Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Uzakdoğu'nda Mutlaka Görülmesi Gereken 5 Ülke

Uzakdoğu’da Mutlaka Görülmesi Gereken 5 Ülke

Zengin kültür, çarpıcı plajlar, lezzetli yemekler… Uzak Doğu gerçekten büyüleyici bir destinasyondur. Bu bölge belki de dünyanın en hareketli bölgelerinden biridir, macera arayanlar ve kendi kültürlerinden tamamen farklı bir kültürü keşfetmek isteyenler için mükemmeldir.

Tarih ve mirasla iç içe olan ülkeler, muhteşem tapınaklardan renkli yüzen köylerle çevrili antik nehirlere kadar harika cazibe merkezleriyle bezenmiştir. Güzel çeltik tarlaları manzarayı boydan boya kaplıyor ve yüzlerce kişi, görkemli sokak yemeklerinin tadını çıkarmak için pazarlara akın ediyor. Uzakdoğu bir heyecan, renk ve kültür merkezidir. Uzakdoğu’da mutlaka görülmesi gereken 5 ülkeyi sizin için derledik.

Kamboçya

Kamboçya

Kamboçya tarihe batmış bir ülkedir. Yıllarca ve yıllarca süren mücadeleye rağmen, ülke bugün halkında görülen bulaşıcı bir ruha ve gelişen bir turizm işletmesine sahip bir ulus olarak ortaya çıkmıştır. Ünlü Angkor Wat'ın ve diğer birçok tapınağın evi olan bu ülke, en hafif tabirle güzelliğiyle baş döndürücüdür. Kamboçya, tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra, güzel Phnom Penh, başkenti ve lezzetli yemekler sunan tonlarca restoranıyla övünen bir şehirdir. Kamboçya, eski ve yeninin bir karışımı ve ikisinin gerçekten bir arada var olabileceğini ve bunu nezaketle yapabileceğinin kanıtıdır.

Tayland

Tayland

Rüya gibi bir sahil cenneti olan Tayland, önemli bir turizm destinasyonu olmasına rağmen kültürel bütünlüğünü korumayı başarmış bir ülkedir. Uzakdoğu’da mutlaka görülmesi gereken bu ülkede el değmemiş kumsallardan sık ormanlara, antik manastırlardan mercan resiflerine, Budist rahiplerden yüzen pazarlara ve son olarak damak tadınıza hitap edecek kokulu ve zengin yiyeceklere kadar her şeyi burada bulabilirsiniz. Tayland'ın merkezindeki başkent Bangkok, çeşitli kültürlerin, inançların ve deneyimlerin modern bir merkezi olarak kabul edilir. Kuzeydeki Chiang Mai ve Chiang Rai, sessiz kırsal alana bakan ve vahşi doğada vakit geçirenlere hitap ediyor. 

Japonya

Japonya

Doğu Asya'da bulunan Japonya, egemen bir ulustur. Kalabalık şehirleri, imparatorluk sarayları, milli parkları ve çok sayıda güzel inşa edilmiş tapınağı ile ünlüdür. Ülkenin başkenti Tokyo, tonlarca gökdelene ev sahipliği yapan, çok ziyaret edilen bir turistik yerdir. Japonya'da macera sporlarından sahilde dinlenmeye ve Japon mimarisinin gerçek güzelliğini keşfetmeye kadar yapılacak çok şey var.

Vietnam

Vietnam

Vietnam, tartışmasız kıtadaki en güzel ülkelerden biridir. Geniş çeltik tarlaları, Halong Körfezi'ndeki kireçtaşı adaları veya Phong Nha Ke Bang Ulusal Parkı'ndaki devasa mağara sistemi gibi doğal güzellikleri ve doğal cazibe merkezlerinin bolluğu ile tanınan ülke, eşsiz bir deneyim sunuyor. Öte yandan, çalkantılı ve savaşın yıktığı tarihi ile şekillenen Vietnam, bugün uzun ve baş döndürücü gökdelenlerle dolu şehirleri ve kasabaları, ilginç yüzen pazarları ve yollarda hızla ilerleyen mopedleriyle geçmişinin uzak bir gölgesi. Buna, dünya çapında hızla popülerlik kazanan, her zamankinden daha lezzetli otantik Vietnam mutfağını ekleyin ve benzeri olmayan sağlıklı bir deneyim yaşayın.

Filipinler

Filipinler

Filipinler, Uzakdoğu’da mutlaka görülmesi gereken, sayısız adaya sahip bir ülkedir. Birçok muhteşem plaja, mercan resiflerine ve kiliselere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda turistler için doğa, vahşi yaşam, macera, eğlence ve gece hayatı ile ilgili birçok seçenek sunan çok popüler bir turizm merkezidir. İnsanlar çok sıcakkanlı ve cana yakınlar ve yüzünüzde bir gülümseme görmek için fazladan bir mil gitmekten çekinmeyecekler.

Uzakdoğu’nun Mücevherlerini Keşfedin

Uzakdoğu birbirinden farklı tatlara, lezzetlere ev sahipliği yapan farklı kültürlerin bulunduğu bir coğrafyadır. Gezilmesi, görülmesi gereken çok ülke ve şehir bulunmaktadır. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’de avantajlı fiyatlar ve özel kampanyaları ile birlikte Uzakdoğu Turları sayfamızı inceleyebilir ve planlarınızı hayata geçirmek için ilk adımı atabilirsiniz.