Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Saigon Turları

22.06.2024 - 22.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Saigon Turları

Yurtdışı turları arasında özel ve egzotik bir yere sahip olan Saigon turları, MNG Turizm güvencesi ile büyük fırsatlar sunuyor. Vietnam tatili düşünenler için büyük bir fırsat olan bu egzotik kent, farklı kültürleri tanımak için de tercih edilebilir. Yeni adı Ho Chi Minh olan ve bir süredir Saigon olarak bilinen bu kenti daha yakından tanıyabilirsiniz. 

Asya Turları arayışınıza en iyi çözümlerden bir tanesi olan Saigon Turu; en iyi yurtdışı turlar içerisinde yer alır. Mistik ve benzersiz dokusu ile bölge, mükemmel bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlar. Biz size bu deneyimi en uygun koşullarla yaşayabileceğiniz alternatifleri sunuyoruz.

Saigon Turu İle Gezilecek Yerler

  • Notre Dame Katedrali
  • Saigon Posta Ofisi
  • Thien Hau Temple

En İyi Asya Turu Deneyimi

Saigon, Vietnam Savaşı sırasında yaşadığı buhranın ardından kendini çabucak toparlamayı başarmış bir kenttir. Öyle ki Saigon demek Asya’nın en hareketli ve eğlenceli kenti de demektir. Yeni adı Ho Chi Minh olarak bilinen bu egzotik kentte görmeniz gereken pek çok sembolik mekan mevcut.

Saigon’un ikonik yapılarının başında Notre Dame Katedrali geliyor. Kentin 1. Bölge olarak adlandırdığı kısımda yer alan bu tarihi katedral, mimari yapısıyla büyük dikkat çekiyor. Saigon’un Fransız sömürgesi olduğu dönemlerde yapılan katedral, neo – Romanesk mimari akımının bütük özelliklerini taşıyor.

Katedralin kırmızı tuğladan yapılmış dış cephesi ve farklı vitray çalışmalarından oluşan camları büyük beğeni topluyor. Notre Dame Katedrali, Saigon şehrinin en görkemli ve eşsiz yapısı olarak adlandırılıyor. Öyle ki katedralin inşası esnasında gerekli olan tuğlalar da Marsilya’dan getirilmiştir. Yani katedralin inşası da bir o kadar görkemli olmuştur.

Katedral, günümüzde de hizmete açık ve kentte yaşayan Hristiyan nüfus için hizmet vermeye devam ediyor. Bu yüzden binayı istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Görkemli Yapılar ile Tarihi Yaşayın

Saigon denildiğinde bir diğer akla gelen ikonik yapı da Saigon Merkez Posta Ofisi binasıdır. Bina, kentin merkezinde ve Notre Dame Katedrali’nin hemen karşısında yer almaktadır. 19. Yüzyılın son dönemlerinde yaptırılan bu görkemli bina da tarihinin bütün özelliklerini yansıtıyor.

Neo – barok süslemeler ile görkemli bir bina olduğunu belli eden Saigon Merkez Posta Ofisi, günün her saati turistlerin ilgisini çekebiliyor. Posta ofisi günümüzde de hala hizmete açık ve turistler için de kartpostal yollama hizmetlerini sunuyor. Bu yüzden mesai saatlerinde binayı ziyaret edebilirsiniz.

Her ne kadar Fransız mimarisinin çarpıcı özelliklerini taşıyor olsa da Saigon Merkez Posta Ofisi, Vietnam’ın egzotik havasını yansıtmayı da başarıyor. Bu yüzden binayı mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listenize eklemelisiniz.

Vietnam’a gidip de hiç tapınak görmeden dönmek olmaz. Bu yüzden Saigon kentinin bir diğer göze çarpan binalarından olan Thien Hau Temple’ı ziyaret etmelisiniz. 19. Yüzyılın başlarında inşa edilen bu tapınak, deniz tanrıçası Mazu adına yapılmış ve ona ithaf edilmiştir. Günümüzde de hala aktif olarak hizmet veren bu Budist tapınağını günün belli saatlerinde turistik amaçlı ziyaret edebilirsiniz. 

Tarihi tapınak, kentin 5. Bölge olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. Bölge, kent merkezine de yaklaşık 20 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Tapınağın dış mimarisi oldukça renkli olup deniz tanrıçası için bazı çizimleri barındırıyor. Bunun yanı sıra tapınağın iç mimarisi de oldukça büyük beğeni topluyor.

Saigon’a Ulaşabileceğiniz Turlar

Saigon Turları Fiyatları Ve Fırsatları

Saigon turları, MNG Turizm güvencesi altında yapılan en egzotik turlardan biridir. MNG Turizm Asya turları için de indirimli tatil erken rezervasyon fırsatlarını sunuyor. Mottosu ucuz tatil ve en iyi tatil olan firma, Saigon için de yılın belli dönmelerinde kampanyalar oluşturabiliyor. Yurtdışı tatil fiyatları arasında en avantajlı seçeneklerden biri olan Saigon için hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz

Daha Fazla Oku