Giriş Yap

veya Üye Ol

444 2000 Sizi Arayalım
Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Trenli Kültür Turları Turistik Doğu Ekspresi ile Elit Doğu Anadolu Turu - 1 Gece Tren - 3 Gece Otel Konaklaması - Tren ile Gider - Uçak ile Döner (THY)
Kesin HareketliTur Kodu: 2137

Turistik Doğu Ekspresi ile Elit Doğu Anadolu Turu - 1 Gece Tren - 3 Gece Otel Konaklaması - Tren ile Gider - Uçak ile Döner (THY)

Turistik Doğu Ekspresi

Erzincan - Erzurum - Kars - Doğubeyazıd - Van Tren ile Doğu Anadolu Turu / THY ile Van - İstanbul 4 Gece 5 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Türkçe Profesyonel Rehberlik
9.999,00 TL
den başlayan fiyatlar
Sizi Arayalım Canlı Destek

- -

 • 08.03.2023 - 12.03.2023 9999.00 TRY
1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün İstanbul - Ankara - Turistik Doğu Ekspresi

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul biniş noktalarından YHT’ye biniş gerçekleştirerek (Saatlerde değişiklik olması durumunda İstanbul – Ankara arası transfer araç ile yapılacaktır.) Ankara’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızla, Ankara Garından 15:55’de kalkacak olan Turistik Doğu Ekspresinin MNG vagonuna biniş gerçekleştirerek adımıza ayrılmış yataklı kompartımanlarımıza yerleşiyoruz ve karlar ülkesi Kars’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün Erzincan - Erzurum - Kars

Sabah trende alacağımız serbest kahvaltı sonrası gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımızda ara duraklarda kısa bekleme sürelerini değerlendirmek üzere düzenleyeceğimiz programlarımızın ilkinde trenimiz 08.00 – 10.40 saatleri arasında Erzincan’da duraklama gerçekleştirecektir. Erzincan gezimizin ardından trenimize biniş gerçekleştirerek Erzurum’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Saat 14:50 civarı Erzurum’a varışımızla tren garı çıkışında bizleri bekleyen rehberimizle buluşarak Yakutiye Medresesi – Tarihi Erzurum Evleri – Üç Kümbetler – Çifte Minareli Medrese – Erzurum Kalesi – Atatürk Evi’ni kapsayan gezimizi gerçekleştireceğiz. Gezimiz sonrası istasyona geri dönerek trenimize binerek Kars’a doğru masalsı yolculuğumuz bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam ederek akşam geç saatlerde Kars’a varışımızla sona erecek. Gar çıkışında bizleri bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra otelimize giderek yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

3. Gün Kars - Çıldır Gölü - Anı Harabeleri

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında, Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metrede buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan Balık Avını izleme ve kızakla göl üzerinde gezinti imkânı buluyoruz. (Gölün buz tutmuş olması durumunda) Öğle yemeğimizi göl kenarında aldıktan sonra Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Kale ve Ebu-l Menucehr Camisi ve Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi gezilerimiz ardından Kars’a dönüyoruz. 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Taş Köprü ve Namık Kemal Evi’ni görerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

4. Gün Kars - İshakpaşa Sarayı - Van

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında, Rus işgali döneminde yapılan binaları görmek için Kars şehir merkezinde yürüyüş gezisine çıkıyoruz. Tuncer Güvensoy Evi, Defterdarlık Binası, Belediye Binası, Sağlık Müdürlüğü, Fethiye Cami'ni gördükten sonra Arkeolojik, Etnografik ve Taş eserlerin sergilendiği Kars Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Doğubeyazıd’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ağrı Dağı'nın eteklerine kurulmuş Doğubeyazıt'ta Türkiye'nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla kullanılan İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayı’ndan sonra inşaa edilmiş en önemli saray. Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sisteminin kullanıldığı saraydır. Bu sanat harikası yapı taç kapısıyla selamlık ve harem bölümleriyle bizi karşılıyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf çekip Doğubeyazıt 'ı yukarıdan seyretme sansını yakalıyoruz. Sonrasında Bend-i Mahi çayının oluşturduğu Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir şekilde köpürerek dökülen şelalede vereceğimiz kahve molamızda bol bol fotoğraf çekip şelalenin keyfini çıkarıyoruz. Şelale gezimizin ardından Van’a doğru yolculuğumuza devam ederek varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.k otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

5. Gün Van - Çavuştepe - Akdamar Adası - İstanbul

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Van gezimize başlıyoruz. Urartulara başkentlik yapmış bu kadim topraklarda ilk gezi noktamız Çavuştepe olacak. Çavuştepe deki Urartu medeniyeti kalıntılarının yanı sıra dünyada Urartuca bilen çok az sayıdaki insandan biri olan ören yerinin bekçisi Mehmet amcaya da rast gelirsek bizler için eşsiz bir gezi olacaktır. Ardından Van'ın Gevaş ilçesine ulaşıyoruz. Gevaş' ta bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık yolculukla Akdamar Adası’na varıyoruz.10. yüzyılda Kral Gagik adına yapılan bir dönem ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Akdamar Kilisesinde rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten sonra badem ağaçlarının içerisinde kısa bir kahve molası veriyoruz. Öğle yemeğimizde Van’ın meşhur İnci Kefalini tatmayı ihmal etmeyin. Ardından Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola verip tarihte Tuşpa olarak bilinen kentte, ziyaret noktamız ülkemizin en eski kalesi olan Van Kale’si olacak . Van Kalesi’nde anıtsal Urartu’ca yazıtları görüp şehri ve Van Gölünün seyrini gerçekleştirip birçok hatıra fotoğrafı çekme fırsatımız olacak. Van Kalesi ziyaretimiz sonrasında yine ülkemizin en yeni ve en güzel müzelerinden birisi olan Van Urartu Müzesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Van şehrinin sembolü meşhur Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evini ziyaret ederek, eşsiz güzellikteki Van Kedilerini besleme imkanı buluyoruz. Bir sonraki uğrak noktamız Urartu Gümüş sanatının günümüze kadar gelerek ulaştığı en üst seviye olan Savat ve Arubani sanatlarının da sergilendiği gümüş atölyesi olacak. Gümüş alışverişlerimiz sonrasında Van Ferit Melen havalimanına gidiyoruz. THY'nın TK2747 18:40 uçuşu için c/in işlemleri sonrası bir başka programda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • YHT ile İstanbul - Ankara Tren Bileti (Saatlerde değişiklik olması durumunda transfer Midibüs ile yapılacaktır)
 • Turistik Doğu Ekspresi Ankara - Kars arası Yataklı Kompartıman bileti, 
 • THY ile Van  – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Lüks Turizm midibüsü ile programda belirtilen tüm geziler,
 • Belirtilen otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Erzincan şehir gezisi,
 • Erzurum şehir gezisi,
 • Akdamar Adası Tekne ücreti,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Bahşişler ve bağışlar,
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel harcamalar,
 • Tren yolculuğunda yapılacak tüm harcamalar,
 • Çıldır Gölü’nde kızak gezisi, (Gölün buz tutmuş olması durumunda)
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Öğle yemekleri,
 • Öğle ve akşam yemeklerinde alınan içecekler,
 • Otel ekstraları,
Tur Tarihleri ve Fiyatları
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
08.03.202318.180,00 TL
9.999,00 TL
36.360,00 TL
19.998,00 TL
--Taksitler »
Tur Notları

Tur Notları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.
ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

İptal Şartları

Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.

Kampanyalar

Kampanyalar

150 TL Hediye Bonus

Garanti BBVA POS’larından tek seferde yapacağınız 2000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 75 TL, toplam 150 TL bonus verilecektir.

Kampanya Detayları:

 • Garanti BBVA POS'larından tek seferde yapacağınız 2000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 75 TL, toplam 150 TL bonus verilecektir.
 • Kampanya 1-31 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerlidir.
 • Kampanya müşteri bazındadır ve her müşteri en fazla 150 TL bonus kazanabilir.
 • Kampanya kapsamında ticari kredi kartıyla ikinci harcamayı yapan esnaf ve KOBI üye işyeri olan Garanti BBVA POS sahiplerine özel ekstra 20 TL bonus verilecektir.
 • Garanti BBVA POS sahipleri en fazla 170 TL bonus kazanabilir. Sadece son 3 ay içerisinde POS cirosu geçiren müşteriler ek ödülü kazanabilir.
 • Kampanyaya sadece BonusFlaş uygulaması üzerinden katılım sağlanabilir.
 • BonusFlaş üzerinden katılmak için ilk harcamadan önce HEMEN KATIL'ın tıklanması gerekmektedir.
 • Garanti Bonus'lar, Money Bonus, Paracard Bonus, Bonus Business, Easy, Flexi, Bonus Flexi ve Bonus Genç kredi kartları ve bu kredi kartlarının ek kartları kampanyaya dahildir.
 • Aynı gün aynı işyerinden yapılan harcamaların sadece ilki dahil edilecektir.
 • Kazanılan bonuslar 3 Ocak – 3 Şubat 2023 tarihleri arasında kullanılabilir. Kullanılmayan bonuslar 4 Ocak 2023 tarihinde geri alınacaktır.
 • Kampanya oteller, tatil köyleri, seyahat acentaları, tur operatörleri ve seyahat gemileri firmalarını kapsamaktadır.
 • Havayolu firmalarından yapılan harcamalarda geçerli değildir.
 • Sadece şahıs şirketi sahibi müşteriler ticari kartları ile BonusFlaş üzerinden kampanyaya katılım sağlayabilmektedir. Tüzel müşteriler kampanyaya dahil değildir.
 • Bonus sanal kartlar, internetten yapılan harcamalar, MoTo (Mail order, Telephone order), temassız işlemler dahildir.
 • Düzenli ödeme talimatı, otomatik ödemeler, bonus kullanımları dahil değildir.
 • Kampanyaya FastPay ile yapılan işlemler dahil değildir.
 • Sadece yurtiçinde yapılan peşin ve taksitli işlemler harcamalar dahildir.
 • Kampanya dahilinde iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır.

150 TL Hediye World Puan

31 Aralık tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, tek seferde yapacağınız her 2000 TL ve üzeri harcamalarınıza 75 TL, toplamda 150 TL Worldpuan hediye.

Kampanya Koşulları

 • Tek seferde yapacağınız her 2000 TL ve üzeri harcamalarınıza 75 TL, toplamda 150 TL Worldpuan hediye!
 • Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar dahildir.
 • Kampanyaya peşin ve taksitlendirme yapılabilen harcamalar dahildir.
 • Dijital kartla yapılan harcamalar kampanyaya dahildir.
 • Aynı gün aynı üye işyerinden tek seferde yapılacak 2000 TL ve üzeri harcamanın ilki kampanyaya dahil olacaktır.
 • Kampanyaya SMS (kısa mesaj) ile veya World Mobil uygulaması üzerinden katılım yapılabilecektir.
 • Kampanya müşteri bazında geçerli olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 150 TL Worldpuan kazanabilir.
 • Kampanya kapsamında tek seferde yapılan her 2000 TL ve üzeri alışverişe 75 TL toplamda 150 TL Worldpuan kazanılacaktır.
 • Kampanyaya katılım yapılması durumunda kampanya kapsamında kazanılan Worldpuan'lar 4 Ocak 2023 tarihine kadar en az 1 adet kullanıma açık bireysel kredi kartı olması durumunda yüklenecek olup, Worldpuan’ların son kullanma tarihi 4 Şubat 2023’dür.
 • Kullanılmayan Worldpuan’lar 5 Şubat 2023'de geri alınacaktır.
 • Yapı Kredi bireysel kredi kartı ve bireysel TL card müşterilerinin, SMS ile kampanyaya katılmak için SEYAHAT yazıp bir boşluk bırakarak müşteri numaralarını 4454'e göndermeleri gerekmektedir.
 • Müşterilerin SMS katılımı yapabilmesi için açık statülü en az 1 adet Yapı Kredi bireysel kredi kartlarının veya bireysel TLcard’larının olması gerekmektedir.
 • World Mobil uygulamasından kampanya katılımı yapılırsa SMS ile katılım yapılması gerekmemektedir.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.