Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Lefkoşa Kültür Turları

25.06.2024 - 25.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Lefkoşa kültür turları

Seyahat etmek insanlar tercihlerini yurtiçi ve yurtdışı olarak kullanmaktadır. Yurtiçi seyahatlerini tamamlayan ve farklı yerleri görmek isteyen insanlar ilk olarak yakın yerleri görmeye gitmektedirler. Kıbrıs’ta ilk tercih edilen yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. MNG Turizm, size bu noktada birçok tur seçeneği karşınıza çıkarmakla birlikte görmek istediğiniz yerleri rahat ve konforlu bir şekilde ziyaret etmenize imkân sağlamaktadır. Turlarımıza her şehirden katılım sağlamanız mümkündür. 

Lefkoşa kültür turları ile nereye gidilir?

Lefkoşa, Doğu ve Batı’nın izlerini taşıyan mimari yapıları, tarihi eserleri ve yılın çoğu zamanında güneşin yüzünü gösterdiği ılıman havası ile tatilcilerin tercihleri arasında yer alan mekanlardan biridir. Yerli ve yabancı pek çok turistin gözdesi konumunda olan şehir, dünya üzerinde bölünmüş tek başkent olma özelliği taşımaktadır.

Barbarlık Müzesi: Yıllar önce gerçekleşen üzücü ve dramatik bir olaya sahne olan yapı, Binbaşı Nihat İlhan’ın Rum çeteleri tarafından evinin basılması, eşi ve çocuklarının öldürülmesinin hikayesini ziyaretçilere birebir yaşatıyor.

Bedesten Aziz Nikolas Kilisesi: İki küçük Latin kilisesinin birleşiminden oluşan Bedesten Aziz Nikolas Kilisesi, ziyaretçilerin uğrak yerleri arasındadır.

Selimiye Camii: Eski zamanlarda adada yaşayan Lüzinyanlar tarafından inşa edilen yapı, adadaki en güzel Gotik mimariye sahip tarihi eser olarak gösteriliyor. 

Arap Ahmet Camii: 1845 yılında Lüzinyanlar tarafından kilise olarak inşa edilen yapı, Osmanlı döneminde camiye çevrilerek Arap Ahmet Camii olarak adlandırılmıştır.

Büyük Han: Eski dönemlerde gezgin ve kervanların uğrak yeri olan Büyük Han, göz alıcı mimarisi ile sizi nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Han, bugün içerisinde geleneksel restoran ve hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapıyor.

Girne Kapısı: Şehri kuşatan üç kapıdan biri olup farklı mimarisi ile dikkat çekiyor.

Venedik Sütunu: Atatürk Meydanı’nda bulunan Venedik Sütunu, 1550 yılında Venedikliler tarafından inşa edilmiş.

Kumarcılar Han: Kesme taştan yapılmış küçük bir han olan Kumarcılar Han, 17. yüzyılda inşa edilmiş olup günümüze kadar ulaşan 44 odası ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Osmanlı mimarisinden izler taşıyan yapı, şehrin en eski hanlarından biridir.

Lefkoşa kültür turları fiyatları

Lefkoşa kültür turları sizler için uygun olabilecek fiyatlar seviyesinde sunulur. Firmamızın uyguladığı uygun fiyatlar, firmamızın kendi kalite standartlarına etki etmemektedir. En yüksek kalite standartlarında hizmet vermekteyiz.

Uygun fiyatlı Lefkoşa kültür turları

Uygun fiyatlı Lefkoşa kültür turları MNG Turizm tarafından size sunulur. Firmamızın sahip olduğu, sektör hakimiyeti sayesinde, en detaylı gezi imkanını en uygun fiyatlarla size sunar ve güzel bir vakit geçirmenizi sağlar. Bu konuda elimizden gelenin en iyisini yapmakta kararlıyız.

Ödeme seçenekleri

Ziyaret etmek istediğiniz yer ile ilgili turları satın alam işlemini sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizde ödeme işlemlerinizi güvenle online olarak yapabiliyorsunuz. Satın alma tarihlerini seçtikten sonra dilerseniz taksitli ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Satın alma sürecinin herhangi bir safhasında bize sorularınız varsa farklı kanallar aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Oku