Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Türkiye'den Gidilecek Vizesiz Avrupa ülkeleri

Türkiye’den Gidilecek Vizesiz Avrupa Ülkeleri

Vize almak zaman ve para kaybına sebep olabilir. Planlarınızı yaparken vize için gereken süreyi de hesaplamanız ve programınızı buna göre yapmanız gerekir. Vize derdi olmadan gidebileceğiniz ülkeleri listenize alarak rahatlıkla gezebilir ve sadece pasaportunuzu yanınıza alarak kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. 

Vize almadan gidebileceğiniz ülkeleri çok da uzakta aramanıza gerek yok. Uçakla 2-3 saatlik mesafelere uçarak ulaşabileceğiniz Türkiye’den gidilecek vizesiz Avrupa ülkeleri hayalinizdeki tatili size yaşatacak özelliklere sahipler.

Sizin için hazırlamış olduğumuz vizesiz gidebileceğiniz en iyi 10 yer listemizi inceleyerek planlarınızı yapabilirsiniz.

Bosna Hersek

Bosna Hersek

Bosna Hersek, Türkiye’den gidilecek vizesiz Avrupa ülkeleri içindeki kültürel ve dini açıdan en çeşitli ülkedir. Boşnaklar, Hırvatlar ve Sırplar gibi birçok etnik azınlığa ev sahipliği yapan bu ülke, gerçek bir yol ayrımı ülkesidir. Bosna-Hersek'te şehir manzaraları hem kilise kuleleri hem de minarelerle bezenmiştir . Avrupa'da Müslüman çoğunluğa sahip çok az ülkeden biri, bu da burayı ziyaret etmek için büyüleyici bir yer haline getiriyor.

Zengin bir kültürel mirası güzel bir doğayla birleştiren Bosna Hersek, çeşitli cazibe merkezlerine sahiptir. 

Karadağ

Karadağ

Manzara açısından Karadağ, dünyanın en göz alıcı ülkelerinden biridir. Karadağ, muhteşem kıyı tepeleri, kumlu plajlar, engebeli iç sıradağlar, derin kanyonlar ve parıldayan göllerin bulunduğu bir yerdir.

Misafirperver insanları burayı vizesiz olarak Avrupa'da ziyaret edilebilecek en keyifli yerlerden biri yapar , özellikle de alışılmışın dışında bir açık hava macerasının peşindeyseniz. Ayrıca Karadağ'ın hareketli sahil kasabaları da var. En ünlüsü, Adriyatik'te lüks ve plaj seyahatinin merkez üssünden biri olan ve birçok mükemmel oteli olan Budva'dır.

Arnavutluk

Arnavutluk

Balkanların kalbinde bir ülke olan Arnavutluk, kültür ve tarih ile iç içedir. Bu, Avrupa'daki en eski bölgelerden biridir, temelde Yunanistan ve İtalya ile aynı tarihi paylaşmaktadır.

Arnavutluk, Avrupa'nın sakin bir köşesinde Makedonya , Kosova, Yunanistan ve Karadağ arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, Hırvatistan, Yunanistan veya İtalya'yı ziyaret eden kalabalığın yalnızca bir kısmını alsa da, oraya gidenler genellikle kendilerini antik alanların zenginliği, güzel mimarisi ve canlı kültürü karşısında şaşırmış bulurlar.

Makedonya

Makedonya

Burayı büyüleyici bir yer yapan şey, Ohrid'in UNESCO'nun Dünya Mirası'nın bir parçası olan Kültürel ve Doğal alanlar olan sadece 28 siteden biri olmasıdır.

Ohrid ilginç bir şekilde Balkanların Kudüs'ü olarak anılır ve bir zamanlar yılın her günü için bir tane olmak üzere 365 kilisesi vardı. Ohrid adı verilen kristal berraklığındaki zümrüt gölü üzerinde yer alan bu kasaba, aynı zamanda birkaç antik manastıra da sahiptir. 

Sırbistan

Sırbistan

Balkanlar'ın en büyük ülkelerinden biri olan Sırbistan, Avrupa'da hem Latin hem de Kiril alfabelerini kullanan tek ülkedir. Başkenti Belgrad, Güneydoğu Avrupa'nın en büyük ve en eski şehirlerinden biridir ve çarpıcı Komünist dönem binalarına ve Belgrad Kalesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Belgrad'daki Stari Grad , 1800'lerden kalma konakların yanı sıra ikonik Ulusal Tiyatro'yu bulacağınız yerdir.

Başkentin dışında, çok sayıda tarihi kasaba ve arkeolojik alan, dağ sıraları, yaylalar ve nehirlerden oluşan kırsal bölgeyi işaret ediyor. Sırbistan'da ıslanacak zengin bir kültür ve tarih varken açık havada olmayı seven insanlar da hayal kırıklığına uğramayacaklar.

Kosova

Kosova

Makedonya, Arnavutluk, Karadağ ve Sırbistan ile çevrili bir kara ülkesi olan Kosova, Balkanlar'da kısmen tanınan bir ülkedir. Bazı uluslar Kosova'nın bağımsızlığını hala tanımasa da güneydoğu Avrupa'da küçük de olsa ayrı bir kültüre sahip ayrı bir bölgedir.

Bu büyüleyici yeni ülkenin, belirsizliği de dahil olmak üzere yapacak çok şeyi var. Pek çok gezgin bu konuda pek bir şey bilmediğinden , şüphelenmeyen ziyaretçileri tamamen şaşırtmak ve bunaltmak için eşsiz bir potansiyele sahiptir.  1200'lerden kalma güzel kubbeli Sırp manastırlarına, pitoresk dağ kasabalarına ve birinci sınıf yürüyüş parkurlarına ev sahipliği yapar.

Moldova

Moldova

Antik kentler, geleneksel yaşam tarzı, el değmemiş kırsal alanlar ve çarpıcı manzaralarla dolu Moldova, her gezginin kalbini büyüleyerek Avrupa'daki diğer ülkeler arasında benzersiz kılıyor. Bu ülkenin her santimi, huzur içinde kaybolmak için bir sonraki harikalar diyarınız olabilir. 

Bin yıldan fazla bir tarihe uzanan tarihiyle, Moldova'nın kültürel mirasının ne kadar zengin olduğunu gösteren birçok arkeolojik alana sahiptir. Vizesiz gidebileceğiniz bir Avrupa ülkesi olması da kolayca seyahat edebilmenizi sağlayacak önemli bir özelliğidir.

Belarus

Belarus

İlk bakışta Belarus en heyecan verici destinasyonlar gibi görünmeyebilir ancak yakından bakarsanız Letonya, Polonya , Litvanya, Rusya ve Ukrayna'yı komşu olarak sayan bu karayla çevrili ülkede görülecek ve yapılacak çok şey var. Ülkenin %40'ından fazlası orman olduğundan, yemyeşil bitki örtüsü ve pitoresk kırsalın yanı sıra nadir Avrupa bizonu da dahil olmak üzere çok sayıda yerel yaban hayatı bekleyin. Belarus'taki çok sayıda kale ve kalede zamanda geriye yolculuk yapabilir ve hareketli başkent Minsk'te olayların daha modern tarafına ayak uydurabilirsiniz.

Ukrayna

Ukrayna

Ukrayna, çoğu UNESCO Dünya Mirası Alanları ve bakımlı tarihi eserler içeren geleneksel köyleri ve renkli modern şehirleri dahil olmak üzere turistler için birçok muhteşem cazibe merkezi sunmaktadır. Başkenti Kiev, altın kubbeli Ayasofya Katedrali'ne sahiptir, 11. yüzyıldan kalma mozaikler ve tablolar öne çıkmaktadır. Ayrıca, zengin kültürünü ve halk geleneklerinin tarihini ve çeşitli kültürel etkileri kutlayan büyük festivaller her yıl düzenlenmektedir. Ukrayna aynı zamanda çok bütçe dostu bir seyahat destinasyonudur.

Andorra

Andorra

Fransa ve İspanya arasında rahat bir konuma sahip Pirene Dağları'nın karlı zirvelerinde yer alan Andorra küçük olabilir ama birinci sınıf kayak alanı, yürüyüş olanakları ve yemyeşil manzara arayanlar için kesinlikle görülmeye değer. Başkent Andorra la Vella, canlı bir sanat ve yemek ortamının yanı sıra Avrupa'nın en büyük spa kompleksine sahiptir ve Andorra'nın geri kalanının çoğu, muhteşem manzaraların ortasında yer alan resim mükemmelliğindeki köy ve kasabalardan oluşur. Mimari sevenler de burada kendilerini yabancı hissetmeyecekler çünkü çoğu heybetli tepelere kurulmuş ya da dağ yollarının sonunda gizlenmiş orta çağ ve Romanesk binalar bolca var. 

Vizesiz Ülkelere Kolayca Seyahat Edin

Vizesiz Avrupa ülkelerini gezmek için günlerce vize sonucunuzu beklemeye ve bu işlemler için zaman ve para harcamanıza gerek kalmayacaktır. Hem Türkiye’ye yakınlıkları ile kısa süreler içerisinde bu farklı kültürleri görebilir bir sonraki seyahat planlarınızı da döner dönmez yapabilirsiniz. 

MNG Turizm’in avantajlı fiyat ve kampanyaları ile vizesiz turlar sayfasını inceleyebilir, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ilk adımı atabilirsiniz.