Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları GAP Turları Butik Gap Turu THY ile 2 Gece Ramazan Bayramı Özel
Tur Kodu: 2271

Butik Gap Turu THY ile 2 Gece Ramazan Bayramı Özel

Uçaklı Butik GAP Turu

Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır THY ile 2 Gece 3 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün Gaziantep – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi – Zeugma Mozaik Müzesi – Halfeti Tekne Turu – Şanlıurfa

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havaalanında buluşuyor ve bizleri Gaziantep’e götürecek olan Türk Havayollarına ait TK2220 İstanbul Havaalanı – Gaziantep uçağımız için biniş işlemlerimizi tamamlıyoruz. 06:35’te hareket eden İstanbul – Gaziantep uçuşu ile Gaziantep’ uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Gaziantep’ te ilk olarak, Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını görüyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi’nde Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra, Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Zeugma Antik Kenti’nden çıkartılan birbirinden güzel mozaikleri ve eserleri görüp rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri’nin kıyısında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Ekstra tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve siyah gülleriyle ünlü Halfeti’den ayrılıyor. Şanlıurfa’da ki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimiz bugün oda kahvaltı olup dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak akşam yemeğini Urfa Sıra Gecesi eşliğinde alacaktır.

2. Gün Balıklı Göl – Halil-ül Rahman Gölü Camii – Gümrük Han – Şanlıurfa – Göbeklitepe – Mardin – Deyrulzafaran Manastırı veya Mor Gabrial Manastırı

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Balıklı Göl, Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camisi’ni ziyaret edip, alışveriş yapabilmeniz için sizlere çarşılarda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Viranşehir üzerinden Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani’sinden Arap’ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin gezimize başlıyoruz. İlk olarak bölgede ki Süryaniler için kutsal kabul edilen Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen eski Mardin’de, dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüzde, Mardin’in en büyük camisi olan Ulu Cami ve minaresinin anlatımını dinledikten sonra, belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçerek, tarih kokulu sokaklarda yürüyor ve Mardin turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün Midyat – Diyarbakır – Ulu Cami – Dicle – On Gözlü Köprü

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesi’nin kalbi Midyat’a gidiyoruz. Sıla Dizisi’nin de çekildiği Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında bir Midyat el işlemecilik sanatı olan Telkâri sanatı hakkında bilgi alıyoruz ve Midyat’ ta sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır Surları’nı, Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı, Keçi Burcu’nu görüyor, otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyor, Hıdrellez zamanı, yöre insanları beze dilek yazıp nehre attıkları tarihi köprüden Dicle’yi izliyoruz.  İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin camiye çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’yi geziyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası,  “Yaş 35 ve Haydi Abbas” şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Eve gidiyoruz ve Dört Mevsim Odalarını görüp akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında Diyarbakır Havalimanı’na geliyor Türk Havayollarına ait TK2607 uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve başka bir programda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)
 • Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,             
 • Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 1 Akşam yemeği,
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • 1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri,
 • Halfeti Tekne Turu,
 • Sıra Gecesi

 

Tur Notları

Tur Notları

Bu tur CORAL TRAVEL tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
· Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
· Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
· Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
· 3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
· Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
· Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
· Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
· Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
· Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
· Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
· Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
· Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Kampanyalar

Kampanyalar

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp