Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Yılbaşında Gidilecek Avrupa Ülkeleri

Yılbaşında Gidilecek Avrupa Ülkeleri

Yılbaşının yaklaşması ile birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. Kış turizmini seven ve yılbaşı tatillerini de bunun için bir fırsat olarak gören birçok kişi, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, yerini ayırtmaya başladı. Yılbaşı tatilini yurt içinde geçirmek istemeyenlerin sıklıkla tercih ettiği yerler ise eğlencenin ve kutlamaların daha fazla yapıldığı, sabahlara kadar insanların sokaklarda eğlendiği Avrupa ülkeleri oluyor. Yılbaşında gidilecek Avrupa ülkeleri, size güzel bir tatil için en iyi olanakları sunuyor. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’in özel fiyat ve kampanyaları ile Avrupa turları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yılbaşında gidilecek Avrupa ülkeleri için sizin için hazırladığımız 10 Avrupa ülkesinden kendinize en uygun olan ülkeyi seçip, tatilinizi burada gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi ülkeleri ve tatil fırsatlarını birlikte görelim…

Almanya’da Noel coşkusu aylar öncesinden başlıyor

Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinin başında gelen Almanya, misafirlerine kış turizmi için de güzel fırsatlar sunmaktadır. Yılbaşında gidilecek Avrupa ülkeleri içerisinde en başta gelen Almanya’da, özellikle Berlin şehrinde muhteşem yıl başı etkinlikleri yapılmakta. 25 Kasım’da kurulmaya başlayan Berlin Noel Pazarı ile şehir yeni yıla tüm coşkusuyla aylar öncesinden hazırlanıyor. Yılbaşı için Berlin’e geldiğiniz zaman belki de hayatınızda hiç görmediğiniz türde panayır alanlarını görecek, günün her saatinde yapılan eğlenceler, canlı müzikler ile güzel bir yılbaşı tatili geçirebileceksiniz.

Eyfel Kulesi, yılbaşı için özel olarak hazırlanıyor

Yılbaşı tatiliniz için önemli Avrupa ülkeleri arasında gelen Fransa’da da, yılbaşı eğlencesinin adeta Nirvana yaptığı şehrin adresi ise Paris sokakları. Paris’te, yılbaşı için çok ayrı hazırlıklar ve etkinlikler yapılmaktadır. Şehir merkezinde bulunan ve dünyanın en önemli caddelerinden biri olan Champs-Elysees Caddesi, size mükemmel bir şölen sunuyor olacak.  Eyfel Kulesi, yılbaşı için özel olarak hazırlanmakta ve adeta ışık şöleni ile izleyenleri büyülemektedir. 

Hollanda, sokak eğlencelerinin en iyi adreslerinden 

Toprak büyüklüğü bakımından Avrupa’nın en küçük ülkeleri arasında yer alan Hollanda’da, özellikle Amsterdam şehrinde, yılbaşı etkinlikleri dolu dolu geçiyor. Şehrin genelinden görülecek şekilde havaya fırlatılan havai fişekleri izlemek isteyenler köprülerin üzerine akın ediyor. Görsel bir şölen sunacak olan bu havai fişek gösterilerinin devamında, sabaha kadar devam eden sokak eğlencelerine katılabilir, açık restoranlarda ve barlarda eğlenerek güzel bir yılbaşı geçirebilirsiniz.

Yılbaşında İtalya sokakları rengarenk 

İtalya’nın hemen her şehrinde yılbaşına özel etkinlikler yapılmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında en görkemli kutlamaların yapıldığı İtalya’da farklı şehirlerde yapılan havai fişek gösterileri ve halka açık şekilde gerçekleştirilen şovlar, doyumsuz yılbaşı eğlencelerinin ana temasını oluşturuyor. Işıklar ile donatılmış sokaklar ve ağaçlar size sosyal medyanız için çok güzel ölümsüz kareler sunacak. 

Yılbaşına sakin bir ortamda girmenin adresi: İzlanda

İzlanda, yılbaşında Avrupa ülkelerinde olup, çok da kalabalık ve şatafatlı kutlamaları tercih etmeyenler için güzel bir tercih. İzlanda’da dönem dönem ortaya çıkan Kuzey ışıkları, özellikle yıl başı kutlamaları sırasında ortaya çıktığı zaman muhteşem bir manzara oluşturuyor. Kalabalıktan uzak bir köşede Kuzey ışıklarını izleyebilir, sakin ve huzurlu bir ortamda gelecek planlarınız için ilham kaynağı bulabilirsiniz.

Yüz yılık yılbaşı geleneğinin devam ettiği ülke: İspanya

İspanya’da yılbaşı kutlamaları geleneklere bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Tüm dünyada olduğu gibi, kutlamalarda havai fişek gösterileri, ışık gösterileri ve diğer eğlence aktiviteleri ile doya doya bir gece geçiren İspanyollar aynı zamanda, yüz yıllardır devam eden 12 üzüm yeme geleneklerini de sürdürüyorlar. Yılbaşında gidilecek Avrupa ülkeleri arasında tercihiniz İspanya olacaksa, bölge halkının tüm yılın iyi geçmesine katkısı olduğuna inandığı 12 üzüm yeme etkinliğine şahitlik edeceksiniz. Sizin de bu etkinliğe katılmanız için ısrarlar yapılacağını unutmayın. 

Sırbistan sokaklarında sabahlara kadar eğlence devam ediyor

Yılbaşında gidilecek Avrupa ülkeleri içerisinde vize sorununuz olmadan, gidebileceğiniz ülkelerden biri de Sırbistan’dır. Diğer birçok ülkeye göre daha uygun fiyatlar ile doyumsuz eğlencelere katılabileceğiniz Sırbistan’ın Belgrad şehrinde, şehir merkezindeki kent meydanları ışıkların dans ettiği, insanların sokaklara akın ettiği ve sabaha kadar devam eden etkinlikleri izleyebilir, burada çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz. 

Yıl başına Ren geyikleri ile gezintide girin

Noel’in simgesi haline gelmiş olan Noel Baba’nın da memleketi kabul edilen Finlandiya, yılbaşı günlerinde çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Laponya kentine gitmeniz halinde hem Kuzey ışıklarını izleyebilir, hem de burada belki de dünyanın çok nadir ülkesinde gerçekleştirilen Ren geyikleri ile düzenlenen gezilere katılabilirsiniz. Renkli yılbaşı tatillerinin adresi haline gelen Finlandiya’da, konaklama yapmak için buz otellerini de tercih edebilirsiniz. Bu buz oteller yılbaşında gidilecek Avrupa ülkeleri içerisinde hiçbir yerde bulamayacağınız konaklama imkanı ve tatil fırsatı sunacaktır. 

Çikolata dükkanları arasında tatlı bir yılbaşı anısı yaşayın

Çikolatası ile ün kazanmış olan Avrupa ülkesi Belçika, romantizm kokan bir yılbaşı tatili için tercih yapabileceğiniz önemli bölgelerden biri. Eski evlerin bulunduğu sokakları ile nostalji bir hava koklamanıza olanak sağlayan Belçika’da, çikolata dükkanlarını bulunduğu sokaklarda yapılan kutlamalara katılarak güzel bir yılbaşı tatili yaşayacaksınız. Burada hem eğlenceye doyacak hem de hayatınızda belki de ilk defa tadım yapacağınız çikolataları göreceksiniz. 

Prag, yılbaşı eğlencelerinin değişmeyen adresi

Yılbaşında eğlenceye ve gece hayatına doymak isteyenlerin adreslerinden biri de Çek Cumhuriyeti olmuş durumda. Başkent Prag’da düzenlenen yılbaşına özel etkinlikler, havai fişek kutlamaları ve daha birçok aktivite ile en güzel yılbaşı gecelerinden birini geçireceksiniz. Prag Old Town Square meydanında,  Noel için özel Pazar alanı kuruluyor. Tarçın ve şarap kokusunun kapladığı alan, turistleri bu alana çekmektedir. 

MNG turizm tarafından size özel fiyatlar ile sunulan yılbaşı turları sayfamızı ziyaret edebilir, istediğiniz tur hakkında daha fazla bilgi alarak, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.