve üzeri alışverişe 75 TL toplamda 150 TL Worldpuan kazanılacaktır.
  • Kampanyaya katılım yapılması durumunda kampanya kapsamında kazanılan Worldpuan'lar 7 Mart 2023 tarihine kadar en az 1 adet kullanıma açık bireysel kredi kartı olması durumunda yüklenecek olup, Worldpuan’ların son kullanma tarihi 7 Nisan 2023’dür.
  • Kullanılmayan Worldpuan’lar 8 Nisan 2023'de geri alınacaktır.
  • Yapı Kredi bireysel kredi kartı ve bireysel TL card müşterilerinin, SMS ile kampanyaya katılmak için SEYAHAT yazıp bir boşluk bırakarak müşteri numaralarını 4454'e göndermeleri gerekmektedir.
  • Müşterilerin SMS katılımı yapabilmesi için açık statülü en az 1 adet Yapı Kredi bireysel kredi kartlarının veya bireysel TLcard’larının olması gerekmektedir.
  • World Mobil uygulamasından kampanya katılımı yapılırsa SMS ile katılım yapılması gerekmemektedir.

  150 TL Hediye Bonus

  Garanti BBVA POS’larından tek seferde yapacağınız 2000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 75 TL, toplam 150 TL bonus verilecektir.

  Kampanya Detayları:

  • Garanti BBVA POS'larından tek seferde yapacağınız 2000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 75 TL, toplam 150 TL bonus verilecektir.
  • Kampanya 1 - 28 Şubat 2023 tarihleri arasında geçerlidir.
  • Kampanya müşteri bazındadır ve her müşteri en fazla 150 TL bonus kazanabilir.
  • Kampanya kapsamında ticari kredi kartıyla ikinci harcamayı yapan esnaf ve KOBI üye işyeri olan Garanti BBVA POS sahiplerine özel ekstra 20 TL bonus verilecektir.
  • Garanti BBVA POS sahipleri en fazla 170 TL bonus kazanabilir. Sadece son 3 ay içerisinde POS cirosu geçiren müşteriler ek ödülü kazanabilir.
  • Kampanyaya sadece BonusFlaş uygulaması üzerinden katılım sağlanabilir.
  • BonusFlaş üzerinden katılmak için ilk harcamadan önce HEMEN KATIL'ın tıklanması gerekmektedir.
  • Garanti Bonus'lar, Money Bonus, Paracard Bonus, Bonus Business, Easy, Flexi, Bonus Flexi ve Bonus Genç kredi kartları ve bu kredi kartlarının ek kartları kampanyaya dahildir.
  • Aynı gün aynı işyerinden yapılan harcamaların sadece ilki dahil edilecektir.
  • Kazanılan bonuslar 3 Mart – 3 Nisan 2023 tarihleri arasında kullanılabilir. Kullanılmayan bonuslar 4 Nisan 2023 tarihinde geri alınacaktır.
  • Kampanya oteller, tatil köyleri, seyahat acentaları, tur operatörleri ve seyahat gemileri firmalarını kapsamaktadır.
  • Havayolu firmalarından yapılan harcamalarda geçerli değildir.
  • Sadece şahıs şirketi sahibi müşteriler ticari kartları ile BonusFlaş üzerinden kampanyaya katılım sağlayabilmektedir. Tüzel müşteriler kampanyaya dahil değildir.
  • Bonus sanal kartlar, internetten yapılan harcamalar, MoTo (Mail order, Telephone order), temassız işlemler dahildir.
  • Düzenli ödeme talimatı, otomatik ödemeler, bonus kullanımları dahil değildir.
  • Kampanyaya FastPay ile yapılan işlemler dahil değildir.
  • Sadece yurtiçinde yapılan peşin ve taksitli işlemler harcamalar dahildir.
  • Kampanya dahilinde iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır.

  Peşin Fiyatına 12 Taksit

  Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

  Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp