Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Meksika Turları

25.06.2024 - 25.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Meksika Turları

Bir Latin Amerika ülkesi olan Meksika farklı dokusu ile son derece dikkat çeken yerlerden birdir. Meksika turları ile bölgeyiz ziyaret edebilir ve keşfedebilirsiniz. Bu turlar sayesinde rutin tatil planlarını bir kenara bırakıp farklı yerler görebilirsiniz. Tur fırsatları yeni yerler keşfetmeniz için oldukça önemlidir. Özellikle etkili ve doğru bir tur ile bu önemli ülkeyi en iyi şekilde gezebilirsiniz. Düzenlediğimiz Meksika turları ile bu olanaklara sahip olabilirsiniz. 

Meksika Turu ile Gezilecek Yerler

 • La Candelaria tarihi mahallesi
 • Casa del Narino
 • El Carmen kilisesi
 • Plaza Bolivar
 • Santa Clara kilisesi
 • Zipaquirá Salt Katedrali
 • Anayasa Meydanı
 • Metropolitana Katedrali
 • Palacio Nacional Hükümet Sarayı
 • Ulusal Antropoloji Müzesi
 • Güneş Piramidi
 • Ay Piramidi 
 • Ölüler Yolu
 • Merida
 • El Castillo

Kültür-Sanat ve Tarihi Mekanlar

Meksika birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve bu yönü ile de farklı kültürlere sahip bir ülkedir. Son derece hareketli ve adeta beş duyununda harekete geçtiği eşsiz bir ülkedir. Tarihte bölgede ilk olarak Azteklerin yaşadığı düşünülmektedir. Yani ülkenin oldukça eski bir yerleşim yeri olduğu görülmektedir. Meksika turları ile bu eski ve aynı zamanda kültürel olarak son derece etkili ülkeyi gezebilirsiniz. 

Meksika birçok yönü ile cazibe merkezi olarak kabul edilen bir ülkedir. Doğası, müziği, mutfağı ve mimarisi ile hem eğlenceli hem de çekicidir. Ayrıca insanlarının sıcakkanlı oluşu ülkede geçirilen vakti ekstra keyifli hale getirmektedir. 

Meksika turları, bölgeyi ziyaret etmek isteyenler için son derece önemli bir fırsattır. Bu turlar ile şehrin en özel yerlerini son derece konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Deneyimli rehberler eşliğine ülkenin mutlaka görülmesi ve gezilmesi yerlerini daha etkili bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. 

Çok Kültürlü Eşsiz Bir Medeniyetle Tanışın

Meksika’da etkin olarak kullanılan dil İspanyolcadır. Ülkede en yaygın bu dil kullanılsa da bunun dışında kullanılan 67 farklı dil vardır. Meksika farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir ülkedir ve bu nedenle bölgede konuşulan farklı diller vardır. 

Dil dışında ayrıca bu farklı kültürler ülkedeki yaşama da etki etmektedir. Bölgede ilk olarak Aztekler ile birlikte Mayaların yaşadığı düşünülmektedir. Bölge İspanyollar tarafından işgal edilmiştir ve bölgede çeşitli koloniler kurulmuştur. Bugün Meksika’daki kültürel çeşitliliğin en önemli sebebi bu olmaktadır. 

Meksika turları ile ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için uygun bir zaman bilgisi vermek zordur. Çünkü oldukça geniş bir alana yayılan ülkede farklı mevsimsel özellikler görülür. Bunun yanında ülke genelinde Haziran ve Ağustos arası son derece sıcak ve nemlidir. Ancak ülkenin her mevsimde farklı bir güzelliği söz konusu olduğundan, dilediğiniz zaman bu rotaya rezervasyon yaptırabilir ve turlara katılabilirsiniz.

Yeme-İçme

Son derece zengin bir mutfağa sahip olan Meksika’da oldukça lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Farklı kültürler ülkenin mutfağına da etki etmiş ve oldukça çeşitli bir hale getirmiştir. Bunun yanında ülkede en fazla tüketilen ve en meşhur olan ürün mısırdır. Ayrıca en fazla tüketilen yemeklerden biri sıcak tortilla olmaktadır. Ayrıca ülkede neredeyse her köşe başında Antojitos adı verilen atıştırmalıklar satılmaktadır. 

Etkinlikler ve Alışveriş

Ülkenin çeşitli kentlerinde herhangi bir Avrupa ülkesinde bulabileceğiniz her şeye ulaşabilmeniz mümkündür. Özellikle Amerika sınırında yer alan illerde, ciddi bir alışveriş ortamından söz etmek mümkündür. Yöresel ürünlere ise hemen her yerde kolayca ulaşabilirsiniz.

Etkinlikler bakımından ise her güney Amerika ülkesinde olduğu gibi yoğun bir takvim sizi bekliyor olacak. Mexica gece yaşantısı, size beklediğinizden çok daha fazlasını sunuyor olacak.

Meksika’ya Ulaşabileceğiniz Turlar

Meksika Turları Fiyatları ve Fırsatları

Meksika turları ile ülkeyi keyifli bir şekilde gezmek için tercihiniz MNG Turizmden yana olmalıdır. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak Meksika turlarına katılabilir ve son derece uygun fiyatlar ile iyi vakit geçirebilirsiniz. 

Meksika turları rezervasyon yaptırmak için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Birkaç dakikada rezervasyonunuzu yaptırabilir ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapmanın getirdiği taksit ayrıcalıklarından ayrıca faydalanabilirsiniz.

Daha Fazla Oku