Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Yurtdışı Tur Tavsiyeleri

Yurtdışı Tur Tavsiyeleri

Dünyanın pek çok ülkesi, doğal ve tarihi güzellikleriyle görülmeye değerdir. Kültürü, coğrafi yapısı, gezilecek yerleri ve daha birçok özelliği ile dünyanın farklı ülkelerine ziyaret; ilgi çeken tatil türlerinden bir tanesidir. Yurtdışı tur tavsiyeleri listemizde; Farklı ülkelere düzenlenen turlar, aslında birçok bölgeyi aynı anda görmeyi mümkün kılar. Örneğin yurtdışı tur tavsiyelerimiz arasında olan Amerika’ya düzenlenen bir turda, Amerika’nın dikkat çeken bölgeleri tur programında yer alır. Bu durum, yurt dışı turlarının tamamında geçerlidir. Lokasyon ve süre bakımından birbirinden farklılık gösteren Yurtdışı Turları, keyifli bir tatil deneyimi vadeder. Görmeyi arzuladığınız ülkelere seyahat düzenleyebilir, gündelik hayatın stresinden arınma şansı elde edebilirsiniz.  

Amerika 

Amerika

Yurt dışında görülmesi gereken ülkelerin başında Amerika geliyor. San Francisco, Las Vegas, New York, Orlando olmak üzere dikkat çeken pek çok bölgeyi bünyesinde barındıran Amerika; genel olarak eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere hitap eden bir ülke. Ayrıca Amerika kıtasında yer alan ülkeleri de Amerika Turları ile görmek olanaklı. 

Afrika

Afrika

Yurtdışı tur tavsiyeleri listesinin olmazsa olmazlarından Afrika; Macera arayanlar için Afrika, paha biçilmez bir kıta durumunda. Safari turları, Sahra çölü gezintisi olmak üzere birçok farklı aktivite; Afrika Turları sayesinde yapılabiliyor. Kenya’da safari turu yapabilir, Fas kraliyet şehirlerini gezebilir, Büyük Sahra çölünün gizemini keşfedebilirsiniz. Ayrıca Mısır’da gezinti düzenleyerek Mısır’ın tarihi dokusunu hissedebilirsiniz. 

Avusturya

Avusturya

Avusturya turları, birçok farklı bölgenin gezilip görülmesini mümkün kılan turlardır. Tarihi ve doğal güzellikleri görmeyi mümkün kıldığından Avusturya Turları da ilgi çekiyor. İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya ve daha pek çok ülkeye seyahat düzenleyerek keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. 

İskandinavya

İskandinavya

İskandinavya ülkeleri, birçok kişinin ilgisini çeken ülkeler arasında yer alıyor. Kuzey Ülkeleri olarak da adlandırılan bu ülkeler; Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, İzlanda olarak sıralanabilir. Ülkelerin resmi dilleri birbirinden farklılık göstermekle birlikte ortak bir tarihi geçmişe sahipler. Stockholm, Kopenhag gibi yerleri bünyesinde barındıran İskandinavya Turları; İskandinavya’nın bir bütün halinde keşfedilmesini sağlıyor. 

Fransa

Fransa

Fransa, Avrupa’nın en romantik ülkelerinden biri konumunda. Hem tarihi yapısı hem de romantizmi bünyesinde barındıran Fransa, aynı zamanda keyifli bir tatili de olanaklı kılıyor. Şehrin sembolü konumundaki Eyfel Kulesi, Fransa seyahatlerinde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra Louvre Müzesi, Versay Sarayı ve Zafer Takı gibi yapılar da dikkatleri üzerine çekiyor. Yurtdışı Elit Turlar kapsamında Fransa’nın da içerisinde yer aldığı pek çok ülkeye seyahat düzenleyebilirsiniz.  

Hırvatistan

Hırvatistan

Tarihi ile dikkatleri üzerine çeken Hırvatistan, Hırvatçanın konuşulduğu bir ülke. Plitvice Gölleri, Krka Ulusal Parkı, Diocletianus Sarayı gibi çok özel bölgeleri bünyesinde barındıran Hırvatistan, yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin ilgisini çeken ülkeler arasında yer alıyor. Hırvatistan’ı ziyaret ederek ülke tarihine dair bilgileri tarihi yapılar üzerinden elde edebilirsiniz. 

Makedonya

Makedonya

Balkanlarda seyahat denildiğinde akıllara ilk gelen ülke Makedonya oluyor. Türkiye ile arasında 5 asırlık bir duygusal bağ bulunan Makedonya, benzersiz bölgeleri de bünyesinde barındıran bir ülke konumunda. Türkiye’den vizesiz gidilebilen bir ülke olması, Makedonya’nın yurt dışı seyahatlerinde bir rota olarak değerlendirilmesini sağlıyor. Üsküp’te bulunan Heykeller Şehri, Matka Kanyonu, Mavrovo Milli Parkı ve daha pek çok yeri ziyaret etmeli; Makedonya tarihine dair bilgi edinmelisiniz. 

Maldivler

Maldivler

Yurtdışı tur tavsiyeleri listemizin son sırasında tatil cenneti Maldivler var. Hint Okyanusu’nda yer alan Maldivler, 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Çok özel bir denize sahip olan Maldivler, her yıl binlerce turisti ağırlayan bir bölge konumunda. Bathala Adası, Victory Batık Gemisi, Hukuru Miskiiy Camisi ve daha pek çok güzelliği bünyesinde barındıran Maldivler’i gezebilir, keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’in özel fiyat ve kampanyaları ile yurtdışı tur tavsiyeleri listemizdeki turlar hakkında bilgi almak için Yurtdışı Turları sayfasını inceleyebilirsiniz