Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Uygula

Madagaskar Turları

15.04.2024 - 15.04.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Madagaskar Turları

Madagaskar ya da resmi adıyla Madagaskar cumhuriyeti Afrika kıtasına bağlı bir ada ülkesidir. Afrika kıtasının doğu kesiminde Hint Okyanusu’nun batı kısmında yer alan ada, dünyanın en büyük dördüncü adası olması sebebiyle dünyadan ve ülkemizden çok sayıda turistin tercih ettiği tatil beldelerinden bir tanesidir. İnsanlar, Hint Okyanusu’na kıyısı bulunan, çeşitli doğal güzellikleri bünyesinde barındıran, çok sayıda yaban hayvanına ev sahipliği yapan Madagaskar’ı ziyaret etmek istemektedirler. Bu sebeple ülkemizde ve dünyada çok sayıda tur firması Madagaskar üzerine çeşitli turlar düzenlemiştir. Bu turlara Madagaskar güzelliklerini kendi gözüyle görmek, yabani hayvanların yaşam alanlarını yakından görmek ve bölgedeki yerel halkın kültür özelliklerini öğrenmek gibi birçok sebepten dolayı dünya genelinde çok sayıda turist katılım göstermektedir.

Bu turları düzenleyen tur firmaları, tur katılımcılarına bölgede konaklama tesisi ihtiyacı sağlamak, gezilmesi gereken alanları listelemek ve bu alanların uzman tur rehberleri eşliğinde gezilmesini sağlamak, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir.

Ülkemizden Madagaskar’a geziye gitmek için bir tur firmasıyla kendi imkan ve istekleri doğrultusunda anlaşan tur katılımcıları, tur firması tarafından belirlenmiş olan ulaşım aracı ile yola çıkarlar. Yolculukları sonucu Madagaskar’a ulaşan tur katılımcıları burada yine tur firması tarafından belirlenmiş olan konaklama tesisinde kalırlar. Tur firmalarının düzenlediği bu turlarda belirlenen planlara göre gezilecek yerleri gezer tatil yapılacak alanlarda tatil beldelerinin tadını çıkarır ve yöresel yemekleri tadarak bölgedeki kültürel özellikleri öğrenmiş olurlar. Tur planlarına göre hareket eden kişiler bu bölgede bulunan çeşitli kültürel faaliyetlere katılım göstermektedir. Bölgedeki yerel halkın kültür özellikleri hakkında bilgi sahibi olan kişiler bölgede gezilmesi gereken alanları da uzman tur rehberleri tarafından alınması gereken bilgileri alarak gezmektedirler. Tur firmaları ile yaptıkları anlaşma sonucu belirlenen tur süresini tamamlamış olan kişiler, tur boyunca yapılması planlanan aktiviteleri yapmış olan kişiler turlarını sonlandırırlar. Ve yine tur firması tarafından belirlenmiş olan ulaşım aracı ile yola çıkarak evlerinin dönüş yolunu tutarlar. Bu turlara katılım göstermiş olan kişiler tur bittiğinde Madagaskar bölgesi hakkında, yerel halkın kültürel özellikleri, yöresel yemekler, bölgede yaşayan yaban hayvanlarının doğal yaşam alanları gibi çeşitli alanlarda bilgi sahibi olurlar.

Madagaskar adasına çevredeki yakın bölgelerden günübirlik turlar da yapılmaktadır. Konaklama ihtiyacı duymadan aynı gün içerisinde gidilip geri dönüş yapılan bu turlar gün içerisinde Madagaskar bölgesi hakkında kültürel özellikleri, yöresel yemekleri, tatil beldeleri, yaban hayvanlarının doğal yaşam alanlarındaki durumları hakkında tura katılan kişileri bilgi sahibi yapabilmektedir. Ülkemizin Madagaskar’a uzak olması sebebiyle tatil amacıyla günübirlik turlar genellikle tercih edilmese de iş için Madagaskar’a gitme durumu olan bazı kişiler Madagaskar günübirlik turlarını tercih edebilmekte ve sabah erken saatlerde gittikleri adadan akşam saatlerinde geri dönmektedirler.

Daha Fazla Oku