Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Akdamar Adası Turları

17.06.2024 - 17.06.2025 tarihleri arasında 1 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Doğu Anadolu Turu THY ile 4 Gece

Doğu Anadolu Turu THY ile 4 Gece
İstanbul Çıkışlı 03.09.2024 Doğu Anadolu Turları Tur Kodu: 2275 Tur Güzergahı
Uçaklı
4 Gece 5 Gün
Diğer Tarihler Diğer 0 Tur Tarihi
400 TL ParafPara
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Akdamar Adası Turu

Van – Akdamar Adası tarihi güzellikleri, eşsiz dokusu ve mavi ile yeşili bir arada tutarak kusursuzluğu barındırırken; Akdamar Adası turu ile doğu Anadolu bölgesinin doğal ve kültürel güzelliklerini, Medeniyetin geride bıraktığı eşsiz izleri ve dokusu ilk günkü gibi kalan çarşılarını yakından keşfetme şansına sahip olmak ister misiniz?
Bugün dünyanın her yerinden bilinen ve turistlerin ile odağı olan Akdamar Adası Turu ile Unesco Dünya mirasları listesine aday İshakpaşa Sarayı ve Ani harabeleri ziyaretleri sayesinde tarihine tanıklık edebilirsiniz.
Peki, ya nemrut krateri ve Urartu kaleleri?
Akdamar Adası’nın köklü tarihine ve muazzam sanatsal yönüne rotanızı çevirin.
Urartular, Bizans İmparatorluğu ve Ermeni Krallıkları ile Anadolu Türk Beylikleri dâhil efsane tarihi keşfe çıkmaya hazırsanız, Akdamar Adası coğrafyası sayesinde tüm ezberden tabularınızı yıkacaksınız.

Akdamar Adası Yurtiçi Turlar

Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden düzenlenen Akdamar adası yurtiçi turları ile Van gölü kıyısı ile Bitlisin arasına konuşlanmış bu tarih ve sanat kokan adanın merkezi anlamda hayatına dokunmuş olacaksınız.
İçerisinde ki Akdamar kilisesi, anıt müzesi ve sanat kokan eserleri ile bölgenin ne denli kıymetli olduğunu görebileceksiniz.
Bölgede sağlanan huzur ortamı ile son dönemlerde turizm alanında hareketlenmesi, kentte ki inanç turizmini de ön plana çıkarıyor.
Surp Haç Kilisesinde ibadetlerine hali hazırda devam eden ermeni kesim, “hoşgörü adresi” olarak tanımladıkları ada hayatlarında belirli günlerde ayin organizasyonları yapıyorlar.
Akdamar Adası Yurtiçi Turları ile doğu bölgesinin eşsiz manzarasını yakından seyre dalacak, dar sokakları ile her dokusundan sanat fışkıran emsalsiz yapılarına hayran kalacaksınız.

Akdamar Adası Tatil

Van gezi turunuza eklemekten büyük memnuniyet duyacağınız totalde 70.000 m2 yüz ölçümüne sahip Akdamar adası seyahatiniz içerisinde tatil olanağınız olduğunu biliyor muydunuz?
Ermeliler tarafından yapılan kilise, Hurkan köprüsü, Ayanis Kalesi, Erçek gölü ve Zernek kalesi gibi adanın simge yerlerini tatiliniz boyunca keşfe çıkabilirsiniz.
Sarp kayalıklarla çevrili bu ada içerisinde dünya telaşından uzak, hayatın temposundan arınmış ve kendinizi zamana kıyasla huzura bırakacağınız tatil planınız çerçevesinde baharın şık dokusu ile uyanırken, badem ağaçlarının arasından esen serinliğin dingin sularına karışacaksınız.
Akdamar Adası tatili planlarken; sizi karşılayacak denizlerden küçük ama göllerden de oldukça büyük ada içerisinde ki uçsuz bucaksız doğa ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Akdamar Adası Ekonomik Tatil

Çağın ötesinde bir tatil anlayışı isteyenlerdenseniz, Akdamar Adası ekonomik tatil paketleri nezdinde tercih yapabilirsiniz. Tarih kokan dokusu, vadileri anımsatan şık görüntüsü, tablolardan çıkmışçasına büyüleyici renkleri ve huzurun sakinlikle bir araya geldiği o eşsiz duygu. Daha ne istenebilir ki?
Akdamar Adası ekonomik tatil planları yapan bireylerin, İzzetin Şir Camisi ve Külliyesi, Halime Hatun Kümbeti, Selçuklu Mezarlığı gibi kültürel mirasları da ziyaret ederek tarihin dokusuna tanıklık edebilirsiniz.
Tatile çıkmak için en uygun zaman her daim ilkbahar-yaz dönemi olmuştur.
Akdamar Adası, özellikle ilkbaharda badem ağaçlarının açan çiçekleri ile ayrı bir güzelliğe bürünürken, adaya tatil için bahar aylarında gelmeniz çok daha uygun olacaktır çünkü kusursuz güzelliklere gebe olan Akdamar adası ile eşsiz zarafete tanıklık edeceksiniz.

Akdamar Adası Uygun Fiyatlı Turlar

Tatile çıkmak herkesin en doğal hakkı.
Yoğun iş-hayat temposu içerisinde bazen ne denli yorulduğumuzu, zamanı kovaladığımızı fark edemiyoruz bile ancak uzun bir tatil periyodu planlayamıyorsak dahi günü birlik turlar nezdinde kendimizi iyi hissedeceğimiz anlara imza atabiliriz. Bu bağlamda ön plana çıkan Akdamar Adası Uygun Fiyatlı Turlar listesine göz atabilir, bütçeniz için uygun fiyatlı turları belirleyebilir ve anın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Daha Fazla Oku