Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Paris'te Gezilecek Yerler

Paris’te Gezilecek Yerler 

Kültürün ve sanatın başkenti Paris, tüm ihtişamıyla her yıl on milyonlarca turisti ağırlıyor. Görkemli mimari yapıları, eşsiz sanat galerileri, tarihi mekanları, tabiat güzellikleri ve müzeleriyle Paris, Avrupa’nın turizm cenneti konumunda. Her yıl yaklaşık olarak 30 milyon turiste ev sahipliği yapan kent, hemen her detayıyla kusursuz bir gezi deneyimi vadediyor. Paris’te gezilecek yeler kadar, eşsiz mutfağının seçkin lezzetlerini tatmak, modaya yön veren akımları keşfetmek ve sanatla iç içe vakit geçirmek de bu büyüleyici atmosferiyle herkesi kendine hayran bırakan şehrin başlıca ziyaret edilme sebepleri. Her detayıyla muhteşem bir tabloyu andıran Paris, romantizm ve tutku dolu aşk seyahatleri için de vazgeçilmez bir adres. 

Eyfel Kulesi 

Paris’te gezilecek yerler denildiğinde şüphesiz akla ilk gelen yer Eyfel Kulesi’dir. Dünyanın en ihtişamlı yapılarından biri olarak kabul edilen Eyfel Kulesi, aynı zamanda Paris’in ve Fransa’nın sembolü. Paris gezi rehberi kapsamında her rotanın en vazgeçilmez uğrak adresi olan Eyfel Kulesi, hayli ilginç bir hikayeye sahip. Başlangıçta 1898 Evrensel Sergisi’nde kullanılmak üzere inşa edilen kule, her ne kadar o dönem halktan yoğun tepki görse de turistler tarafından beğenilmiş. Yapımı tam 2 yıl 2 ay, boyanması ise 4 yıl süren bu sıra dışı yapı, amacından uzaklaşarak zaman içerisinde eşsiz bir turistik mekana dönüştü. Paris ziyaretlerinizde Eyfel Kulesi, kesinlikle ilk adresiniz olmalı. 

Louvre Müzesi 

Paris’te sanat ve kültüre doyabileceğiniz birçok alan mevcut. Bunların başında ise hiç şüphesiz Louvre Müzesi geliyor. Dünyanın en kapsamlı, komplike ve eşsiz eserlerin yer aldığı sanat müzesi olarak kabul edilen Louvre, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Paris’Te mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alan müze, aynı zamanda yapısal olarak da dünyanın en büyük müzelerinden biri. Kusursuz bir atmosfere ev sahipliği yapan Louvre Müzesi’nde birçok ünlü ressama ait resimler yer alıyor. Louvre Müzesi’nin Salı günleri kapalı olduğunu da belirtelim. 

Montmarte 

Paris’te gezilecek yerler arasında en ihtişamlı manzarayı bünyesinde barındıran ise meşhur Monmarte Tepesi. Tepenin bu denli benzersiz bir manzara sahip olmasının temel sebebi ise tahmin edeceği üzere kadrajına Paris’i alıyor olması. Paris’in en yüksek noktası olan Montmarte, aynı zamanda birçok sanatçıya da yuva olmuştur. Van Gogh, Salvador Dali ve Picasso gibi dünyanın en yetenekli ressamları Paris’ten aldığı ilhamı bu tepeye borçlu. 

Sen Nehri (La Seine)

Paris’in en romantik ve tutkulu adreslerinden olan Sen Nehri, özellikle yeni çiftlerin muhakkak uğraması gereken eşsiz bir destinasyon. Şehrin ortasından geçerek Paris’in iki yanını birbirinden ayıran nehir, aynı zamanda Fransa’nın uzunluk bakımından en büyük ikinci nehri. Nehir üzerinde gerçekleştirilen tekne turları, size eşsiz bir atmosfer vadediyor. Paris turları kapsamında bölgeye ziyarette bulunuyorsanız mutlaka Sen Nehri üzerinde tekne seyahati gerçekleştirmenizi öneririz. 

Notre Dame Katedrali (Notre-Dame de Paris) 

Gotik mimarinin başyapıtı olarak gösterilen Notre-Dame de Paris, Paris’in simgesi olarak kabul edilen ikinci yapıdır. Tarih boyunca farklı din ve mezheplerin ibadet merkezi olan Notre Dame Katedrali, tam 170 yılda inşa edilmiştir. Eyfel Kulesi’nden sonra Paris’te gezilecek yerler kapsamında en çok ziyaret edilen mekan olan Notre Dame Katedrali, her ne kadar tarihin farklı dönemlerinde benzersiz bir ibadet merkezi olsa da Victor Hugo’nun meşhur eseri Notre Dame’ın Kamburu ile asıl ününe kavuşmuştur. Ayrıca katedralin bulunduğu alan, Paris’in merkezi olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla şehir gezintinizin başlangıç adresi burası olabilir. 

Şanzelize Caddesi (Champs-Elysees)

Tam 2 km boyunca seyahat rotası sunan Şanzelize Caddesi, dünyanın en ünlü caddesi olarak kabul edilir. Paris’in diğer güzellikleri gibi her yıl on milyonlarca turistin akın ettiği cadde, sınırsız alışveriş olanaklarıyla doludur. Bununla birlikte caddenin bir ucu Paris’te mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alan Zafer Takı’na bir diğer ucu da Concorde Meydanına uzanır. Gecesi, gündüzü, yazı, kışı ayrı bir güzel olan cadde, ilk olarak 1667 yılında yapılmıştır. Zaman içerisinde genişleyerek büyüse de asıl amacına hizmet etmekten geri kalmayarak Tuileries Bahçesi’nin manzarasını genişletmiştir. 

Disneyland Paris

Paris; sadece kültürel etkinlikler, sanatsal aktiviteler, mimari gezilerle sınırlı bir gezi rotası değildir. Bu şehir, kültürel mirasların ve sanatın başkenti olduğu kadar eğlencenin de başkentidir. Disneyland Paris ve Disneyland Park adında iki farklı eğlence alanına ev sahipliği yapan Paris, kusursuz bir eğlence vadeder. Oldukça büyük bir alan üzerine kurulu olan Disneyland Paris’te, yapay bir göl ve çocuk ve yetişkinler için ayrı ayrı golf sahaları da bulunuyor. 

Opera National de Paris 

Opera Binası ya da orijinal adıyla Opera National de Paris, Paris’te gezilecek yerler listenizin ilk sıralarında yer vermeniz gereken kusursuz bir yapıdır. Dünyanın en etkileyici performanslarına ev sahipliği yapan sahnesiyle en büyük opera merkezlerinden biri olan Opera National de Paris, 2.700 koltuk kapasitesiyle tüm ziyaretçilerini cömertçe ağırlayabilir. 

Concorde Meydanı (Place de la Concorde)

Place de la Concorde, Paris’in en büyük ve ihtişamlı meydanlarındandır. Caddenin inşa süreci 18. yüzyıla, 1755 yılına uzanır. Tam 10 yılda inşa edilen Place de la Concorde, Fransız Devrimi esnasında birçok dramatik olaya ev sahipliği yapmıştır. XVI. Loiis ve beraberindeki pek çok sanatçının idamına sahne olan Concorde Meydanı, Fransızlar için oldukça sembolik bir anlama sahiptir. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’in özel fiyat ve kampanyaları ile Paris Turları sayfasını inceleyebilirsiniz.