Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Güney Fransa Turları

18.07.2024 - 18.07.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Güney Fransa Turları

Dünyanın en çok ziyaret alan bölgelerinden biri olan Güney Fransa’da güzel bir tatil yapmak ve eşsiz anlar yaşamak için yurtdışı turlar içerisinde yer alan seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Avrupa turu seçeneklerimiz arasında yoğun ilgi gösterilen turlar ve Fransa turları; birden fazla seçenekle sizlere sunulmaktadır. 

Güney Fransa filmlere konu olan sahilleri ve renkli gece hayatı ile dünyanın en ok turist ağırlayan bölgesidir. Ülkenin turizm gelirlerinin büyük kısmını karşılayan bölgede mükemmel bir Fransa tatili yapmak için yurtdışı turlar içerisinde sunduğumuz en iyi alternatiflerden olan güney Fransa turunu tercih edebilirsiniz.

Güney Fransa Turları ile Gezilecek Yerler

Fransa’da öncelikli olarak görülmesi gereken merkezlerdendir. 

Kültür – Sanat ve Tarihi Mekanlar

Güney Fransa, kültürü ve tarihi yapıları ile özel bir konumda bulunmaktadır. Tarihinin parçası olan yapılarını günümüze kadar korumayı başarmıştır. Fransa, köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. Dönem dönem ülke sınırları içerisinde gerçekleşen huzursuzluklar ve savaşlardan olumsuz etkilenmişlerdir. Ancak tekrar eski haline dönmeyi başarmış ve daha da etkili bir biçimde devam etmişlerdir. 

Güney Fransa, mimari yapı örnekleri ile dev bir arşivdir. Farklı dönem, kültür ve dokuların mimariye yansımasını görebilirsiniz. Özellikle bu konuda hassasiyet göstermektedirler. 16. Yüzyıldan pek çok mimari sembolü, bugün Fransa yapılarında görebilirsiniz. 

En iyi tatil için Güney Fransa Turlarını Seçin

Güney Fransa Turu veya Güney Fransa tatili yapmak istiyorsanız, size sunduğumuz tur fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Aileniz ve sevdikleriniz ile beraber keyifli bir Fransa tatili yaşamak istiyorsanız, Güney Fransa doğru adrestir. Ayrıca birden fazla lokasyona ulaştıracak tur seçeneklerimiz ile tatillerinizi zenginleştirebilirsiniz. 

İngiltere gibi Güney Fransa’da da katı kurallar sosyal hayatını etkilemektedir. İnsan ilişkilerinde mesafe olmak zorundadır. Dışarıdan ülkelerine gelen kişilerden de bu toplum kurallarına uymaları beklenmektedir. 

Yeme - içme

Her konuda özgün olan Güney Fransa, mutfak kültüründe de tamamen kendine özgü lezzetleri bir araya getirmektedir. Ülke içinde yer alan restoranlarda, Fransız lezzetlerini tadabileceğiniz farklı mekanlar bulunmaktadır. Fransa tatları haricinde de dünya mutfağı lezzetlerini sunan restoranları bulabilirsiniz. Fransız mutfağı; dünyanın en farklı ve lezzetli mutfakları arasında başı çekmektedir.

Etkinlikler

Fransa’ya özgü oldukça fazla sayıda festival düzenlenmektedir. Yılın her döneminde festivallere büyük katılım olmaktadır. Yerel halkı tarafından da festivaller ilgiyle takip edilmektedir. 

Örneğin Cannes; dünyanın en çok takip ettiği ikinci film festivalidir ki, en az akademi ödülleri kadar kıymetli bir ödül olduğu kabul edilir. Bunun gibi ülkede düzenlenen çok sayıda etkinliğe katılabilir, çok iyi zaman geçirebilirsiniz.

Dünyaca ünlü futbol kulüpleri ve Güney Fransa milli takımıyla, futbol coşkusu Fransa’da da yaşanmaktadır. Ülkenin tamamı futbol ile ilgilenmiyor ancak büyük bir çoğunluğu için futbol önemli bir yer tutmaktadır. 

Fransa’da üniversiteler ve haliyle genç nüfus sayısı fazladır. Genç nüfusun fazla olmasıyla gece hayatı da dinamik bir şekilde yaşanmaktadır. Ancak her bölgede gece hayatı bu kadar hareketli geçmemektedir. Özellikle gençlerin olduğu Güney Fransa şehirlerinde eğlence mekanları hizmet vermektedir. 

Alışveriş

Güney Fransa’da birden fazla alışveriş noktası bulunmaktadır. Caddelerinde ünü markaların mağazaları, butikler, özel tasarımların olduğu dükkanlar ve alışveriş merkezlerini bulabilirsiniz. İtalya kadar moda bu topraklarda hakimiyet sürdüğü söylenebilir. Bu nedenle yerel halk, alışverişe ve kaliteli ürünlere önem vermektedir. Antika ve Retro eşya ya da ikin el kitapların satıldığı mağazalar, Güney Fransa’da ilgi gören alışveriş noktalarındandır. 

Alışveriş mağazalarının haricinde hediyelik eşyalar alabileceğiniz, alışveriş mağazaları bulunmaktadır. Fransa’da özellikle hediye olarak şarap tercih edilmektedir. Ancak farklı hediyelik eşyaları da Fransa mağazalarında bulabilirsiniz.

Güney Fransa’ya Ulaşabileceğiniz Turlar

Güney Fransa Turları Fiyatları ve Fırsatları

MNG Turizm; her zaman en iyi tatil fiyatları ve kaliteli hizmeti müşterilerine sunar. Sunduğumuz hizmetlerin her biri, detaylı bir planlama sonrasında siz misafirlerimize arz edilmektedir. Güney Fransa turu fiyatları araştırması yaparken, size sunduğumuz uygun fiyatlı Avrupa turları sayfalarını incelemeden kararınızı vermeyin. Hemen sitemizden Güney Fransa turları için erken tatil rezervasyonu yaptırabilir ve indirimli tur fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Oku