Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Kore'de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Kore’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Güney Kore, bir gezginin bir destinasyonda isteyebileceği her şeyi sunan bir ülkedir. Uzun ve büyüleyici bir tarihe, harika bir kültüre, lezzetli yemeklere, dost canlısı insanlara ve mükemmel bir turizm altyapısına sahiptir. Aynı zamanda, dünyanın ziyaret edilebilecek en eşsiz cazibe merkezlerinden birine, teknik olarak hala savaşta olan iki ülke arasındaki askeri sınırın bir parçasına sahiptir. 

Kore’de gezilecek ve yapılacak çok şey var. Ancak planlarınızı iyi bir şekilde gerçekleştirebilmeniz ve size rehber olması için hazırlamış olduğumuz Kore’de mutlaka görülmesi gereken yerler listemiz, programınıza doğru karar vermeniz açısından size yardımcı olacaktır.

Changdeokgung Sarayı

15. Yüzyılda Joseon Dyantasy tarafından Seul çevresinde inşa edilen beş büyük saraydan Changdeokgung Sarayı her zaman kraliyet ikametgahı olarak tercih edildi. Kral ve kraliyet ailesinin günlük hayatlarını yaşadığı yer burasıdır.

Saray sadece tek bir bina değil, bir bina kompleksidir ve her biri farklı bir amaca hizmet etmiştir. Bazıları konaklama, bazıları ise kütüphaneler, yemek odaları ve toplantı odalarıdır. 

Busan

Busan, Kore’nin en büyük ikinci şehridir ve sahili güzel plajlar ve tatil köyleri ile çevrilidir. Burada da çok fazla kültür ve tarih vardır. Beomeosa Tapınağı'nı ve yamaçtaki Gamecheon köyünü mutlaka ziyaret edin . Gamecheon, Kore'nin Santorini versiyonu gibi, denizin üzerindeki kayalıklarda bulunan Avrupa tarzı bir köydür.

Jeonju

Jeonju, bir zamanlar Joseon Hanedanlığı'nın manevi başkenti olan çok tarihi bir şehirdir ve Seul'den trenle yaklaşık 90 dakika uzaklıktadır. Bir hanok köyü ile birlikte birçok antik tapınağa ve türbeye ev sahipliği yapmaktadır.  Antik ve eski evlerin korunmuş mahalleleri, ziyaretçilerin eski Kore'de yaşamın nasıl olduğunu hissetmelerini sağlıyor.

N Seul Kulesi

Seul'ü ziyaret eden herkes mutlaka görülmesi gereken, şehrin ikonik gözlem kulesine çıkmalı. Neredeyse bir dağın tepesindeki konumu ve kulenin yüksekliği, sizi deniz seviyesinden ve aşağıdaki şehirden neredeyse 500 metre yukarıya çıkarıyor. Ancak çevredeki dağ bölgesini keşfetmek için biraz zaman ayırın. Seul şehir merkezinden sadece birkaç dakika içinde keşfedilecek kilometrelerce yürüyüş parkuru vardır.

Seoraksan Milli Parkı

Kore'nin Yosemite'si gibi, bu görkemli doğal harikalar diyarında dağlar, göller, şelaleler, akarsular ve onları keşfetmenize izin veren kilometrelerce yürüyüş parkurları vardır. Park, 1.500'den fazla farklı hayvan türüne ve 1.000'den fazla farklı bitki türüne sahip olduğu için doğal çeşitliliği ile bilinir. Seoraksan Milli Parkı’nın içinde ayrıca etrafındaki tüm göletlerin dağ dereleri tarafından beslenmesi nedeniyle " Yüz Havuzlu Tapınak " olarak bilinen iki Budist tapınağı da bulunuyor.

Kore Ulusal Müzesi

Bir dünya başkenti olan Seul, birçok müzeyle doludur. En büyüğü Kore Ulusal Müzesi ve New York'taki Met gibi, tek bir ziyaretle gerçekten keşfedilemeyecek bir yer. Kore kültürünün tarihini göstermek ve Kore halkının hikayesini anlatmak için sunulan geniş koleksiyon sanat, tarih ve arkeolojiyi birleştirir.

Koleksiyon, bir milyon yıldan fazla geriye gittiği için çok geniştir. Çok çeşitli nesneler olduğu için özellikle aileler ve çocuklar için büyüleyicidir. Taş Devri araçlarından Koreli sanatçıların modern sanat eserlerine kadar her şeyi görmeniz mümkün.

Bulguksa Tapınağı

Kore'nin mutlaka görülmesi gereken Budist tapınaklarından biri olan Bulguksa Tapınağı, birçok kişi tarafından ülkenin en önemli tapınağı olarak kabul ediliyor. Hükümet tarafından sınıflandırıldığı şekliyle resmen Tarihi ve Manzaralı Bir Numaralı Sitedir. Tapınak, ülkenin ulusal hazinelerinden yedisine, kutsal pagodalara ve Buda heykellerine ev sahipliği yapmaktadır.

Jingwansa Tapınağı

Seul şehir merkezinden yaklaşık 15 dakika uzaklıktaki bu antik tapınak kompleksi, hem otantik bir Budist tapınağı deneyimi hem de güzel bir milli park sunuyor. İlk olarak MÖ 1000'de yerinde kurulan tapınağın, ziyaretçilerin Budizm ve keşiş yaşam tarzı hakkında bilgi edinmeleri ve deneyimlemeleri için çeşitli programları da vardır.

Jeju Adası

Çok popüler bir tatil beldesi olan Jeju Adası’na en iyi Seul'den bir saatlik hızlı bir iç hat uçuşuyla ulaşılır. Ada, çok sayıda kültür ve tarihin yanı sıra güzel plajlara sahiptir.

Mavi Ev

Pek çok binasının çarpıcı mavi kiremitli çatılarından dolayı adlandırılan Mavi Saray, Beyaz Saray gibi, Kore cumhurbaşkanının evidir. Çok güvenli bina kompleksi aynı zamanda birçok Koreli yönetici devlet dairesine ve resmi toplantı alanına ev sahipliği yapmaktadır. Modern Kore hükümetine ve Kore resmi kültürüne sahne arkası bir bakış sağladığı için ziyaret etmek için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Kore’de Görülecek Çok Şey Var

Güney Kore, zengin kültürü, gelişmiş şehirleri ve insanları ile Uzakdoğu’nun en güzel ve mutlaka görülmesi gereken ülkelerinden biri olma özelliği taşıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamıyor olması da bu ülkeyi ziyaret etmek için bir başka neden. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’de avantajlı fiyatlar ve özel kampanyaları ile birlikte Güney Kore Turları sayfamızı inceleyebilir ve planlarınızı hayata geçirmek için ilk adımı atabilirsiniz.