Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Romanya Turları

28.05.2024 - 28.05.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Romanya Turları

Yurtdışı turları arasında avantajlı bir seçenek olan Romanya turları, MNG Turizm güvencesiyle seyahat seçeneklerinden biridir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Romanya, Avrupa turları arasında da önemli bir yere sahiptir. Dracula romanına da konu olan bu çarpıcı ülkeye seyahat düzenlemek için daha fazla beklemenize gerek yok. Romanya tatili için kolları sıvamaya başlayabilirsiniz.

Tarihi olarak yakın ilişkilerimiz olan ülke; bizim kültürümüzden izleri de taşıyor olması sebebi ile oldukça sık ziyaret edilen ülkeler arasında yer alır. Transilvanya efsanelerine şahit olmak, masallarda geçen mekanları bizzat görmek için hemen Romanya Turları seçiminizi yapın ve uygun fiyatlarla satın alın.

Romanya Turu İle Gezilecek Yerler

  • Bükreş
  • Braşov
  • Campulung
  • Cluj
  • Köstence
  • Transfagarasan Yolu
  • Galati

Romanya’ya planladığınız tur ve tatil kapsamında ilk görmeniz gereken yerlerin başında şüphesiz başkent bölgesi Bükreş gelmektedir. Tına Nehri’ne de ev sahipliği yapan bu eşsiz kent, Romanya kültürünün en iyi şekilde yansıtıldığı noktalardan biridir. 

Kültür – Sanat ve Tarihi Mekanlar

Doğu Avrupa’nın Paris’i olarak adlandırılan Bükreş, hem sanat hem de ekonomi alanlarında büyük gelişim göstermiş bir kenttir. Kent mimarisi, Romanya tarihine ışık tutabildiği gibi geleneksel ve modernin iç içe geçmesi de turistlerin dikkatini çekmektedir.

Braşov da Romanya’nın bir diğer önemli kentidir. Transilvanya bölgesinde yer alan bu kentin turistik değeri de oldukça yüksektir. Romanya’nın en popüler ikinci kenti olan Braşov, hem yaz hem de kış turizmi için ideal bir kenttir. Yazları turist akınına uğrayan kent, kışları da kış turizmi ve kayak noktaları ile dikkat çekmektedir.

Doğanın Benzersiz Güzellikleri Sizi Bekliyor

Romanya’da sakin ve yemyeşil bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olan Campulung, özellikle yaz tatilleri için ideal bir tercihtir. Romanya’nın hemen hemen en fazla turist çeken kenti olan Campulung, tarihi dokusuyla da dikkat çekmektedir.

Kentte gezilecek yerlerin başında ise Negru Voda Manastırı, Belediye Binası ve Etnografya Müzesi gelmektedir. Kentin köklü tarihini hissedebilmek için Campulung’da kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Öyle ki kentin yapısı yürüme ve bisiklet için de idealdir.

Romanya denilince akla gelen bir diğer turistik kent de Cluj’dur. Transilvanya’nın başkenti olan bu kent, ülkenin en fazla turist çeken bölgesidir. Kentte yer alan St. Michael Kilisesi gotik mimari akımının en önemli temsilcilerinden biridir. Bu yüzden de görülmeye değerdir. 

Türk Kültüründen İzleri Keşfedin

Ülkenin bir diğer önemli kenti de Türkiyeli turistlerin aşina olduğu Köstence kentidir. Yaz aylarında bolca turist çeken bir liman kenti olan Köstence, plajları ve eğlence hayatı ile turistleri cezbetmektedir. Tarihi dokusu ve eşsiz doğası sayesinde her sene bolca turist çeken bu kenti de listenize eklemelisiniz.

Osmanlı egemenliğinde uzunca bir dönem kalan bölgede bizden izlere rastlayacak ve ortak tarihimizi gözlemleyeceksiniz. 

Büyüleyici Bir Deneyime Hazır Olun

Transfagarasan Yolu olarak anılan lokasyon “dünyanın en güzel yolu” olarak ünlenmiştir. Görenleri büyüleyen manzarası ile dikkat çeken bu yolda araç kullanmak bile büyük zevktir. Doğal güzellikleri bünyesinde barındıran Transfagarasan Yolu, Romanya’nın en popüler lokasyonlarının başında geliyor. Bu yüzden olası bir Romanya planınızda da mutlaka yer alması gerekiyor. 

Galati kenti Tuna Nehri üzerinde konuşlanmış sakin ve küçük bir liman kentidir. Romanya gezinizde mutlaka görülmesi gereken kentlerden biri olan Galati, sakin bir tatil düşleyenler için ideal bir kenttir. Kentte yer alan yürüyüş yolları ve yemyeşil alanlar ile güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Romanya Gezisi İçin Düzenlenen Turlar

  • Romanya Turu
  • Bulgaristan – Romanya Turu
  • Romanya – Bulgaristan Turu

Romanya Turları Fiyatları Ve Fırsatları

Romanya turları, MNG Turizm tarafından yılın belli zamanlarında düzenlenen ve her daim en iyi tatil mottosu ile hizmet veren tur hizmetlerindendir. İndirimli tatil erken rezervasyon fırsatları ile MNG Turizm güvencesi altında bu turlara katılabilirsiniz. Yurtdışı tatil fiyatları arasında oldukça avantajlı olan ucuz tatil güvencesi ile firmamızı tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Oku