Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Tahran Turları

28.05.2024 - 28.05.2025 tarihleri arasında 1 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Shahzadeh N. Igual ile İran Turu - THY ile 6 Gece - Tüm Turlar Dahil

Shahzadeh N. Igual ile İran Turu - THY ile 6 Gece - Tüm Turlar Dahil
İstanbul Çıkışlı 01.09.2024 Orta Doğu Turları Tur Güzergahı
Uçaklı
Vizesiz Tur
6 Gece 7 Gün
Diğer Tarihler Diğer 3 Tur Tarihi
29.09.202405.11.202423.11.2024
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Tahran Turları, kültür turlarının vazgeçilmezi oluyor

İran, Türkiye’nin en önemli sınır komşularından biri olması ile dikkat çekiyor. Köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış, tarih ve kültür bakımından oldukça zengin topraklara sahip İran, yurtdışı tur gezileri yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri oluyor. Her bir şehri ve sokağı ayrı bir tarih kokan, kültür turizminin önemli merkezlerinden olan Tahran’a Türkiye’den düzenlenen Tahran turları en fazla rağbet gören turların başında gelmektedir.

Tahran Turları çok geniş kapsamlı

Türk vatandaşların vize gerektirmeden yapabileceği yurtdışı seyahatlerden biri olan Tahran turları, misafirlerine hayatlarının en güzel tatillerinden birini yaşama imkanı sunuyor. Tahran turları çok geniş kapsamlı olmakla birlikte, akıllarda geri kalmış bir izlenim oluşturan İran’ın en modern yüzünü turistlere gösterir nitelikte bir tura sahip. İran’ın en modern ve en kalabalık şehirlerinden biri olan Tahran, dünyaca ünlü saraylara da ev sahipliği yapmaktadır. Sadabat Sarayı, Gülistan Sarayı, Gül Bahçesi Sarayı Tahran turları kapsamında öncelikli görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Tahran Turları Nasıl Yapılıyor?

MNG Turizm tarafından uygun fiyat avantajları ile sunulan Doğu’nun Gizemli Coğrafyası Büyük İran ve Van Turu, havayolu ile gerçekleştirilen ve 8 geceden oluşan bir tur. Akıllara gelen Tahran turları nasıl yapılıyor? sorusunun cevabı ise çok geniş.

Tahran turları, İstanbul’dan Van’a ilk uçuş ile başlıyor. Meşhur Van kahvaltısı ile güne başladığınız gezinin ilk durağı Van ve Ağrı Doğubeyazıt oluyor. Doğu Beyazıt gezisinin devamında Gürbulak Sınır kapısından İran’ın Tebriz kentine ulaşıyorsunuz. Tebriz’in sembol yapıtlarından olan Gök Mescid, Şah Gölü, Saat Kulesi ve baharatları ile ünlü Tebriz Kapalı Çarşı gezisinin sonrasında hava yolu ile Tahran’a geçiyorsunuz. 

Uzman rehberler eşliğinde gerçekleştirilen Tahran turları kapsamında, Sadabad Parkı başta olmak üzere Tahran’ın ünlü yapıtlarını, Gülistan Sarayı’nı, Azadi Meydanını ve diğer tarihi, gezilmesi gereken yerleri gezerek güzel bir gün geçiriyor olacaksınız.

Tahran turları kapsamında bir sonraki durak Büyük Selçuklu Devletine de başkentlik yapmış olan, Rey şehri oluyor. Fin Bahçesi, Fin Hamamı ve Borujerdiha Evi gibi turistlerin en çok ilgisini çeken mekanların gezilmesinin ardından İsfahan kentine ulaşıyorsunuz. Tarihte Mezopotamya, Anadolu ve Asya kültürlerinin harmanlandığı dünyanın en büyük şehirlerinden biri olma özelliğine sahip İsfahan, camileri ve çarşısı ile sizi karşılıyor olacak.

Tahran turları, Şiraz şehrinin gezilmesinin ardından Tahran’a oradan da İstanbul’a dönüş ile son buluyor. 

Tahran Turları En Uygun Fiyatlar İle Sunuluyor

Türkiye’nin turizm acentesi MNG Turizm tarafından Tahran turları en uygun fiyatlar ile sunuluyor. Erken rezervasyon yaptırarak çok uygun fiyatlar ile gerçekleştirebileceğiniz Tahran turlarına yerinizi ayırtmakta geç kalmayın.

Tahran Turları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kültür bakımından Türkiye ile bir çok noktada ayrışan İran’da, gerçekleştireceğiniz geziniz kapsamında bazı hususlara dikkat etmelisiniz.  Tahran Turları hakkında bilmeniz gerekenler içerisinde ilk olarak ülkede alkollü içeceklerin  tüketilmesi yasaktır. 

İran’da evli olmayan çiftlerin, aynı odada kalmasına izin verilmiyor. Güvenlik noktasında bir sorun yaşamazsanız. İran’da harcama yapmak için üzerinizdeki dövizi ya da Türk  Lirasını Riyale çevirmeniz gerekir. Diğer para birimleri ile alışveriş yapmak yasak. Önemli hususlardan bir tanesi de, pasaportunuzda İsrail vizesi ya da giriş çıkış mührü varsa İran’a girmeniz yasaktır. 

İran’ın ya da Tahran’ın birçok  bölgesinde Türkçe konuşarak iletişim kurabilirsiniz. Esnafların çoğu Türkçe bildikleri için alışveriş yaparken zorlanmayacağınız bir ortam bulunmaktadır.

Hayatınızın en güzel tatil deneyimlerinden birini sunan Tahran turları öncesinde bu hususlara dikkat etmeniz, daha sağlıklı ve huzurlu bir tatil yapmanıza imkan tanıyacaktır

Daha Fazla Oku