Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Sömestr Kayak Turları

25.06.2024 - 25.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Sömestir Kayak Turları

Sömestir, çok sayıda öğrencinin ve velinin yoğun okul temposundan, günlük yaşamdaki stresten uzaklaşmak adına merakla bekledikleri tatillerden birisidir. Ülkemizde milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenen eğitim programına göre kış aylarına denk gelen sömestir tatili insanların tatili değerlendirmek için kış aktivitelerine yönelmelerine neden olmuştur. Ülkemizde de kışın yapılabilecek aktivitelerden bir tanesi kayaktır. Çok sayıda insan tarafından kış ayının gelmesiyle birlikte tercih edilmeye başlanan kayak merkezleri sömestir tatili ile okullarına ara vermiş olan öğrenciler ve öğrencilere bağlı olan veliler tarafından yoğunluk göstermektedir. Sömestir tatilinin başlaması ile yoğunluk gösteren kayak merkezleri bu bölgelere çeşitli tur firmaları tarafından sömestir kayak turlarının oluşmasına neden olmuştur.

Sömestir kayak turları, sömestir tatiline giren , tatilini iyi değerlendirmek isteyen öğrenciler ve velilerin kayak merkezlerine yapacakları ziyaretlerde kendi imkanlarına ve isteklerine en uygun olan turu seçmeleri için çeşitli tur firmaları tarafından çeşitli içeriklerde olabilmektedir. Tur firmaları tur katılımcılarına konaklama ihtiyaçlarını karşılama, yapılacak aktivitelerde yardımcı olma ve yiyecek içecek gibi bir çok hizmet vermektedir. Bu hizmetler doğrultusunda kendi imkan ve isteklerine en uygun turu seçen tur katılımcıları seçtikleri turun planlamasına göre farklı ücretler ödemektedirler. Tur fiyatları, tur planına göre bölgede kalınacak süreye, yapılacak aktiviteye ve yenilecek yemeklere göre değişiklik göstermektedir.

Tur katılımcıları, tur firmaları ile belirledikleri tur planlamasına göre tur firmasının belirlediği kalkış noktasından yine tur firması tarafından belirlenmiş olan ulaşım aracı ile yola çıkarlar. Yolculukları sonucu kayak merkezlerine ulaşmış olan kişiler, eğer günübirlik bir tatil yapmıyorlarsa burada yine tur firması tarafından belirlenmiş olan konaklama tesisinde kalırlar. Tatilleri boyunca çeşitli aktivitelere katılan tur katılımcıları, kayak merkezlerinde kayarlar. Ülkemiz kış tatillerini iyi değerlendirmek ve kaliteli zaman geçirmek için çok sayıda tatil bölgesine sahiptir. Sömestir tatili ile hem ülkemizden hem de dünyanın her tarafından çok sayıda kişi bu bölgelere tatil yapmaya gelmektedir. Uludağ kayak merkezi, Palandöken kayak merkezi, Kartalkaya kayak merkezi, Sarıkamış kayak merkezi gibi kayak alanları  ülkemizin önemli kayak merkezlerinden bazılarıdır. Bu bölgelere yerli ve yabancı birçok turist tatil yapmak, bölgeyi gezmek ve tatillerine eğlence katmak için kayak yapmak gibi nedenlerden dolayı ziyarete gelmektedirler. Ülkemizin farklı illerinden bu bölgelere tatil yapmak için giden kişiler konaklama ihtiyacı duymadan ve konaklama tesislerine ücret ödemeden günübirlik turlar planlamaktadır.

Günübirlik turlar, insanların gittikleri alanlarda konaklama ücreti ödemeden o bölgede tatil yapmalarını ve çevreyi gezmelerini sağlayan kısa süreli turlardır. Ülkemizde de kayak merkezlerine bu bölgede konaklama ücreti ödemeden tatil yapmak isteyen kişiler günübirlik turlar düzenlemektedir. Gündüz saatlerinde bu bölgelerde tatile başlayan kişiler akşam saatlerine doğru tatillerini sonlandırır ve evlerine geri dönerler. Bu sayede bölgede konaklama ücreti ödemeden tatillerini tamamlamış olurlar.

Daha Fazla Oku