Giriş Yap

veya Üye Ol

444 2000 Sizi Arayalım
Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Önerilen Turlar
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula

Sömestr Kültür Turları

06.12.2022 - 06.12.2023 tarihleri arasında 3 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele

Butik Mardin - Göbeklitepe Turu - Pegasus HY ile - 2 Gece - Yılbaşı Özel

Butik Mardin - Göbeklitepe Turu - Pegasus HY ile - 2 Gece - Yılbaşı Özel
İstanbul Çıkışlı 30.12.2022 Mardin - Şanlıurfa
Diğer Tarihler
Uçaklı
2 Gece 3 Gün
Kesin Hareketli
150 TL Hediye Bonus
150 TL Hediye World Puan
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Doğu Ekspresi ile Kars Turu Pegasus HY ile 2 Gece - Sömestre Özel

Doğu Ekspresi ile Kars Turu Pegasus HY ile 2 Gece - Sömestre Özel
İstanbul Çıkışlı 21.01.2023 Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Erzurum
150 TL Hediye Bonus
150 TL Hediye World Puan
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Butik Mardin Turu - Pegasus Havayolları ile - 2 Gece

Butik Mardin Turu - Pegasus Havayolları ile - 2 Gece
İstanbul Çıkışlı 21.01.2023 Mardin
Diğer Tarihler
Uçaklı
2 Gece 3 Gün
Kesin Hareketli
150 TL Hediye Bonus
150 TL Hediye World Puan
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Sömestir Kültür Turları

Sömestir, çok sayıda öğrencinin ve velinin yoğun okul temposundan, günlük yaşamdaki stresten uzaklaşmak adına merakla bekledikleri tatillerden birisidir. Öğrencilerin yoğun okul temposunu bıraktıkları öğrencilerle birlikte velilerin de hayatlarında rahatlama sağlayan sömestir tatili, kişileri tatil yapmak ve günlük hayattaki stresten uzaklaştırmak için gerekli olan bir tatildir. İnsanlar sömestir tatilinin başlaması ile çeşitli tatil planları yapmaktadırlar. Yaptıkları tatillerde çeşitli bölgeleri gezmekte ve o bölgeler hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Çeşitli bölgelerin kültürel faaliyetlerini öğrenmek yerel halk ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler kültür turlarına katılım göstermektedir. Sömestir tatilinin başlaması ile farklı bölgelerin kültürlerini öğrenmek isteyen, bu bölgedeki yemekleri tatmak isteyen kişiler sömestir kültür turlarına katılım göstermektedir. Bu kültür turları, tur firmaları tarafından kişilerin imkanlarına ve isteklerine göre düzenlenmektedir. Kişiler kendi imkan ve isteklerine uygun olan tur programını tur firmasının bu program için belirlediği fiyatta satın alırlar ve tur firmaları ile anlaşma sağlarlar. Bu turların fiyatları, turun yapıldığı alana, tur için kullanılacak ulaşım aracının fiyatına, kalınacak alandaki konaklama tesislerinin fiyatlarına, gezilecek alanların giriş ücretlerine, tatil alanlarının ücretlerine ve yiyecek içecek ücretlerine gibi çeşitli imkanların değişiklik göstermesi sebebiyle değişiklik gösterebilmektedir.

Tur katılımcıları, tur firmaları ile yaptıkları anlaşma sonucu belirlenen tur programına uyum sağlar ve tur firması tarafından belirlenmiş olan kalkış noktasından yine tur firması tarafından belirlenmiş olan ulaşım aracı ile yola çıkarlar. Yolculukları sonucu planladıkları bölgeye ulaşmış olan tur katılımcıları bu bölgede tur firmaları tarafından belirlenen konaklama tesisinde kalırlar. Kişilerin isteklerine göre tur planı içerisinde gezilmesi gereken yerler uzman tur rehberleri eşliğinde alınması gereken bilgiler alınarak gezilir. Bu bölgelerdeki kültürel faaliyetler hakkında bilgi sahibi olan katılımcılar bölgedeki çeşitli yiyeceklerin de tadına bakarlar. Tur planlarını tamamlamış, bu planda belirlenmiş olan süreyi doldurmuş tur katılımcıları yine tur firması tarafından belirlenmiş olan ulaşım aracı ile evlerine doğru yola çıkarlar ve turlarını tamamlamış olurlar. Bu kültür turlarına katılmış olan kişiler çeşitli bölgelerin kültürleri hakkında bilgi sahibi olur, bölgedeki halk ile tanışır ve bölgenin yöresel yemeklerini tadarlar.

Günübirlik Sömestir Kültür Turları

Günübirlik turlar, kişilerin gezmek tatil yapmak istedikleri alanlarda konaklama ücreti ödemeden istedikleri tatili yapmalarını ve gezmek istedikleri yerleri gezmelerini sağlar. Sömestir tatilinde de aileler, gezmek, görmek, tatil yapmak istedikleri alanları günübirlik ziyaret etmektedirler. Bu sebeple günübirlik turlara katılırlar ve bu turların sağladığı tatil ve gezi gibi imkanlardan faydalanarak konaklama ücreti ödemezler. Konaklama ücreti ödemeden günlük olarak yapmak istedikleri aktiviteleri yapan kişiler günün erken saatlerinde tura başlarlar, gün içerisinde yapmak istedikleri çeşitli faaliyetlere katılım gösterir, gezilmesi gereken yerleri gezerler. Günün geç saatlerinde turlarını bitiren kişiler konaklama ücreti ödememek için evlerine dönerler.

Daha Fazla Oku