Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Tebriz Turları

17.06.2024 - 17.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Tebriz Turları

Tebriz turları size İran kültürünü yakından tanıma ve bu köklü medeniyetin tarihini yerinde keşfetme imkanı sunacaktır. Nüfusunun çoğunluğunu Azerbaycan Türkleri oluşturmakta ve iki farklı kültürün kesişim noktası olmasından dolayı da önemli bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Tebriz Turları size vizesiz seyahat olanağı sunuyor olmasından dolayı da avantajlı olacaktır. Vize masrafı yapmadan kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. 

Tebriz turları sayesinde bölge kültürüne hakim olabilecek ve farklı kültürlerin iç içe geçtiği bu şehri gezerken muhteşem deneyimler yaşayabileceksiniz. 

Tebriz Turları ile Keşfedebileceğiniz Yerler

Tebriz turları size pek çok farklı deneyimi yaşatacak programlardır. Yeşil bir kent olma özelliği ile ön plana çıkan bu şehirde gezilecek ve görülecek sayısız yer bulunmaktadır. Azerbaycan mimarisinin izlerini çok fazla göreceğiniz Tebriz’de Ortadoğu’nun en büyük ve önemli pazarlarından biri olan Tebriz Kapalı Çarşısı’nı ziyaret ederek bölgeye özgü ürünler bulabilirsiniz. 

14. yüzyıldan kalma olan Tebriz Kalesi de Tebriz turları ile görebileceğiniz tarihi anıtlardan biridir. Kentin en önemli mimari eserlerinden biri olan kale, tamamı tuğladan örülmüş ve günümüze sadece küçük bir kısmı kalmış olsa da görmeye değerdir.

Dünyada tek olan ve bu özelliğiyle önemli olan Şairler Anıtı, Tebriz turları ile gezebileceğiniz, ülkenin önemli şairlerinin mezarlarının olduğu bir anıttır. 

Tebriz’de bulunan ve büyük bir deprem sonrası zarar görse de yapılan yenileme çalışmaları ile turistlerin ilgisini diri tutan Mescid-i Kabud, içinde ve dışında hala varlığını sürdüren çinileriyle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Geleneksel Azerbaycan mimarisinin izlerini taşıyan El Gölü de Tebriz turları sayesinde görebileceğiniz bir başka önemli yerdir. Park alanına da sahip olan bu gölde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Tebriz Turları Fiyatları

Tebriz turları gitmek istediğiniz dönem ve turu satın aldığını tarihlere göre farklı fiyatlandırmalara sahip olabilir. Avantajlı fiyatlara ve kampanya dönemlerine göre uygun fiyatlarda rezervasyon yaptırma imkanınız olacaktır. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’in özel fiyat ve kampanyaları ile katılabileceğiniz Tebriz turları ile şehri doyasıya gezebilir ve avantajlı fiyatlarla bu keyfe sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Oku