Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Slovakya Turları

17.06.2024 - 17.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Slovakya Turları

Yurtdışı turları arasında önemli bir yere sahip olan Slovakya turları, Orta Avrupa’nın eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerini en iyi şekilde yansıtan tatil seçeneklerinden biridir. Slovakya tatili için plan yapmaya başlamadan evvel ülkede gezilecek yerlerin küçük bir listesini yapabilirsiniz. Avrupa turları içerisinde bol seçenekleri ile tercih edilen bu güzel ülkeyi mutlaka görmelisiniz.

Slovakya turları ile gezilecek yerler

  • Bratislava
  • Kosice
  • Presov
  • Zilina

Orta Avrupa’nın tarihsel ve doğal güzellikleri bakımından gözde ülkesi olan Slovakya, yıl içerisinde büyük oranda turist çeken bir ülkedir. Ülkenin başkenti olan Bratislava da Slovakya tatili esnasında mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Kültür – Sanat ve Tarihi Yerler

Tarihi yaklaşık 1. Yüzyıla kadar dayanabilen Bratislava, tam tamına 500 sene boyunca Macaristan’ın başkentliğini yapmıştır. Bu yüzden Macaristan etkilerini görmenin de mümkün olduğu bu kentte, tarihin farklı uygarlıklarının da izlerine rastlamak mümkündür.

Şehrin Stare Mesto olarak adlandırılan kısmı geleneksel kent dokusunu ve tarihi en iyi şekilde yansıtmayı başaran noktadır. “Eski Şehir” olarak çevrilen bu bölgede özellikle Slovakya yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.

Stare Mesto alanında Orta Avrupa mimarisinin en güzel örneklerine de rastlamanız mümkündür. Kentin bu bölgesi yılın hemen hemen her zamanı çok sayıda turistin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bölgede turistler için hediyelik eşya, yemek içme ve konaklama alanları da mevcut bulunuyor. 

Bratislava’da gezilecek diğer yerlerin başında da Bratislava Kalesi, St. Martin Katedrali ve Devin Kalesi geliyor.

Mistik Ortaçağ Mimarisi Başınızı Döndürecek

Slovakya’nın bir diğer turistik bölgesi de Kosice’dir. Hornad ve Ore dağları arasında yer alan bu kent, ülkenin en gelişmiş ve büyük ikinci kenti olarak biliniyor. Orta Çağ mimarisinin pek çok örneğinin günümüze taşımayı başaran bir kent olan Kosice, doğal güzellikleriyle de dikkat çekebiliyor.

Kosice’de özellikle St. Elizabeth Katedrali, Hlavné Namestie, Doğu Slovak Müzesi, St. Mihail Şapeli ve Kunsthalle gibi noktaları görmeniz gerekiyor.

Slovakya’nın bir diğer turistik ve dikkat çekici kenti olan Presov da mutlaka görülmesi gerekenler listenizde ilk sıralarda yer almalıdır. Ülkenin doğu kısmında yer alan bu kent de tarihin belli noktalarında varlığını ve etkisini sürdürmeyi başarmış bir kenttir.

Ortaçağın kültür mirası burada

Özellikle gelişmiş bir sanayi kenti olmasıyla da dikkat çeken Presov, tarihsel dokusunu her şeye rağmen kaybetmeden günümüze dek taşımayı başarmıştır. Slovakya’nın üçüncü büyük kenti olan Presov’da Orta Avrupa kültürünü daha iyi tanıyabilirsiniz.

Zilina da Slovakya’nın yılın her döneminde turist çekmeyi başaran bir kentidir. Şirin ve sevimli bir kent olan Zilina, özellikle yöresel ve geleneksel doku bakımından bir hayli zengindir. Kente girdiğinizde yöresel lezzetlerin ve eşyaların satıldığı küçük mekanlar ile karşılaşacaksınız. 

Bunun yanı sıra kentte yer alan St. Stephen Katedrali, St. Mary Meydanı ve Holy Trinity Katedrali de mutlaka görülmesi gereken simge noktalardan birkaçıdır. Eğlenceli bir kent olarak da bilinen Zilina’da yılın pek çok zamanı çeşitli festivaller de düzenleniyor. Orta Çağ ve Orta Avrupa kültürünü en iyi şekilde yansıtmayı başaran kentlerden biri olan Zilina’da düzenlenen etkinlikler de bu ruhu yansıtıyor.

Yeme – İçme

Sovakya, balkan ve orta Avrupa yemek kültürünün bileşkesine ulaşabileceğiniz bir merkezdir. Burada yerel mutfağında benzersiz tatlarına ulaşabilirken çeşitli restoranlardan dünya mutfağının lezzetlerine de ulaşabilirsiniz. Tabii aynı şekilde dünyanın her yerinde olduğu gibi fast food restoranları da ülkenin hemen her yerinde karşınıza çıkacaktır.

Alışveriş ve Aktiviteler

Slovakya, eski Çekoslovakya’nın ayrılmış bir parçası olmasından dolayı çok ciddi bir ekonomik güce sahip değildir. Buna rağmen büyük şehirlerinde alışveriş için çeşitli alternatiflere ulaşılabilir. Alışveriş merkezlerinde ihtiyacınız olan hemen her ürüne ulaşabilir, uygun fiyatlarla satın alma yapabilirsiniz.

Eğlence ve aktiviteler noktasında ise tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi oldukça etkin bir ortam söz konusudur. Ülkenin hemen her yerinde kültür – sanat aktiviteleri ve gece yaşantısına dair aktivitelere ulaşılabilmektedir. 

Slovakya’ya ulaşabileceğiniz turlar

  • Danimarka – İsveç – Polonya – Slovakya Turu
  • Almanya – Polonya – Slovakya Turu

Slovakya turları fiyatları ve fırsatları

MNG Turizm güvencesiz altında Slovakya turları ile ucuz tatil fırsatlarından faydalanabilirsiniz. İndirimli tatil erken rezervasyon fırsatları sayesinde tur biletlerinizi daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Uygun yurtdışı tatil fiyatları kapsamında en iyi tatil imkanlarını da sunan firmamızdan erken rezervasyon ve kampanyalar ile ilgili detaylı bilgiler de alabilirsiniz.

Daha Fazla Oku