Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula

İsfahan Turları

24.02.2024 - 24.02.2025 tarihleri arasında 1 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Pelin Batu ve Shahzadeh N. Igual ile İran Turu - THY ile 6 Gece - Tüm Turlar Dahil

Pelin Batu ve Shahzadeh N. Igual ile İran Turu - THY ile 6 Gece - Tüm Turlar Dahil
İstanbul Çıkışlı 07.04.2024 Orta Doğu Turları Şiraz - Yezd - İsfahan - Kaşan - Tahran
Uçaklı
Vizesiz Tur
6 Gece 7 Gün
Ekstra 3.000TL'ye varan İndirim
300 TL ParafPara Kampanyası
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

İshafan Turları 

İsfahan, İran’ın İsfahan vilayetinin başkentidir; bu bölge aynı zamanda Büyük İsfahan olarak geçer ve İran’ın en kalabalık vilayetlerinden birisidir. Bir zamanlar dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olan İsfahan, İran’ın İslami kimliğinde önemi bir yere sahiptir. Şehirde görülmesi gereken birçok yer bulunur. Özellikle İslam ve Fars kültürlerinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan eserler İsfahan’ı ziyaret eden hemen herkesin büyük beğenisini toplamayı başarır. Tatili yeni yerler keşfetmek için bir fırsat olarak görenler için İsfahan turları en güzel seçeneklerden birisi olabilir. 

İsfahan’da Görülmesi Gereken Yerler 

İsfahan 1050 – 1722 yılları arasında dünyanın en gözde şehirlerinden birisi olmayı başarmıştır; günümüzde dahi bu süreçte oluşan birikimini en iyi şekilde muhafaza ediyor. İsfahan turları sırasında ziyaret edilebilecek ilk yerlerden birisi Nagsh-e Jahan Meydanı’dır. Şehrin en hareketli bölgesi olan meydan aynı zamanda dünyanın en büyük 5. AVM’’sine ev sahipliği yapar. 

İsfahan turları esnasında görülmesi gereken bir diğer yerse İmam Meydanı’nın batısında kalan Kraliyet sarayıdır. Asıl adı Ali Gapu olan saray 1597 yılında Şah Abbas’ın emri üzerine inşa edilmiştir. Meydana hakim olan saray 6 kattan oluşur. 

İsfahan turlarına katılanların uğrak noktalarından birisi olan Bazar-e Bozog’dur. İran’ın en tarihi ve en etkileyici pazarlarından birisi olan Bazar- e Bozog’un içerisinde dünyaca ünlü İran halıları, el sanatı, bakır ve oyma sanatlarına dair pek çok ürün bulunur. İsfahan turları kapsamında şehri gezerken sevdikleriniz için hediye almak isterseniz en uygun adres bu pazardır. 

İsfahan’da doğal güzelliklerde görmek isterseniz, Zayenderud nehri tam size göre. Şehrin merkezinden geçen su kaynağının üzerinde pek çok köprü bulunuyor. Bu köprülerde bazıları modern mimarinin örnekleriyken bazıları ise tarihi olma özelliğini taşıyor. İsfahan turları denildiğinde akla ilk gelenlerden olan nehir soluklanmak için ideal. 

Uygun Fiyatlı İsfahan Turları

MNG Turizm tarafından sunulan uygun fiyatlarla İsfahan’ı gezebilirsiniz. İsfahan turları kapsamında bir döneme adını altın harflerle yazdıran bu şehri baştan aşağı keşfedebilirsiniz. Yolculuğunuz boyunca konforunuzu düşünen MNG Turizm’le seyahatinizi en rahat şekilde gerçekleştirirken telefonunuzun şarjını sıklıkla kontrol etmenizde yarar var. 

Daha Fazla Oku