Kaç Kişi
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
2.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+
3.Çocuk Yaşı
<1 - 18
-
+

Selanik Turları

Filtreler
Fiyatı Olan Turları Göster
Turlar
  Kalkış Yeri
    Sırala :
    Popüler
    Fiyat (Artan)
    Fiyat (Azalan)
    Otobüs ile Selanik - Kavala Turu
    • Otobüs ile 3 Gece 4 Gün
    • 3 Taksit İmkanı
    • İstanbul Hareketli
    • Ücretsiz Sağlık Sigortası
    • Türkçe Rehberlik Hizmeti
    • Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
    Otobüs İle Büyük İtalya - Yunanistan - Balkan Turu
    • Lüks Otobüs ile 7 Gece 9 Gün
    • 3 Taksit İmkanı
    • Türkçe Rehberlik Hizmeti
    • Vizeli Tur
    Otobüs ile Büyük Balkanlar Turu
    Tüm geziler dahil, ekstra tur ödemesi yok!
    • Lüks Otobüs ile 7 Gece 8 Gün
    • 3 Taksit İmkanı
    • Türkçe Rehberlik Hizmeti
    • Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
    6 Gece Otel Konaklamalı / 6 Akşam Yemeği Dahil!
    Otobüs ile Baştan Başa Balkanlar Turu
    Tüm geziler dahil, ekstra tur ödemesi yok!
    • Lüks Otobüs ile 8 Gece 9 Gün
    • 3 Taksit İmkanı
    • Türkçe Rehberlik Hizmeti
    • Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
    7 Gece Otel Konaklamalı / Akşam Yemekleri Dahil!
    1
    Selanik Turu

    Yunanistanın bir diğer önemli kenti olan Selanik de özellikle Türkiyeli turistler için ideal bir lokasyondur. Yunanistan’ın Atina’dan sonra ikinci büyük şehri olan bu kentin her mevsim turist çekebildiğini de belirtmek gerekiyor. Yunanistan’ın kültür başkenti seçilen ve Türk nüfusuyla da tercih sebebi olan kent hakkında daha detaylı bilgilere Selanik gezi rehberi üzerinden ulaşabilirsiniz.

    Osmanlı’nın uzun yıllar egemenliği altında bulunan Selanik, tarihi bağlarımız nedeniyle yaygın biçimde ziyaret edilen bölgelerden bir tanesidir. Biz MNG Turizm olarak bölgeye talebe göre paket turlar düzenliyor veya burada konaklamak isteyen müşterilerimize özel ulaşım ve konaklama seçenekleri sunuyoruz.

    Selanik Hakkında Genel Bilgiler

    Selanik, M. Ö. 315 senesinde Makedonya Krallığı tarafından oluşturulmuş bir kenttir. Kent, daha sonra Roma İmparatorluğu tarafından alınmış ve bir müddet de bu köklü imparatorluğa hizmet etmiştir. Osmanlı devleti tarafından da yönetilen kent, Balkan Savaşları’na dek Osmanlı yönetiminde kalmaya devam etmiş ve bu sebepten kentin Türkiyeli nüfusu hatırı sayılır derecededir.

    Kentin iklimi her mevsim ziyaret edilmeye uygun olduğundan şehre yapacağınız turistik gezileri ayarlamak kolay olacaktır. Sakin ve kültürel gezilerin en uğrak noktası olan kentte ulaşım da oldukça gelişmiştir.

    Selanik’te Görülmesi Gereken Yerler

    Selanik, Roma İmparatorluğu, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi köklü devletlere ev sahipliği yaptığından kentin tarihi dokusu görülmeye değerdir. Üstelik kentte bulunan Mustafa Kemal Atatürk’ün evi de her sene Türkiye vatandaşları tarafından ziyaretçi akınına uğruyor.

    Bunların yanı sıra kentte bulunan Aya Dimitri Kilisesi, Beyaz Kale, Selanik Şemsiyeleri ve Bizans Kültürü Müzesi de mutlaka görülmesi gereken simgesel alanlardandır.

    Sahil şeridinde yer alan kentin deniz turizmi bakımından da önemli bir yere sahip olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Yaz tatillerini sakin bir lokasyonda geçirmek isteyenler genellikle bu şehri tercih ediyor.

    Selanik’te Konaklama Ve Yeme İçme

    Selanik, özellikle uygun bütçeli tatiller için oldukça ideal bir rotadır. Bu yüzden kentte bulunan lüks otellerin fiyatları da fazla uçuk değil. Aristotelous Meydanı üzerinde bulunan tanınmış ve çok yıldızlı otellerde kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra barlar sokağı olarak bilinen Ladadika bölgesindeki konaklama opsiyonlarını da değerlendirebilirsiniz.

    Kentte yeme içme mekanları çoğunlukta olduğundan Türkiye mutfağına benzer yemekleri yiyebileceğiniz çok fazla alternatif var. Kentin sokak lezzetlerini de deneyebilir ya da Ege yemeklerinin Yunanistan versiyonlarını tadabilirsiniz.

    Yakın Coğrafyamızı En Uygun Koşullarla Ziyaret Edin

    Firmamız, yakın veya uzak fark etmeksizin aslında dünyanın her yerine en uygun koşullarla seyahat edebilmenizi sağlar. Biz size kaliteli tatil deneyimine en iyi fiyat seviyesinde ulaşma imkanını sunarız. Şimdi sitemizden satın alma yaparak, uygun fiyatlı otel seçenekleri ve paket turlara erişebilirsiniz. Kalite bizim size sunduğumuz uygun fiyatların bir bileşenidir ve niteliksiz hizmet almanız söz konusu değildir.


    Selanik turları fiyatları ve Selanik turu erken rezervasyon fırsatlarından haberdar olmak için bülten'imize kayıt olabilirsiniz.

    E-Bülten

    Tatiliniz Güvende
    20 yıldır MNG Tur'a güvenen milyonlar arasına katılın
    Müşteri Memnuniyeti
    Mutluluğunuz için tatiliniz sırasında da yanınızdayız
    Güvenli Online Alışveriş
    256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş
    Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!
    Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için info@mngturizm.com'dan veya 444 2000 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
    2020 Tüm hakları saklıdır. Sitede ki hiç bir materyal izinsiz kopyalanamaz veya teklif edilemez.