Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

St Petersburg Turları

29.05.2024 - 29.05.2025 tarihleri arasında 1 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Rusya Resitali Turu Pegasus HY ile 5 Gece

Rusya Resitali Turu Pegasus HY ile 5 Gece
İstanbul Çıkışlı 15.06.2024 Rusya Turları Tur Güzergahı
Yeşil Pasaporta Vizesiz Tur
Uçaklı
5 Gece 6 Gün
Diğer Tarihler Diğer 3 Tur Tarihi
17.06.202402.07.202412.09.2024
Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim
Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

St Petersburg Turları

Yurtdışı turları arasında özel bir yere sahip olan Petersburg turları, keyifli bir Rusya gezisi için ideal bir seçenektir. Rusya’nın en büyük ikinci kenti olan Petersburg, Avrupa turları arasında da önemli bir yere sahip. Petersburg tatili için en uygun fırsatları burada bulabilir Rusya tatili planlarına başlayabilirsiniz.

MNG Turizm avantajları ile dünyanın her yerine olduğu gibi; buraya da mükemmel bir gezi gerçekleştirebilir, en iyi fiyatlarla Rusya turu satın alabilirsiniz. Yılın hemen her döneminde düzenlenen turlarımız uygun fiyatları ve benzersiz sunumları ile size en iyi yurtdışı tatil deneyimini yaşatabilmek için sunuluyor.

Petersburg Turu İle Gezilecek Yerler

  • Kışlık Saray
  • St. Isaac Katedrali
  • Nevski Bulvarı
  • Voskresenia Khristova Kilisesi
  • Kazan Katedrali
  • Peterhof Sarayı

ST. Petersburg; Rusya’nın Avrupa’ya en yakın şehirlerinden bir tanesidir ve bu nedenler daha Avrupai bir duruşa sahiptir. Doğu bloğunda yer alan şehirlerden olması sebebi ile batı kültürü ile en yakından entegrasyonu bulunan şehirlerden olan merkezde, buna bağlı olarak zengin bir kültürel mirasa şahitlik yapabilirsiniz.

Tarihi mirasın mimari yansımalarını anılarınıza ekleyin

Petersburg denilince akla şüphesiz ki ilk Kışlık Saray geliyor. Çarlık döneminin en popüler ismi Çariçe II. Katerina tarafından kullanılan bu sarayda binlerce sanat eseri de yer alıyor. Çariçe’nşn sanata olan ilgisinin bir yansıması olan sarayda 3 milyon kadar sanat eseri sergileniyor. Öyle ki bu da sarayı yalnızca tek bir gezide bitiremeyeceğiniz anlamına geliyor.

Petersburg’un bir diğer simge yapısı da St. Isaac Katedrali’dir. Kubbeli yapısı ile dikkat çeken bu katedral yine Çarlık Rusya döneminde inşa edilmiştir. Rusya’nın en büyük ve ihtişamlı katedrali olan St. Isaac Katedrali’nin kubbesinde yaklaşık 100 kil saf altın bulunuyor. Bu ihtişamlı yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Modern şehirciliğin başladığı noktayı ziyaret edin.

ST. Petersburg; dünyanın en iyi planlamış şehirlerinden bir tanesidir ve adeta bir mimari mucize görünümüne sahiptir. Şehrin hemen her noktasında medeniyet kavramı farklı bir anlam kazanır

Nevski Bulvarı da kentte yapacağınız gezilerin uğrak adreslerinden biri olacaktır. Petersburg’un ana bulvarı olan Nevski Bulvarı, kentin merkezinde ve pek çok yere ulaşımın sağlandığı bir alan olarak bilinmektedir. Yani bir turistin bu bulvara uğramadan kentten ayrılması neredeyse imkansız gibi gözüküyor.

Rusya’nın ve hatta dünyanın en ilginç yapılarından biri olan Voskresenia Khristova Kilisesi de Petersburg’da bulunuyor. Rus mimarisinin en güzel örneklerinden biri kabul edilen bu renkli yapı, kentin ve Rusya’nın en önemli simgelerinden biridir. Kremlin Sarayı ile büyük benzerlikler taşıyan Katedral’i yakından görünce hayran kalacaksınız.

İhtişamlı yapılar kültürel bir hazine

Yine 19. Yüzyılın en güzel eserlerinden biri olan Kazan Katedrali de Petersburg’da ziyaretçilerini bekliyor. Napolyon’a karşı zafer kazanan Çarlık Rusyası tarafından yaptırılan bu yapının en sembolik hem de mimari açıdan anlamı oldukça büyük. Üstelik Katedral, Nesvki Bulvarı üzerinde yer alıyor.

Peterhof Sarayı da Çarlık Rusya’dan geriye kalan önemli yapılardan biri. Büyük bahçeleri ve devasa havuzu ile dikkat çeken bu saray, Versay Sarayı ile de büyük benzerlik taşıyor. Petersburg ziyaretinde mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olan Peterhof Sarayı, her dönem turist akınına uğruyor.

Farklı Lezzetlerle Tanışın

Rus mutfağı ve Kuzey Avrupa mutfağının farklı lezzetlerini ST. Petersburg turu esnasında tadabilirsiniz. Alman mutfağından, Fin mutfağına kadar ülkede bir çok lezzete ulaşmak mümkündür. Elbette bununla birlikte, dünya mutfaklarının lezzetlerini sunan bir çok restorana da burada erişebilmeniz mümkündür.

Petersburg’a Ulaşacağınız Turlar

  • Baştan Başa Rusya Turu
  • Moskova – St. Petersburg Turu
  • St. Petersburg – Moskova Turu
  • St. Petersburg Turu

Petersburg Turları Fiyatları Ve Fırsatları

Petersburg turları ile doyasıya bir Doğu Avrupa seyahatine çıkabilirsiniz. En iyi tatil ve ucuz tatil mottolarıyla hizmet veren MNG Turizm tarafından düzenlenen turlara katılarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Üstelik indirimli tatil erken rezervasyon seçenekleriyle de MNG Turizm yurtdışı tatil fiyatları arasında ön plana çıkıyor.

Erken rezervasyon indirimleri, kategoriye özel indirimli tatil fırsatları gibi avantajlarımızı kaçırmayın. Ucuz tur kavramını kalite ile buluşturan firmamızın size sunacağı avantajları kaçırmamak için şimdi rezervasyon yaptırabilirsiniz

Daha Fazla Oku