Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Önerilen Turlar
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula

Sömestr Kültür Turları

14.04.2024 - 14.04.2025 tarihleri arasında 1 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Kapadokya Turu - Otobüs ile 3 Gece İzmir Çıkışlı Sömestr Özel

Kapadokya Turu - Otobüs ile 3 Gece İzmir Çıkışlı Sömestr Özel
İzmir Çıkışlı Kapadokya Turları Ihlara Vadisi - Ağaçaltı Kilisesi - Yılanlı Kilise - Derinkuyu - Kaymaklı Yeraltı Şehri - Onyx Taş Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Dervent Vadisi - Çömlek Atölyesi - Güvercinlik Vadisi - Hacıbektaş Veli Türbesi..
Otobüslü
3 Gece 4 Gün
Kesin Hareketli
Diğer Tarihler
Ekstra %5 İndirimli Tur
300 TL ParafPara Kampanyası
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Sömestir Kültür Turları

Sömestir, çok sayıda öğrencinin ve velinin yoğun okul temposundan, günlük yaşamdaki stresten uzaklaşmak adına merakla bekledikleri tatillerden birisidir. Öğrencilerin yoğun okul temposunu bıraktıkları öğrencilerle birlikte velilerin de hayatlarında rahatlama sağlayan sömestir tatili, kişileri tatil yapmak ve günlük hayattaki stresten uzaklaştırmak için gerekli olan bir tatildir. İnsanlar sömestir tatilinin başlaması ile çeşitli tatil planları yapmaktadırlar. Yaptıkları tatillerde çeşitli bölgeleri gezmekte ve o bölgeler hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Çeşitli bölgelerin kültürel faaliyetlerini öğrenmek yerel halk ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler kültür turlarına katılım göstermektedir. Sömestir tatilinin başlaması ile farklı bölgelerin kültürlerini öğrenmek isteyen, bu bölgedeki yemekleri tatmak isteyen kişiler sömestir kültür turlarına katılım göstermektedir. Bu kültür turları, tur firmaları tarafından kişilerin imkanlarına ve isteklerine göre düzenlenmektedir. Kişiler kendi imkan ve isteklerine uygun olan tur programını tur firmasının bu program için belirlediği fiyatta satın alırlar ve tur firmaları ile anlaşma sağlarlar. Bu turların fiyatları, turun yapıldığı alana, tur için kullanılacak ulaşım aracının fiyatına, kalınacak alandaki konaklama tesislerinin fiyatlarına, gezilecek alanların giriş ücretlerine, tatil alanlarının ücretlerine ve yiyecek içecek ücretlerine gibi çeşitli imkanların değişiklik göstermesi sebebiyle değişiklik gösterebilmektedir.

Tur katılımcıları, tur firmaları ile yaptıkları anlaşma sonucu belirlenen tur programına uyum sağlar ve tur firması tarafından belirlenmiş olan kalkış noktasından yine tur firması tarafından belirlenmiş olan ulaşım aracı ile yola çıkarlar. Yolculukları sonucu planladıkları bölgeye ulaşmış olan tur katılımcıları bu bölgede tur firmaları tarafından belirlenen konaklama tesisinde kalırlar. Kişilerin isteklerine göre tur planı içerisinde gezilmesi gereken yerler uzman tur rehberleri eşliğinde alınması gereken bilgiler alınarak gezilir. Bu bölgelerdeki kültürel faaliyetler hakkında bilgi sahibi olan katılımcılar bölgedeki çeşitli yiyeceklerin de tadına bakarlar. Tur planlarını tamamlamış, bu planda belirlenmiş olan süreyi doldurmuş tur katılımcıları yine tur firması tarafından belirlenmiş olan ulaşım aracı ile evlerine doğru yola çıkarlar ve turlarını tamamlamış olurlar. Bu kültür turlarına katılmış olan kişiler çeşitli bölgelerin kültürleri hakkında bilgi sahibi olur, bölgedeki halk ile tanışır ve bölgenin yöresel yemeklerini tadarlar.

Günübirlik Sömestir Kültür Turları

Günübirlik turlar, kişilerin gezmek tatil yapmak istedikleri alanlarda konaklama ücreti ödemeden istedikleri tatili yapmalarını ve gezmek istedikleri yerleri gezmelerini sağlar. Sömestir tatilinde de aileler, gezmek, görmek, tatil yapmak istedikleri alanları günübirlik ziyaret etmektedirler. Bu sebeple günübirlik turlara katılırlar ve bu turların sağladığı tatil ve gezi gibi imkanlardan faydalanarak konaklama ücreti ödemezler. Konaklama ücreti ödemeden günlük olarak yapmak istedikleri aktiviteleri yapan kişiler günün erken saatlerinde tura başlarlar, gün içerisinde yapmak istedikleri çeşitli faaliyetlere katılım gösterir, gezilmesi gereken yerleri gezerler. Günün geç saatlerinde turlarını bitiren kişiler konaklama ücreti ödememek için evlerine dönerler.

Daha Fazla Oku