Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Tallinn Turları

28.05.2024 - 28.05.2025 tarihleri arasında 3 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Baltık Hazineleri Estonya - Letonya - Litvanya Turu THY ile 7 Gece - Kurban Bayramı Dönemi

Baltık Hazineleri Estonya - Letonya - Litvanya Turu THY ile 7 Gece - Kurban Bayramı Dönemi
İstanbul Çıkışlı 15.06.2024 Kurban Bayramı Turları Tur Güzergahı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Uçaklı
7 Gece 8 Gün
Diğer Tarihler Diğer 0 Tur Tarihi
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Büyük İskandinavya ve Fiyordlar Turu THY ile 11 Gece

Büyük İskandinavya ve Fiyordlar Turu THY ile 11 Gece
İstanbul Çıkışlı 03.07.2024 Helsinki Turları Tur Güzergahı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Uçaklı
11 Gece 12 Gün
Diğer Tarihler Diğer 5 Tur Tarihi
17.07.202423.07.202431.07.202407.08.202421.08.2024
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyordlar Turu Sunexpress HY ile 7 Gece

İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyordlar Turu Sunexpress HY ile 7 Gece
İzmir Çıkışlı 17.08.2024 İzmir Çıkışlı Yurtdışı Turları Tur Güzergahı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Uçaklı
7 Gece 10 Gün
Diğer Tarihler Diğer 0 Tur Tarihi
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Tallinn Turları

Yurtdışı turları içerisinde, çok uzak olmamakla beraber en keyifli tur seçenekleri elbette Avrupa turları olmaktadır. Kuzey Avrupa'nın küçük ülkelerinden bir tanesi olan Estonya, grupta da tercih edebileceğiniz alternatiflerin başında gelir. Tallinn Turu; güzel bir yurtdışı tatili geçirip, kültür turizmi noktasında yapabileceğiniz en iyi seçimlerden birisidir.

Avrupa turları arasında özel bir yere sahip olan Tallinn turları, Orta Çağ döneminin en güzel kültürel gezisini sunuyor. Estonya’nın başkenti olan Tallinn, Baltık ülkeleri arasında mutlaka görülmesi gereken bir lokasyondur. Yurtdışı turları fırsatları ile Tallinn tatili seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Uzun yıllar Sovyet egemenliğinde kalan Estonya, batı Avrupa ile her zaman kontak halinde kalmış, bununla birlikte Rus kültürünün bileşenlerini de bünyesine katmıştır. Eğitim seviyesi oldukça yüksek olan ülkenin kültürel birikimi de dünyanın sayılı ülkeleri ile yarışabilecek seviyededir.

Soğuk bir ülke olmasına karşın, sıcak insanları ve nitelikli Turizm standartları ile estonya çekici Turizm merkezlerinden bir tanesi haline gelmiş durumdadır.

Firmamızın sunduğu uygun fiyatlı Tallinn turu seçenekleri Sizin için de iyi bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz alternatiflerden birisidir.

Tallinn Turu İle Gezilecek Yerler

  • Alexander Nevsky Katedrali
  • Eski Şehir
  • Toompea Tepesi
  • Kadriorg Sarayı
  • Katerina Geçidi
  • St. Olaf Kilisesi

Eski Sovyet ülkelerinden bir tanesi olması sebebiyle, Sovyet kültür mirasına tanıklık edebileceğiniz şehir, ikinci Dünya Savaşı izlerini de hala taşımaktadır. Hatta ülkede bazı savaştan kalma yapılar müze olarak korunmaktadır.

Bir çeşit Kültür turu alternatifi olarak düşünebileceğiniz bu turlarımıza, yılın çeşitli dönemlerinde katılabilirsiniz. Seyahat etmek istediğimiz tarihi internet sitemizden seçerek hemen rezervasyon yaptırabilir uygun fiyatlarla iyi bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Heybetli Tarihi Yapılar Gözlerinizi Kamaştıracak

Tallinn denilince akla ilk gelen noktalardan biri olan Alexander Nevsky Katedrali, 1984 yılında inşa edilmiş oldukça renkli bir yapıdır. Dış dekorasyonu ve tarihi yansıtma şekli ile kentin en önemli simgesi olan Alexander Nevsky Katedrali, Tallinn’de mutlaka görülmesi gereken yapıların başında geliyor. Yapının özellikle vitray işlemeli camları büyük ilgi görüyor.

Otantik Tarih Sizi Bekliyor

UNESCO Dünya Mirasları listesine giren Old Town olarak adlandırılan bölge, Tallinn’in en göz alıcı bölgelerinden biridir. Kentin tarihsel ve geleneksel dokusunu en iyi şekilde barındıran Old Town’da pek çok yöresel lezzeti de tadabilme şansına sahipsiniz.

Bölge aktif olarak kullanılmakla birlikte, ciddi bir koruma alanı niteliği taşır. Orjinalliği bozulmadan özellikle Turizm standartlarının en yüksek seviyede oluşturulabilmesi için kamusal bir strateji söz konusudur.

Şehre Yukarıdan Bakın

Tallinn şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Toompea Tepesi, tam tamına 7 hektarlık bir alanı kaplıyor. Tepe, tarihi dokusu ve geleneksel yapısı ile de büyük dikkat çekiyor. Turistler tarafından uğrak bir bölge olan Toompea Tepesi, özellikle Tallinn manzarası için mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir.

Barok mimari akımının en canlı örneklerinden biri olan Kadriorg Sarayı, Çarlık Rusyası’nın en tartışmalı ismi olan Deli Petro tarafından yaptırılan saray sanat galerisi ile de büyük ilgi çekiyor. Sarayın sanat galerisinde klasik dönem eserlerinin pek çok örneğini bulabilirsiniz.

Bütünüyle Otantik ve Benzersiz Bir Deneyim Yaşayın

Katerina Geçidi de Tallinn kentinin en özel noktalarından biridir. Özellikle geleneksel Arnavut kaldırımları ile dikkat çeken geçit, Tallinn’in en önemli kültürel oluşumlarından biridir. Bölgede yer alan geleneksel el sanatları örnekleri de kenti ziyaret edenlerin dikkatini cezbediyor.

Old Town bölgesinde yer alan St. Olaf Kilisesi de Tallinn’in en görkemli ve simgesel yapılarından biridir. 12. Yüzyıldan günümüze dek ulaşan bu görkemli yapı, turistler için günün bazı saatlerinde ziyarete açıktır. Kilise’nin bazı özel zamanlarda ücretsiz olarak gezilebilmesi de mümkündür.

Tallinn’e Ulaşabileceğiniz Turlar

Tallınn Turları Fiyatları Ve Fırsatları

Tallin turları, MNG Turizm sayesinde ucuz tatil fırsatı sunuyor. MNG Turizm, indirimli tatil erken rezervasyon fırsatları ile de tercih sebeplerinden biridir. En iyi tatil mottosu ile hizmet veren MNG Turizm, Tallinn için de bol fırsatlı tur seçeneklerine sahiptir. Yurtdışı tatil fiyatları için en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

İndirimli turlar, firmamızın yüksek kalite standartları ile sizlere arz ediliyor. Bu kapsamda satın alacağınız turları kredi kartıyla ödeyebilir dilerseniz taksit seçeneklerini kullanabilirsiniz. Satın alma sürecinin herhangi bir safhasında, müşteri destek ekibimizle iletişime geçebilir, tüm soru ve sorunlarınıza anında cevap alabilirsiniz.

Daha Fazla Oku