Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Yedigöller Turları

28.05.2024 - 28.05.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Yedigöller Turları ile, doğa harikası yerleri keşfedeceksiniz

Her bölgesi ayrı bir tatil ve turizm cenneti olan Türkiye’de, son yıllarda kültür turları da en fazla tercih edilen tatil türlerinden biri olmaya başladı. Kültür turları içerisinde Bolu’da bulunan Yedigöller bölgesine düzenlenen Yedigöller turları da doğa severler tarafından sıklıkla tercih edilir hale geldi. 

Doğanın tüm güzelliklerini görmenize imkan tanıyan Yedigöller  bölgesi, ismini Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 gölden almaktadır. 

Doğal bitki örtüsü ile Batı Karadeniz bölgesinin en zengin yeşil alanlarını keşfedeceğiniz Yedigöller turları ile doğa ile baş başa olacağınız sakin bir tatilin keyfini yaşayacaksınız. Yedigöller turları sayesinde, Türkiye’de nadir özellikte bulunan zambak, sıklamen, çiğdem gibi 236’dan fazla bitki örtüsünü aynı anda görebileceksiniz. 

MNG Turizm ayrıcalığı ile gerçekleştireceğiniz İstanbul çıkışlı Yedigöller turları ile, 3 günlük bir tatil turuna çıkıp, Bolu, Kastamonu ve buraların en güzide ilçelerini keşfederek unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. 

Yedigöller turları kapsamında gezilecek illerden biri de Kastamonu’dur. Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu’da, tarihi camileri ziyaret edebilir, el sanatları çarşısından sevdikleriniz için çok güzel Kastamonu hatıraları hediyelik eşyalar alabilirsiniz. 

Kastamonu’nun Safranbolu ilçesine geçiş yaptığınız zaman ise, sizi muhteşem kokusu ile safran tarlaları karşılıyor olacak. Safranbolu’da bulunan semer yapımı, demir ve bakır işlemeciliği gibi unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin bulunduğu tarihi çarşıya gidip burada, bol bol fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Safranbolu’ya kadar gitmişken, ilçeye ismini veren safran bitkilerinden yapılmış olan, aroması ile ağzınızda unutamayacağınız lezzet bırakan safran lokumlarının da tadına mutlaka bakmalısınız.

Daha Fazla Oku