Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Mainz Turları

25.06.2024 - 25.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Mainz Turları

Mainz 2000 yılı aşkın bir kent olma özelliğini taşıyan ve Romalılar tarafından kurulmuş eski bir şehirdir. Mainz turları ile bu şehri yaşayabilecek ve birbirinden önemli noktalarını ziyaret edebileceksiniz. Almanya'daki diğer birçok şehir gibi, Mainz da güzel ve heyecan verici aktiviteler sunuyor. Frankfurt-am-Main yakınlarındaki Pfalz federal topraklarının başkenti olarak öne çıkan şehir, birçok şeyle ünlüdür. Mainz Turları size bu heyecan verici şehri yakından tanıma ve geçmişten izlerini yakından inceleme şansı sunacaktır. 

Mainz Turlarında Keşfedebileceğiniz Yerler

Mainz turları ile pek çok önemli yeri keşfetme imkanınız olacaktır. Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Mainz, köklü geçmişi sayesinde içerisinde pek çok farklı güzelliği barındıran bir şehirdir.

Mainz Katedrali, Mainz turları ile görebileceğiniz önemli yerlerden biridir. Antik kentin merkezinde yer alan olağanüstü, 6 adet kuleye sahip olan bu katedral, bin yıldan fazla bir zamandır kentin simge yapılarından biridir.

Marktplatz veya pazar yeri, Mainz'in katedralin önündeki merkezi meydanıdır. Büyüleyici bir şekilde boyanmış ve yarı ahşap binalarla çevrili, şehrin en çekici noktalarından biridir. Cumartesi günleri pazarı gezmek Mainz'de yapılacak en iyi şeylerden biridir.

Mainz turları size matbaanın mucidi olan Johann Gutenberg’e adanmış olan Gutenberg Müzesi’ni de görme olanağı sağlayacaktır. Bu müze, 1771'den kalma bilinen en eski tahta baskıya, 15. yüzyıla kadar uzanan benzersiz baskılara ve bugün mevcut olan yirmi dokuz Gutenberg İncilinden üçüne ev sahipliği yapmaktadır.  

Mainz devlet müzesi olarak da bilinen Landesmuseum, sanattan kültüre uzanan geniş bir ürün ve eser koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Mainz turları ile bu müzeyi de gezebilir ve Napolyon’un müzeye bağışlamış olduğu sanat koleksiyonunu yakından görebilirsiniz. 

Mainz Turları Fiyatları

Mainz turları fiyatları gidilecek döneme ve konaklama sayısına göre değişiklik gösterebilir. Birçok farklı zamandan kalma eserleri ve yapıları görme imkanına sahip olabileceğiniz Mainz’e senenin herhangi bir döneminde gidebilirsiniz. Her mevsim ayrı bir güzelliği olan bu kenti kesinlikle gidilecek yerler listenize eklemelisiniz.

MNG Turizm aracılığıyla Mainz turları size en avantajlı fiyatlar ve kampanyalarla sunulmaktadır. Kampanyalardan ve avantajlı fiyatlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken rezervasyonunuzu hiç zaman kaybetmeden yaptırmak olacaktır. 

Daha Fazla Oku