Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Uygula

Mikanos Turları

24.05.2024 - 24.05.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Mikanos Turları

Yunanistan’ın en önemli turizm bölgelerinden biri olan ve Ege Denizinde yer alan Mikonos son yıllarda birçok kişinin gözde tatil bölgesidir. Mikonos (Mykonos) turları ile birçok kişi bölgeyi rahatlıkla gezebilmektedir. Bunun yanında turlar ile kişiler yalnızca tatil değil ülkeye özgü birçok kültürel yerleri de görebilmektedir. Bu sebeple adayı turlar ile gezmek çok daha etkili ve dolu dolu bir seyahat imkânı sunmaktadır. Sizlerde bu turlar ile oldukça etkileyici olan bu Yunanistan adasını gezip görebilirsiniz. 

Mikonos (Mykonos) Turu ile Gezilecek Yerler

 • Dükler Sarayı
 • San Marco Meydanı
 • Rialto Köprüsü
 • Kanallar
 • Saat Köprüsü
 • FontegodeiTurchi – Türkler Hanı
 • Stari Grad
 • Aziz Trifon Katedrali
 • Kotor Sarayı
 • Aziz Lukas Katedrali

Eşsiz bir Doğa ve Zengin Tarihi Miras

Yunanistan’ın Ege’de bulunan adalarından biri olan Mikonos kültürel bakımdan tam bir Yunan adasıdır. Adadaki kültürel yapı ve sosyal yaşam tam anlamı ile Yunan kültürünü yansıtmaktadır. Adada etkin olarak Yunan halkı yaşamakta ve bunun yanında adayı her yıl farklı bölgelerden binlerce turist ziyaret etmektedir. Mikonos (Mykonos) turları bu sebeple oldukça tercih edilmektedir. Ülkemizden de her yıl çok sayıda kişi hem tatil için hem de kültür turu olarak bölgeyi tercih etmektedir. 

Kültür-Sanat ve Tarihi Mekanlar

Mikonos (Mykonos) turları ile bölgeyi ziyaret ettiğinizde oldukça etkileyici manzaralar ile karşılaşabilirsiniz. Başta bölgeye özgü yel değirmenleri olmak üzere masmavi denizi ve tarihi yerleri ile adada ziyaret edilmesi gereken önemli yerler vardır. Sergilediği manzaralar ile ada adeta bir kartpostal gibi görünmektedir. Son yıllarda oldukça popüler bir turizm merkezi olduğundan dolayı adada İngilizce yaygın olarak kullanılan dildir. 

Adanın genel dokusuna yüzyıllardır zarar verilmemeye çalışılmıştır. Özellikle evleri ve mekanları genel olarak tek tiptir. Küçük ve az katlı yapılar genellikle beyaz renklidir. 

Mavi Sulara Açılın

Mikonos diğer Yunan adaları gibi bu kültürün etkilerini taşıyan bir adadır. Mimarisi, dokusu ve doğası ile daha önce de bahsettiğimiz gibi tam bir Yunan adasıdır. Yapılarında ve adadaki genel yaşam biçimde bunun fazlası ile etkisi görülmektedir. 

Mikonos (Mykonos) turları bu adayı keyifli bir şekilde gezmeniz ve keşfetmeniz için önemli bir fırsattır. Bu fırsattan faydalanmak için erken rezervasyon yaptırabilir ve yerinizi ayırtabilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırarak ayrıca daha ekonomik olarak adayı ziyaret edebilirsiniz. 

Etkinlikler ve Alışveriş

Mikonos adasında genellikle Akdeniz iklimi hakimdir ve özelliği ile de yaz aylarında oldukça sıcaktır. Bunun yanında yaz aylarında adada oldukça keyifli ve canlı partiler düzenlenmektedir. Gece hayatı oldukça hareketli ve canlı bir yerdir. Mikonos (Mykonos) turları ile bölgeyiz ziyaret ettiğinizde ayrıca bu canlı hareketli ve canlı gece hayatını da yakında görebilirsiniz. Bunun yanında düzenlenen farklı etkinliklere katılarak da ayrıca adanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Yeme – İçme

Mikonos, klasik bir Yunan kentidir ve Yunan mutfağının her unsuru burada mevcuttur. Yani bizim sofra kültürümüze dair bir çok seçeneğe burada ulaşılabilir. Bunun yanında farklı konseptlerde hizmet veren restoranlara da ulaşılabilir.

Ancak ada bir büyükşehir görseline sahip değildir. AVM’ler yerine küçük dükkanlar ve geleneksel ege restoranları bulunur. Bu kapsamda otantik dokusunu koruyan bu ortamda, fast food zincirlerine değil, geleneksel restoranlara ulaşabilirsiniz.

Mikonos (Mykonos)’a Ulaşabileceğiniz Turlar

 • Celestyal Olympia ile 4 Gece Yunan Adaları & Atina Turu
 • Celestyal Olympia ile 3 Gece Yunan Adaları & Atina Turu
 • Celestyal Crystal ile 7 Gece Yunan Adaları & Atina Turu
 • Royal Caribbean Rhapsody of the Seas ile Yunan Adaları ve Adriyatik Turu

Mikonos (Mykonos) Turları Fiyatları ve Fırsatları

Ege’nin en güzel ve en özel adalarından biri olan Mikonos’u keşfetmek içinde tercihiniz MNG Turizm olmalıdır. Düzenlemiş olduğumuz Mikonos (Mykonos) turları ile sizlere oldukça keyifli bir tatil deneyimi sunuyoruz. Sitemizde yer alan farklı tur seçenekleri arasından istediğinizi seçip kolayca erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Erken rezervasyon Mikonos (Mykonos) turları ile tatilinizi ayrıca oldukça ekonomik hale getirebilirsiniz. Üstelik bu ekonomik tatilin ücretini bir de kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kedi karlarına sunulan taksit imkanları ile zorlanmadan tatilinizi satın alabilirsiniz.

Daha Fazla Oku