Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Uygula

Yezd Turları

03.12.2023 - 03.12.2024 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Yezd Turları 

Yezd turları, Türkiye’den başlayarak İran’ın en özel lokasyonlarından birini keşfe uzanan eşsiz bir seyahat rotasıdır. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve modern şehircilik yapısıyla Yezd, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Oldukça köklü ve kadim bir geçmişe sahip olan kent, kendine özgü dokusuyla 5000 yıllık geçmişinden izleri bünyesinde barındırıyor. 

Her ne kadar İran’a yönelik yapılan seyahatler çoğunlukla İsfahan ve Şiraz gibi merkezlere olsa da Yezd, en az bu kentler kadar iddialı bir rotadır. Büyük oranda Türkiye merkezli olarak Van’dan başlayan Yezd turları, bu iki muhteşem kenti de gezebilme fırsatı sunar. İran’ın tarihi ve kültürel dokusunu en kreatif şekilde keşfedebileceğiniz Yezd turu ile unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. 

En İyi Yezd Turları 

En iyi Yezd turları, büyük oranda 8 gecelik konaklama seçenekleriyle sunulur. İran’ın muhteşem atmosferini ve tarihi dokusunu yerinde keşfetmek isteyenler için Yezd turu, son derece doğru bir tercihtir. Yezd turlarının rotası çoğunlukla Van’dan başlar. Uçaklı turlar arasında yer alan bu turda, ilk destinasyon yine bölgenin antik ve önemli kentlerinden biri olan Tebriz’dir. 

Tebriz’in ardından İran’ın eşsiz kültürel mirasını keşfetmek üzere bir sonraki destinasyon başkent Tahran’dır. Burada İran’a özgü lezzetler, Fars kültürünü yansıtan mimari eserler, İran’ın doğal dokusunu keşfetmek için birçok cazip seçenek bulunur. Yezd turları kapsamında bir sonraki destinasyon ise İran’ın en önemli cazibe merkezlerinden İsfahan’dır. İsfahan, kadim geçmişiyle, adeta tarih içerisinde bir yolculuğa çıkacağınız eşsiz bir okuya sahiptir. 

Yezd Turları Gezilecek Yerler 

Yezd turları gezilecek yerler açısından son derece geniş yelpazeli seçeneklere ev sahipliği yapıyor. İran’ın en önemli turizm merkezlerinde tur boyunca, konfor dolu bir seyahat gerçekleştirebilir ve Fars kültüründen izleri derinlikli olarak yerinde keşfedebilirsiniz. Ayrıca tur boyunca, Fars ve İran mutfağından eşsiz lezzetlerinden tadına bakmanız da mümkündür. Tur süreci boyunca size eşlik edecek olan rehber, Fars kültürünü ve bölgenin tarihsel arka planını en iyi şekilde keşfetmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda Yezd turları, Ortadoğu’nun en özel doğal güzelliklerini de yerinde gözlemleyebilme fırsatı sunuyor.

Daha Fazla Oku