Tıklayın Biz Sizi Arayalım ya da
444 2 000 - 0850 811 2000
Kaç Kişi
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
2.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+

Konya Turları

Filtreler
Fiyatı Olan Turları Göster
Turlar
  Kalkış Yeri
    Sırala :
    Popüler
    Fiyat (Artan)
    Fiyat (Azalan)
    YHT ile Konya Turu
    • %25 Erken Rezervasyon İndirimi
    • 1 Gece 2 Gün (1 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması)
    • Yüksek hızlı tren ile ekonomi sınıfı 2+2 pulman bilet
    • 12 Taksit İmkanı
    Orta Anadolu Turu Otobüs ile 7 Gece
     %30 Erken Rezervasyon İndirimi
     MNG Turizm Özel Otobüsü ile
     7 Gece 8 Gün (6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
     12 Taksit İmkanı
     Konya'da Mevlana - Antep'te Mozaik Müzesi - Malatya'da Arslantepe - Divriği'de Ulu Cami - Sivas'ta Çifte Minerali Cami - Tokat'ta Ballıca Mağarası - Çorum'da Hattuşaş - Ankara'da Anıtkabir - Beypazarı'nda Yıldırım Beyazıt Cami ve daha fazlası bu turumuzda..
    Büyük Anadolu Turu - Otobüs Gider / Uçak Döner
     %30 Erken Rezervasyon İndirimi
     MNG Turizm Özel Otobüsü ile Gidiş - Uçak ile Dönüş
     6 Gece 7 Gün (5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
     12 Taksit İmkanı
     Konya'da Aziziye ve Selimiye Camileri  - Adana'da Ulu Cami - Antep'te Zincirli Bedesten - Halfeti'de Tekne Gezisi - Urfa'da Göbeklitepe - Mardin'de Dayrül Zaferan Manastırı - Tatvan'da Nemrut Krater Gölü - Van'da Akdamar Adası ve daha fazlası bu turumuzda..
    1

     Konya'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Mevlana'nın ölüm günü, Şeb-i Arus törenleri, her sene yerli ve yabancı misafirler tarafından ilgi ile karşılanır.

     

    Şeb-i Arus,  Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin öldüğü gecedir. Mevlana Celaleddin Rumi, bu geceyi Rabb'ine, sevgiliye kavuşma gecesi olarak düşündüğü Şeb-i Arus / Düğün Gecesi olarak adlandırır.  Şeb-i Arus her yılın aynı döneminde büyük bir coşku ve geleneksel törenler ile kutlanır. Çağlar boyunca pek çok uygarlığı ev sahipliği yapmış, evliyalar şehri Konya, Seb-i Arus törenlerinde bir başka güzel olur. Mevlevîlerin semazen gösterileri ile renklenen bu büyülü atmosferde yerinizi almak için Konya Şeb-i Arus turlarına katılabilirsiniz.

     

    “Ne olursan ol yine gel” diyen Mevlana’yı anma gecesi olan Konya Şeb-i Arus törenleri siz değerli misafirlerimiz için hazırladığımız tur programları sayesinde dopdolu geçiyor. Konya turları ile Unesco tarafından koruma altına alınmış eserlere sahip eşsiz ve dünyaca bilinen bir şehri gezme fırsatı da yakalamış oluyorsunuz.

     

    Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan medeniyetlere ev sahipliği yapan Konya, cilalı taş devri, kalkolitik ve erken bronz çağlarına ait izlerden Roma, Bizans ve Osmanlı egemenliğinde geçen yıllardan kalma büyük eserlere sahiptir. Konya gezi turları ile Aziziye ve Selimiye Camileri, Konya Mevlana Müzesi, Derviş Hücreleri ve Mevlevi Hamuşanı, Üçler Mezarlığı, İstiklal Harbi Şehitliği, Şems-i Tebrizi Türbesi, İplikçi Cami, Şerafettin Cami, Alaeddin Cami ve Tepesi ve müze gezileri gerçekleştirilebilir.

     

    Konya’da geçirilen zaman içinde tasavvuf müziğini dinlemek ve bölgenin kültürünü yakından tanımak için zaman ayırmalısınız.

     

    Konya Şeb-i Arus Turları hem bu birbirinden değerli yerleri gezme hem de Şeb-i Arus törenleri kapsamında gerçekleştirilen özel sema törenine katılma fırsatını sunacaktır. Tur kapsamında alacağınız profesyonel rehberlik hizmeti ile muhteşem bir Konya turu sizleri bekliyor olacak.

     

    Ankara ve İstanbul çıkışlı Konya Şeb-i Arus turları hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 2000’i arayarak seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

    E-Bülten

    Tatiliniz Güvende
    20 yıldır MNG Tur'a güvenen milyonlar arasına katılın
    Müşteri Memnuniyeti
    Mutluluğunuz için tatiliniz sırasında da yanınızdayız
    Güvenli Online Alışveriş
    256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş
    Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!
    Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için info@mngturizm.com'dan veya 444 2000 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
    2020 Tüm hakları saklıdır. Sitede ki hiç bir materyal izinsiz kopyalanamaz veya teklif edilemez.