Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Helsinki Turları

28.05.2024 - 28.05.2025 tarihleri arasında 3 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Baltık Hazineleri Estonya - Letonya - Litvanya Turu THY ile 7 Gece - Kurban Bayramı Dönemi

Baltık Hazineleri Estonya - Letonya - Litvanya Turu THY ile 7 Gece - Kurban Bayramı Dönemi
İstanbul Çıkışlı 15.06.2024 Kurban Bayramı Turları Tur Güzergahı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Uçaklı
7 Gece 8 Gün
Diğer Tarihler Diğer 0 Tur Tarihi
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Büyük İskandinavya ve Fiyordlar Turu THY ile 11 Gece

Büyük İskandinavya ve Fiyordlar Turu THY ile 11 Gece
İstanbul Çıkışlı 03.07.2024 Helsinki Turları Tur Güzergahı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Uçaklı
11 Gece 12 Gün
Diğer Tarihler Diğer 5 Tur Tarihi
17.07.202423.07.202431.07.202407.08.202421.08.2024
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyordlar Turu Sunexpress HY ile 7 Gece

İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyordlar Turu Sunexpress HY ile 7 Gece
İzmir Çıkışlı 17.08.2024 İzmir Çıkışlı Yurtdışı Turları Tur Güzergahı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Uçaklı
7 Gece 10 Gün
Diğer Tarihler Diğer 0 Tur Tarihi
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Helsinki Turları

Kuzey’in beyaz kenti Helsinki’de güzel bir tatil yapmak ve sevdiklerinizle beraber güzel anlar geçirmek için yurtdışı turlar içerisinde yer alan seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Avrupa turu seçenekleri arasında yoğun olarak satın alınanlar içerisinde bulunan ve Finlandiya turları; firmamız tarafından birçok farklı seçenekle beraber sizlere sunulmaktadır. En iyi tatil fırsatlarını en uygun tatil fiyatlarına elde edebilmek için sizlere sunmuş olduğumuz yurtdışı tatil paketlerini inceleyebilirsiniz.

Helsinki Turu ile Gezilecek Yerler

  • Suomenlinna
  • Senato Meydanı
  • Helsinki Cathedral
  • Esplanadi Park
  • Temppeliaukio Kilisesi
  • Kiasma Çağdaş Sanat Müzesi
  • Finlandiya Ulusal Müzesi
  • Ateneum Sanat Müzesi
  • Uspenski Katedrali
  • Kauppatori

Helsinki’de öncelikle görülmesi gereken gezi noktalarındandır.

Kültür-Sanat ve Tarihi Mekanlar

Helsinki, Finlandiya’ya bağlı olan en büyük ve en kalabalık şehirdir. Helsinki diğer Finlandiya şehirleri ile kıyaslandığında yeni bir şehirdir. 1500’lü yıllara denk gelmektedir. Bugün şehir içerisinde bulunan eserler, tarihi yapılar ve mimari yapı örneklerinin birçoğu 18. Yüzyıl döneminden bugüne dek korunanlardır.

Şehir gelişmesine çok büyük katkıları olan Suomenlinna Kalesi, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.

Savaşlar ve geçirdiği tarihi dönemlerde Helsinki topraklarında farklı kültürler hakimiyet sürmüştür. Bu şehir toprakları fazlasıyla savaşa tanık olmuştur. Bu nedenle de ilk kuruluşundan bugüne dek eserleri korumakta haliyle zorlanmışlardır.

Ancak Helsinki mimarisinin gelişmesi adına özel olarak Çar Alexander, iki önemli mimardan bu şehrin mimarisini yeniden oluşturmalarını istemiştir. Bu çalışmalar bittiğinde Helsinki’ye hâkim olan neolitik mimari örnekler olmuştur.

Özellikle neoklasik mimariye örnek olarak gösterilmektedir. 19. Yüzyıl döneminden bugüne dek şehir içinde bulunan pek çok eser korunarak getirilmiştir.

Helsinki turu veya Helsinki tatili yapmak istiyorsanız, size sunduğumuz farklı yurtdışı tatil paketlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinizle beraber, Helsinki sokaklarında eşsiz anlar yaşayabilir ve 19. Yüzyıl mimarisi ile tatilinizi özel kılabilirsiniz.

Etkinlikler ve Alışveriş

Helsinki’de gece hayatı, sosyal ve kültürel faaliyetlerde hareketlilik söz konusudur. Şehir içinde sabahın ilk ışıklarına dek hizmet veren gece kulüpleri, bar ve eğlence mekanları vardır. Gece eğlenceleri için hizmet veren mekanların birçoğunda fiyatlar yüksektir. Ama bütçeye uygun eğlence mekanları da bulabilirsiniz. Özellikle Kallio bölgesinde bulunan barlar için fiyatların uygun olduğu söylenebilir.

Helsinki düzenlediği festivalleri ile de ziyaretçilerinden ve halkından beğenileri almaktadır. Şehir içinde 10’dan fazla büyük ve ünlü festivaller düzenlenmektedir. Yılın belirli dönemlerinde düzenlenen festivallerin her biri için dünyanın farklı yerlerinden ziyaretçiler gelmektedir.

Alışveriş sokakları, büyük alışveriş merkezleri ve pazarları ile Helsinki alışveriş için ideal bir şehirdir. Alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilerinin beklentisini tam anlamıyla karşılamaktadır. Sadece Helsinki’ye özel olan markaları ya da dünyaca ünlü markaları burada bulabilirsiniz.

Burada bulunan mağazaların büyük bir kısmı sabah 9’da açılır ve akşam 9 gibi kapanmaktadır. Hafta sonlarında ise bu alışveriş mağazaları akşam 6’dan sonra hizmet vermemektedir.

Yeme-İçme

İsveç ve Rus mutfağının etkileri, Helsinki mutfağında görülmektedir. Genel olarak Finlandiya’da bulunan en iyi restoranlar Helsinki’de bulunmaktadır. Ağırlık olarak Helsinki mutfağına deniz ürünleri hakimdir. Elbette büyükşehirlerden birisi olan Helsinki size dünya mutfağından örnekleri de sunacaktır.

Helsinki’ye Ulaşabileceğiniz Turlar

Helsinki Turları Fiyatları ve Fırsatları

MNG Turizm; misafirlerine en iyi tatil fiyatlarını ve kaliteli hizmeti bir arada sunmaktadır. Kaliteli tesislerde verilen hizmetlerimiz özenli bir çalışma sonrasında arz edilmektedir. Helsinki turu fiyatları araştırması yaparken, sizlere sunmuş olduğumuz uygun fiyatlı Avrupa turları sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Yıl içinde her dönem ucuz tur fırsatlarımızdan yararlanabilir ve ödemelerinizi taksitli olarak yapabilirsiniz. Helsinki turları için erken rezervasyon yaptırabilir ve indirimli tur fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Oku