Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Siem Reap Turları

25.06.2024 - 25.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Siem Reap Turları

Yurtdışı turları arasında özel bir yere sahip olan Siem Reap turları, bu egzotik kenti doyasıya görmenizi sağlıyor. Kamboçya’nın kuzey bölgesinde yer alan bu kentin pek çok özelliği de bulunuyor. Siem Reap tatili düşleyenler MNG Turizm tarafından hazırlanan Kamboçya turları ile bu eşsiz kenti doyasıya gezebilir.

Güney Asya ve Asya Turları içerisinde yer alan bu yurtdışı turlar, en iyi deneyimi yaşayabilmeniz için firmamız tarafından özel şartlarla size sunulur. En iyi deneyime hemen ulaşmak için yapmanız gereken sadece sitemizden rezervasyon yaptırmaktır. Sizin iççin en iyi dünya turu seçeneklerini sunuyor olacağız.

Siem Reap Turu İle Gezilecek Yerler

  • Angkor Arkeolojik Sit Alanı
  • Angkor Wat Tapınağı
  • Angkor Thom Tapınağı
  • Ruluos Tapınakları
  • Angkor Ulusal Müzesi

Kültür – Sanat ve Tarihi Mekanlar

Kamboçya’nın turist çekmesinde başlıca görevi üstlenmiş olan Siem Reap şehri, Angkor Arkeolojik Sit alanı sayesinde yılın hemen hemen her dönemi popülerdir. Arkeolojik alana ulaşım Siem Reap üzerinden sağlandığından kentin turizm açısından oldukça gelişmiş olduğu da apaçık ortadadır.

802 yılında Siem Reap üzerinde inşa edilmeye başlayan Angkor Tapınakları, dönemin Khamer Krallığının en büyük kanıtları olarak kabul ediliyor. Henüz tarihin çok erken safhalarında inşa edilmeye başlayan bu tapınakların her biri Hindu tanrılara sunulmuştur. 

Binlerce olduğu düşünülen tapınaklardan yalnızca 70 tanesine tam olarak ulaşılabilmiştir. Fakat bu 70 tapınak da dönemin tarihsel dokusunu kavrayabilmek ve hissedebilmek açısından önemlidir. Angkor Arkeolojik Sit Alanı da bu tapınakları meraklıları ile buluşturuyor. Sit alanının olası bir Siem Reap planında başlıca görülecek yerlerden biri olması gerekiyor.

Angkor Arkeolojik Sit Alanı’nın en görkemli ve meşhur tapınağı olan Angkor Wat da ilk önce görülmesi gereken değerlerden biridir. Hindu dininin baş tanrılarından Vishnu için inşa edilen bu tapınak, toplamda üç kattan oluşmaktadır. 

Tapınaklar Ülkesinde Eşsiz Bir Deneyim Yaşayın

Bölgede yer alan en çarpıcı tapınaklardan olan Angkor Wat, ziyaretçi kabul ederken bazı kurallar da uyguluyor. Bu kuralların başında da giyim kuşam geliyor. Tapınaktan içeri girmek içim omuzlarınızın tamamen kapalı olması gerekiyor. Giymiş olduğunu kıyafetin de dizlerinizi tamamen örtmüş olması bekleniyor. Aksi takdirde tapınağa girmenize izin verilmiyor.

Özellikle güneşin doğuşunu da izlemek için güzel bir nokta olan Angkor Wat, Siem Reap tatili süresince birkaç kez ziyaret edilebilir.

Bir diğer öneli tapınaklar topluluğu olan Angkor Thom da mutlaka görülmesi gereken noktaların başında geliyor. İçerisinde beş adet tapınağın yer aldığı Angkor Thom kısmı da en az Angkor Wat kadar ilgi çekebiliyor. Bölgede yer alan Bayon tapınağı ise bu beş tapınak arasında en dikkat çekenidir. 

Bayon Tapınağı’na “Gülen yüzler tapınağı” da denmektedir. Bunun sebebi ise tapınakta 216 adet gülen yüzün bulunmasıdır.

Siem Reap’ın bir diğer önemli noktası olan Ruluos Tapınaklar grubu da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başını çekiyor. Kente 15 km uzaklıkta bulunan bu bölgede de pek çok tarihi tapınak yer alıyor. 

Angkor Arkeolojik Sit Alanı sizi çok etkilediyse Siem Reap’ta yer alan Angkor Ulusal Müzesi’ne de bir ziyaret düzenleyebilirsiniz. Müzede yer alan her bir eser Angkor bölgesinden çıkartılmış olan eserlerdir. Bu eserlerin arasında Hindu ve Budist tanrıların heykelleri ve rölyefler yer alıyor. Üstelik müze binası da tek başına görülmesi gereken mimari bir eser olarak algılanabilir.

Siem Reap’a Ulaşabileceğiniz Turlar

Siem Reap Turları Fiyatları Ve Fırsatları

MNG Turizm, yurtdışı tatil fiyatları kapsamında büyük fırsatlar sunuyor. Asya bölgesinin incisi ve en çok turist çeken bölgesi kabul edilen Siem Reap turları için de indirimli tatil erken rezervasyon fırsatları mevcuttur. Ucuz tatil ve en iyi tatil mottoları ile yola çıkan firmamızın Asya turlarına mutlaka bir göz atın.

Erken rezervasyon ile indirimli turlar elde etmek için şimdi harekete geçin. Size özel olarak sunduğumuz farklı fırasatları değerlendirebilir, en ucuz yurt dışı turlar içerisinden en kaliteli seçimi hemen yapabilirsiniz

Daha Fazla Oku