Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Vizesiz Gidebileceğiniz En İyi 10 Yer

Vizesiz Gidebileceğiniz En İyi 10 Yer

Avrupa’yı ya da dünyayı keşfetmek istediğinizde vize sorunu ile karşılaşıyorsanız vize için zaman ve para harcamadan gidebileceğiniz ülkelere göz atmakta fayda var. Ülkemize yakın ya da uzak ülkeler olsun, bu liste içerisinde yer alan ülkelere vize prosedürleriyle uğraşmadan, sadece geçerli pasaportunuzla kolayca seyahat edebilirsiniz. Sizin için vizesiz gidebileceğiniz en iyi 10 yeri derledik.

Arnavutluk

Arnavutluk

Güneydoğu Avrupa’da yer alan bu Balkan ülkesi, Türkiye’ye vize uygulamayan ve girişten itibaren 90 güne kadar kalma hakkı sağlayan bir ülke olma özelliği taşıyor. Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalan izleri kolaylıkla görebileceğiniz tarihi şehirleri, içerisinde birçok mimari ve doğal güzellik barındırıyor.

Bosna Hersek

Bosna Hersek

Balkanlar’ın en önemli ülkelerinden biri olan Bosna Hersek de vizesiz olarak gezilecek yerler arasındadır. En önemli kentlerinden biri olan Saraybosna’yı gezmek ve görmek için 2-3 gün ayırabilir ve ülkenin ve bu coğrafyanın en ikonik mimari yapılarından olan Mostar Köprüsü’nü ziyaret ederek uzun yıllar saklayacağınız fotoğraflarla anılarınızı oluşturabilirsiniz.

Karadağ

Karadağ

Başkenti Podgorica olan bu küçük ve sevimli ülke, yine vize prosedürleriyle uğraşmadan ziyaret edebileceğiniz ülkelerdendir. Karadağ’ın sınırları içerisinde bulunan belki de en güzel şehir Budva’dır. Deniz, kum, güneş tatilleri için turistlerin uğrak yeri olan bu şehir için Karadağ, tercih edilebilir bir destinasyon olma özelliği taşımaktadır.

Sırbistan

Sırbistan

Sırbistan’ın en çok ziyaret edilen Balkan ülkelerinden biri olduğunu söylesek yanlış olmaz. Barok mimarinin en güzel örneklerini görebileceğiniz ve sokaklarında gezerken tarihin kokusunu her daim duyabileceğiniz şehirlere sahip olan bu ülkede lezzetli yemekleri ve canlı gece hayatını deneyimleyebilirsiniz.

Makedonya

Makedonya

Makedonya, Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir Balkan ülkesidir. Bu ülkeyi keşfetmek ve deneyimlemek için vize almanıza gerek olmaması gerçekten bir şans. Ülkenin başkenti ve en önemli şehri olarak bilinen Üsküp’ün yanı sıra Bitola, Ohrid ve Struga gibi Balkanlar’ın en güzel şehirleri bulunan bu ülkede 90 güne kadar vizesiz dolaşım hakkınız bulunuyor.

Fas

Fas

Fas için Kuzey Afrika’nın incisi desek yanlış olmaz. Kazablanka ve Marakeş gibi şehirleri görmek insanın göz banyosu yapmasına sebep oluyor. Geçmişten pek çok izi barındıran ve günümüzde dahi farklı bir yüzyılda yaşıyormuş hissi yaratan mekanlara sahip bu ülkeyi gezilmesi gereken yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Arjantin

Arjantin

Arjantin, Güney Amerika kıtasında vizesiz gidebileceğiniz belki de en güzel ülke. Dansın, müziğin, futbolun ülkesi olarak bilinen Arjantin, gezmekten keyif alacağınız büyük şehirleri, doğal harikaları ile birlikte listenize eklemeniz gereken destinasyonlardan biridir.

Güney Afrika

Güney Afrika

Afrika kıtasının en güneyinde yer alan Güney Afrika, dünyanın en modern, en gelişmiş şehirlerini içinde bulunduran gelişmiş bir ülke olma özelliği taşıyor. Modern şehirlerin yanı sıra, doğal hayatı yakından inceleyebilmenize imkan tanıyan, belgesel tadında bir tatil geçirmenizi sağlayacak bölgelerini ziyaret edebilir ve farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Tayland

Tayland

Uzakdoğu’nun tatil için en çok tercih edilen lokasyonlarından biri olan Tayland, vizesiz seyahati mümkün kılan bir başka ülke. Bangkok, Phuket, Pattaya gibi önemli şehirleri olan bu ülke, farklı lezzetleri deneyimlemek ya da deniz, kum, güneş tatili yapmak isteyenler için tercih edilebilecek bir destinasyondur.

Brezilya

Brezilya

Güney Amerika denince akla gelen ilk ülkelerden biri de Brezilya. Her ne kadar ülkemize uzak olsa da tatilinizi, zamanınızı iyi bir şekilde planladığınızda, vizesiz olarak seyahat etmenizin mümkün olması ile tercih edilebilir bir yer olma özelliği taşıyor. 

Vize Derdi Olmadan Tatilinizi Planlayın

Vize almak için tatilinizi önceden planlamanız ve bunun için de bir zaman ayırmanız gerekiyor. Tatilinize ayıracağınız bütçeden vize için de hesap yapmanızın gerekmesi de ekstra bir harcamaya sebep olmaktadır. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’de avantajlı fiyatlar ve özel kampanyaları ile birlikte Vizesiz Turlar sayfasını inceleyebilir ve seyahat planlarınızı bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.