Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula

Amman Turları

24.05.2024 - 24.05.2025 tarihleri arasında 1 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Baştan Başa Ürdün Turu THY ile 3 Gece

Baştan Başa Ürdün Turu THY ile 3 Gece
İstanbul Çıkışlı 16.06.2024 Ürdün Turları Tur Güzergahı
Uçaklı
Vizesiz Tur
3 Gece 5 Gün
Diğer Tarihler Diğer 2 Tur Tarihi
30.08.202420.09.2024
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Amman Turları

Yurtdışı tatil planlarınız içerisinde Ortadoğu yer alıyorsa, Amman turları aradığınızın tam karşılığı olacaktır. Ortadoğu turları içerisinde yaygın biçimde tercih edilen turlar içerisinde yer alan bu seçenekle, Ürdün ve çevresini en keyifli biçimde ziyaret edebilir, tarihi ve kültürel hazinelerin yanı sıra; deniz, güneş ve kumun tadını da çıkarabilirsiniz.

Ürdün’ün başkenti olan Amman aynı zamanda en önemli şehirlerinden biridir. Ülkenin hem ticari olarak hem de turizm açısından oldukça gelişmiş olan şehridir. Amman turları ile bu eşsiz kenti keşfedebilir ve geçmişten günümüze miras kalan birçok önemli yeri keşfedebilirsiniz.

Amman tur fırsatlarından faydalanmak ve şehri ziyaret etmek için sitemiz üzerinden online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Son derece nitelikli ve eğlenceli tur programları ile şehrin keyfini çıkarmak için takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Amman Turları ile Gezilecek Yerler

 • Güvercin Kayalıkları
 • Solidere
 • Nejmeh Meydanı
 • Mohamed El-Âmin Camisi
 • Jeita Mağaraları
 • Harissa
 • Roma Tiyatrosu
 • Umayyad Sarayı
 • Ulusal Müze
 • Nebo Dağı
 • Petra Antik Şehri
 • Al-Khazneh (Hazine)

Bir filmin içindeymiş gibi hissedeceksiniz

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen Amman bu yönü ile bünyesinde birçok önemli eseri barındır. Birçok eski medeniyete ait tarihi ser ve eski kalıntılar vardır. Amman turları ile bu eserler ve medeniyetler keşfedilebilir.

Amman kültürel ve tarihi özellikleri ile dünyada mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer alır. Ürdün’ün en gelişmiş şehirlerinden biri olduğu için ülkenin genel nüfusu başkent Amman’da yaşamaktadır.

Bölgede bulunan tarihi kalıntılar ve eserler bölgenin oldukça eski bir yerleşim yeri olduğunu gözler önüne sermektedir. Ayrıca eski kaynaklarda sıklıkla adı geçen şehrinde yine tarihte aktif rol oynadığı düşünülmektedir.

Ortadoğu’da mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yine önemli bir yere sahiptir. Arap kültürünü yakından görmek ve tanımak için tercih edilebilir.

Kültürlerin Birleştiği Noktada Mükemmel bir tatil yapın

Amman turları ile ziyaret ettiğiniz şehirde doğu ve batı olarak ikilik olduğunu görebilirsiniz. Doğu yüzü Arap ve İslam kültürünü yansıtırken batı yüzü ise modern bir görünüme sahiptir ve adeta Avrupa sokaklarında dolaştığınız izlenimini verir.

Doğu bölümünde İslam kültürünün etkisi ile inşa edilmiş eserler var iken batı tarafında yüksek binalar ve modern yapılar vardır. Kısacası Amman eski ile yenini bir arada yaşadığı oldukça önemli bir şehirdir.

Ortadoğu Turizminin Başkenti

Şehrin başlıca gelir kaynağı ticaret ve turizmdir. Her yıl birçok insan gezmek ve görmek için Amman’ı tercih eder. Amman turları bu sebeple önemli bir yere sahiptir. İnsanların Ortadoğu gezileri için oldukça tercih ettiği turlardır. Farklı bir kültür ve renk görmek istiyorsanız Amman mutlaka tercih etmeniz gereken yerler arasında bulunur.

Amman ziyareti için söylenmesi gereken en önemli şey şehrin oldukça pahalı olduğudur. Yani şehri ziyaret ettiğinizde alışveriş konusunun biraz yüksek olabileceğini bilmeniz gerekir. Şehir bu yönü ile turistlerin en fazla para olarak bilinir.

Amman şehri için en üzücü olaylardan biri geçirdiği sayısız savaş nedeni ile birçok önemli yerleşim yerlerini ve eserlerini kaybetmiş olmasıdır. Şehir oldukça eski olmasına rağmen günümüze çok az eser getirebilmiştir.

Eserler genel olarak savaşlar nedeni ile zarar görmüştür. Buna rağmen şehirde yine de gezilebilecek ve görülebilecek önemli müzeler ve sanat galerileri vardır. Savaşların yok ettiği eserlerin yerine yine insan eli ile inşa edilmiş önemli yapılar vardır. Bu yönü ile de görülmeye değer bir şehirdir.

Amman’a Ulaşabileceğiniz Turlar

Amman Turları Fiyatları ve Fırsatları

Amman turları ile bu eşsiz bölgeyi ziyaret etmek ve güzel bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız tercihiniz MNG Turizm olmalıdır. Sunmuş olduğumuz tur programları ile şehri oldukça etkili bir biçimde gezebilir ve keşfedebilirsiniz. Bazı dönemlerde sunulan kampanya ve fırsatlar ile ayrıca son derece uygun fiyatlar ile bu turlardan faydalanabilirsiniz. Uygun fiyatlı tur programlarını kredi kartınız ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız tur programı için ayrıca taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Erken rezervasyon, fırsat turları, online rezervasyon indirimleri ve diğer fırsatlara hemen ulaşmak için Amman turları sayfamızdaki tur alternatiflerini tıklayın ve hemen rezervasyon yaptırın. Benzersiz bir deneyim için dilediğiniz zaman hizmetinizdeyiz.

Daha Fazla Oku